Ana sayfa Garanti Belgesi Sorgulamaları HP Garanti Sorgulama

HP Garanti Sorgulama

0
PAYLAŞ

Sizin ürününüz ister masaüstü bilgisayar olsun, isterseniz dizüstü bilgisayar olsun elektronik eşyalar üzerinde garanti çok önemlidir. Büyük firmalar tarafından üretilmiş olan ürünlerin bazıları diğerlerine göre daha dayanıklı gibi görünse de aslında hepsinin bozulabilme veya hasara uğrama ihtimali bulunmaktadır. Elinizde taşımış olduğunuz tabletinizi ufak bir yükseklikten yere düşürmeniz ödemeniz gereken yüksek teknik servis bedellerine mal olabilir veya diğer elektronik aletleriniz için ufak bir darbe bu cihazların bozulmasına sebebiyet verebilir. Bu elektronik cihazların hassas yapıları bu tarz aksiliklere karşı çok da sağlam olmamaktadır. Bu kapsamda garanti işlemleri elektronik cihaz sektöründe çok önemli bir artı olarak karşımıza çıkmaktadır.  Hatta artık elektronik cihazlar için neredeyse olmazsa olmazdır diyebiliriz. Bu noktada sadece garanti olması yeterli değildir. Çünkü sizin de bu garantinin koşullarını iyi bilmeniz ve arada bir sorun çıkmadan ürününüzün hala garanti kapsamında olup olmadığını kontrol edebilmeniz gerekmektedir. HP markası pazarladığı tüm ürünler için kendi sitesinde bir sistem geliştirmiş bulunmaktadır ve bu şekilde almış olduğunuz ürününüzün garanti süresini internet üzerinden kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. HP garanti sorgulama işlemleriniz için öncelikli olarak ürününüzün seri numarasını ve ürün numarasını bilmeniz gerekir. Bu numaraları genel olarak ürünün üzerinde bulabilirsiniz. Dizüstü bilgisayar veya netbook gibi ürünlerin seri numaralarını bu cihazların altındaki etiket üzerinde, tablet gibi daha küçük cihazların seri numaralarını ise çerçevelerinde görebilirsiniz.

HP Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Size ait olan ürünün üzerindeki etiketten aşağıda sizlere verilmiş olan örnek resimde olduğu gibi seri numarası ile ürün numarası gibi bilgileri edindiğinizde HP garanti sorgulama işleminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. HP garanti sorgulama işleminin yapılabildiği ve HP markasının kendine ait olan bir internet web sisteminin bulunduğu internet sitesinin bağlantısını sizinle bu yazının en alt kısmında paylaştık, bu bağlantıyı tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan seçeneklerden “Otomatik Ürün Algılama Ve Garanti Denetimi”  kullanmak için “Algılamayı Başlat” butonunu tıklamanız yeterli olacaktır.

 

Veya sizin kullanımınıza sunulmuş diğer bir seçenek olan “Manuel Garanti Denetimi” sistemini seçebilirsiniz ve HP garanti sorgulama işleminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer seçenekler arasından “Manuel Garanti Denetimi” seçeneğini seçti iseniz ürünün üzerindeki etiketten okuduğunuz ürüne ait olan seri numarası ve ürün numarası gibi bilgilere ihtiyacınız bulunmaktadır. Bunları aşağıdaki resimde gösterilen gerekli kutucuklara yazmanız ve ülke seçimini de uygun bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından son olarak “gönder” butonuna basarak gerekli olan bilgileri ekranınızda görebilirsiniz. Bu işlemi yaparak almış olduğunuz ürünün ne zamandan beri garantisi olduğunu ve ne kadar garanti süresi kaldığını öğrenebilirsiniz.

HP Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK