Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Yükleme

HGS Yükleme

0
PAYLAŞ

Günlük hayatımızda işlerimizin ilerleyişini sağlamak ve yönlendirebilmek için şehir içinde ve şehir dışında sık sık yer değişikliği yapmak zorunda kalırız. Bu durum da trafik yoğunluğunu büyük ölçüde etkilemektedir. Otoyollarda ve köprü geçişlerinde geçiş işlemleri için belirli miktarda bir ücret alınmaktadır. Ücret alma ve tahsilat yapma işlemini önceki yıllarda gişelerde çalışan personeller yapmaktaydı ancak son yıllarda kartlı geçiş sistemi uygulaması kullanılmaya başlanmıştır. Kartlı geçiş sistemi ekonomik olmasından dolayı yeterli kullanıcı sayısına erişim sağlanmış olsa da köprü ve otoyollarda yeterli trafik akıcılığını sağlayamadığından ve trafik yoğunluğu sorunlarına yeterli çözümü bulamadığından dolayı bu sistemin yerine otomatik geçiş sistemi uygulanmaya uygulaması kullanılmaya başlamıştır. Otomatik geçiş sistemi uygulamasında kullanılan cihazların pahalı olması sebebi ile yeterli kitleye ulaşılamaması hem ekonomik hem de trafik hızına olumlu etki edecek olan Hızlı Geçiş Sisteminin geliştirilmesine ve uygulanmasına yol açmıştır. Sürücülerin hızlı geçiş sistemini kullanabilmeleri için PTT şubelerinden araçlarının bilgilerinin yüklü olduğu elektronik çipe sahip olmaları gerekmektedir. Gişelerden geçiş esnasında aracınızın ön camında bulunmakta olan manyetik etiketten geçiş ücreti sistem tarafından otomatik olarak tahsil edilmektedir. HGS yükleme işleminizi limitiniz azaldıkça yapmak zorundasınız. HGS yükleme işleminizi online olarak nasıl gerçekleştirebileceğinizi sizi için hazırlamış olduğumuz bu yazıda bulabileceksiniz.

HGS Yükleme Nereden Yapılır?

HGS geçişleri kullanıcılarına gişelerden geçiş esnasında büyük bir rahatlık sağladığı gibi geçiş sonrasında geçiş ücreti ile ilgi ödenecek tutarlarla ilgili HGS yükleme işlemlerini de internetten kolay bir şekilde gerçekleştirebilme rahatlığını sağlamaktadır. HGS hesabınıza PTT şubelerinden sahip olduktan sonra HGS yükleme işlemlerinizi yazının sonunda eklenmiş olan bağlantı linkinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu linki kullandığınızda PTT resmi sitesi olan alışveriş sitesine otomatik bir şekilde yönlendirileceksiniz. Açılan sayfada sağ üst köşede yer alan HGS yükle butonuna tıklayarak yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için gerekli sayfaya yönlendirileceksiniz.

 

HGS yükleme işlemlerinizi üye olmadan da gerçekleştirebilirsiniz. HGS bilgilerini plaka bilgilerinizle sorgulayarak kredi kartınızla yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Resmi siteden yükleme yapabilmeniz için HGS kartınızı PTT şubesinden almanız gerekmektedir. Bankaların HGS hizmetine bu site yardımıyla yükleme gerçekleşmemektedir.

HGS Yükleme İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK