Ana sayfa Garanti Belgesi Sorgulamaları HTC Garanti Sorgulama

HTC Garanti Sorgulama

0
PAYLAŞ

Kullanmakta olduğumuz her elektronik cihaz için satın alırken bakmış olduğumuz temel bazı özellikler bulunmaktadır. Mesela fonksiyonelliği ve işletim sistemi bunlardan bazılarıdır. Fakat genel olarak baktığımız zaman oldukça yüksek fiyatlar ile aldığımız bu ürünlerin uzun zamanda kullanıma uygun olması da satın alma işlemlerinde en fazla önemli olan konulardan birisidir. Sağlam yapılı, düşmeye, kırılmaya ve çarpmaya karşı dayanıklı cihazlar piyasada önemli bir yer kaplamaktadır. Çünkü artık tüm elektronik cihaz kullanan kişiler daha bilinçli bir şekilde elektronik cihaz alışverişi yapmaya başlamışlardır ve bu nedenle insanlar bir ürünü satın alırlarken iyice düşünerek hareket ederler. Bu konuda artık firmalar en dayanıklı telefonları ve cihazları üretme yarışında birbirlerinin sınırlarını oldukça fazla zorlamaktalar.

Günümüzde artık su altında çalışan ve birçok darbeyi karşılayabilen çok sağlam akıllı telefonlar üretilmeye başlanmıştır. Bu önemli pazarlama yarışı içinde, HTC markası da kendi tarzını göstermekten geri kalmamaktadır. Dayanıklılığı ile göze çarpmakta olan HTC markasının son çıkarmış olduğu model akıllı telefonları ve en çok tercih edilen ürünler listesinde en üst sıralarda sağlam bir yer edinmiş desek abartılı bir halde söylemiş olmayız. Fakat bu tarz elektronik ürünlerin dayanıklılığı satın alındığı zaman test edilmeye pek gelmez. Bu cihazlar ufak tefek dikkatsizliklerde hemen hasara uğramayacak bile olsa, üretici firma hatası gibi konular dahilinde hala arızalanabilmeleri olasıdır. Bu sebepten dolayıdır ki satın aldığımız ürünlerin garantilerine gerekli olan önem mutlaka verilmelidir. Cihazınızın başına bir şey gelmese de, cihazınızın garanti kapsamında olup olmadığını veya garantinizin ne zaman biteceğini öğrenmek tüm cihaz sahipleri için faydalı olabilir. HTC marka ürününüzün garanti sorgulama işlemini yapmak istiyorsanız bu yazımızın devam kısmında HTC marka ürününüzün garanti işlemini nasıl yapılacağının bilgilerini alabilirsiniz.

HTC Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Öncelikli olarak HTC cihazlarının garanti sorgulama işlemini yapmak istiyorsanız bilmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır. Ürünü nerden aldığınız ve bu satın almış olduğunuz yer tarafından cihazların hangi firmanın garantisi kapsamında bulunduğu gibi bilgiler. HTC ürünleri genel olarak KVK garantisi kapsamında bulunmaktadır. Bu durumda aşağıda bulabileceğiniz bağlantı üzerinden KVK’nın HTC garanti sorgulama işlemlerini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. HTC garanti sorgulama işlemlerinizi sorgulamak için cihazınızın IMEI numarası adı verilen ve her cihaza ayrı olarak atanmış olan özel seri numarasını mutlaka bilmeniz gerekmektedir. Bu numarayı cep telefonlarınız için *#06# karakterlerini telefonunuzun arama bölümünden tuşlayarak veya ayarlar menüsünden genel ayarlar bölümünden veya hakkında kısmından ulaşarak yapabilirsiniz. Yeni model telefonlarda genellikle bu kod cihazın arka yüzeyinden veya arka kapağı çıkarılabiliyor ise batarya üzerinden de bu numara okunabilmektedir. Diğer ürünler için bu numara cihazın dışında bulunan bir etiketin üzerinde de olabilmektedir. Eğer sorgulama yapmak istiyorsanız aşağıda bulunan linke tıklayarak bağlantıda açılan KVK sayfasında HTC garanti sorgulama işleminizi yapabilmek için bu kodu IMEI NO yazmakta olan bölümün altındaki kutucuğa eksiksiz bir şekilde yazmalısınız, bu işlemin ardından ARA butonuna tıkladığınız vakit garanti ile ilgili olan ve gerekli bilgilere ulaştığınızı görebilirsiniz. Eğer ürün KVK garantisi kapsamında bulunmuyorsa, HTC garanti sorgulama işlemlerinizi yapmak için için 0 216 458 97 97 – 0 850 221 00 47 Teleservice firmasını ulaşım sağlayabilirsiniz.

HTC Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK