Ana sayfa Banka Sorgulamaları IBAN Sorgulama

IBAN Sorgulama

0
PAYLAŞ

Asıl adı International Bank Account Number olan IBAN, bankalarda kullanılan ve müşterilere özel olarak sunulan bir banka hesap numarasıdır. Uluslararası düzende kullanıldığı için geçerliliği tüm ülke çapında yaygındır. Hem de kendi hesabınızdan başka hesaplara para aktarmak konusunda da sıkıntı çekmemeniz için bu numara çok işinize yarayacaktır. Para transferlerini en hızlı şekilde yapmak ve olabildiğince hatasız işlem yapabilmek için bu desteği almanız önemlidir. Para aktarımlarında hızlı bir şekilde işlemler tamamlanabilmektedir. Buna ek olarak kişiye özel bir durum olduğundan kişinin tüm özel banka bilgileri de içinde gizli tutulmaktadır.

IBAN numarası maksimum olarak 34 karakterden oluşmaktadır. Hepsi de rakamlardan meydana gelmektedir. Bu 34 karakter uluslararası kullanılan hesap isimlerinde geçerlidir. Bizim ülkemizdeki IBAN numaralarına baktığımızda karakter sayısının 26 olduğunu rahatlıkla görebilmekteyiz. Her zaman doğru ve geçerli olan numaralar ile işlem yapılabilmesi için rakamların atlanmaması da gerekmektedir. IBAN numarası içinde bankanın kodunu, hesap numarasını ve rezerve alanını oluşturmaktadır.

Bu yazımız ile IBAN numaranızı öğrenmenin aslında ne kadar kolay olduğunu görebileceksiniz. Ziraat, Yapı kredi, İş Bankası, Garanti Bankası, Finansbank, Halk Bankası, HSBC ve ING Bankası gibi bankaların her birinde bu desteği almanız mümkün olabilecektir. Sorgulama işlemi de en az online hizmetler sayesinde ödeme yapabilmek kadar kolaydır.

 

Ziraat Bankasının IBAN Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Hemen ilk adım olarak yazının devamında size sunulacak olan linke tıklayınız. Burada karşınıza yeni sekmede bir ekran gelecek ve bağlantı adresi üzerinden sizden istenen müşteri numaranız ve hesap numaranız ile bilgi alanlarını doldurunuz. En son adımda istenen yerleri doldurduktan sonra da sorgula butonuna tıklayınız ve işleminizi tamamlayınız.

Ziraat Bankasının IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi Bankasının IBAN Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi tarafından sunulan destek karşılığında işlemlerin çok kısa ve güvenilir olduğunu ifade edebiliriz. İlk olarak yine yapabileceğiniz önceliğiniz aşağıda sunulan linke tıklamak olmalıdır. Bu link ile karşınıza gelecek olan bir ekran göreceksiniz. Ekran üzerinden sizden istenen bilgi hesap numaranız olmaktadır. Bu şekilde bilgileri doldurduktan sonra numaranız hemen kontrol edilecektir. Kontroller yapıldıktan sonra oluştur butonu ile sorgulamanız gerçekleştirilecektir. İşlemin hatasız olmaması için mutlaka eksiksiz ve doğru rakamların girilmesi önemlidir. Bu şekilde işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Yapı Kredi Bankasının IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Finansbank IBAN Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Finansbank tarafından verilen bu imkan dahilinde paylaşılan linke tıklayarak hemen istediğiniz şekilde sorgulamanızı yapmak için ekrana ulaşabilirsiniz. Hesap numaranız istenecektir. Buradaki alana istenen şekilde bilgiler doldurulacak ve eksiksiz olarak hesap numaranızı girdiğiniz zaman da göster kısmına tıklamanız yeterli olacaktır. Finansbank IBAN numarası öğrenme işlemi artık çok kolay bir şekilde bu yolla yapılabilmektedir.

Finansbank IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası IBAN Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Paylaşmış olduğumuz bağlantı linkine tıklayarak hemen karşınıza çıkacak olan ekran üzerinden formu eksiksiz ve en doğru hali ile doldurunuz. Bu banka sorgulamasında bankanızın kodu sizden istenecektir. Bunun peşinden de hesap numaranız istenen bilgiler arasındadır. Hatasız olarak bu bilgilerin girildiğinden emin olduğunuz zaman ise tamam kısmına gelerek işlemi tamamlamak istediğinizi bildirebilirsiniz. Sorgulama esnasında bu banka ile çalışırken maalesef kontrol edilmemektedir. Bunun için doğru bilgi yazdığınıza emin olmalısınız. Tamam dedikten sonra IBAN numaranız tam da karşınızda olacaktır.

Garanti Bankası IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Halk Bankası IBAN Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sorgulama işlemi yapmak için paylaşmış olduğumuz link ile bankanın gerekli olan sayfasına geçiş yapabilirsiniz. Ardından gelecek olan sayfa üzerinde şube kodunuzu seçmeniz gerekmektedir. hatasız olarak vermiş olduğunuz bu bilgiler ışığında hesap numaranız da peşinden istenen bilgiler arasında sayılacaktır. Bunların hepsini doldurunca da IBAN hesapla butonuna basıyorsunuz ve artık istediğniiz bilgi tam da karşınızda oluyor.

Halk Bankası IBAN Numarası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

İş Bankası IBAN Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İş Bankası aracılığı ile sunulan bu hizmet alanında hemen link ile istenen sayfaya yönlendirilmektesiniz. Hesap tipi bilgisi sizden istenecektir. Bu kısma gelinciği zaman hemen “Vadesiz TL” ve “Vadesiz DTH” şeklinde belirtmeniz gerekmektedir. Şube kodunuz da hesap numaranız da istenen bilgiler olarak görülmektedir. En son olarak da Hesapla kısmına tıklayınız. Artık İş Bankası hesabınıza bağlı olan IBAN numaranızı bu şekilde öğrenmiş olacaksınız.

İş Bankası IBAN Numarası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

HSBC Bankasının IBAN Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yazının devamında hemen görebileceğiniz link ile sorgulama yapabilmek için ihtiyacınız olan ekrana geçiş yapmalısınız. Burada şube kodu, hesap numarası şeklinde iki bilgi sizden istenmektedir. Bu bilgileri eksiksiz olarak tamamladığınızda IBAN numaranız hemen karşınızda belirecektir. Emin olduğunuz bilgiler ışığında işleminizin çok kısa bir sürede tamamlanacağını unutmamalısınız. Bu kadar kısa birkaç adım ile de işlemleriniz tamamlanmış olacak.

HSBC Bankasının IBAN Numarası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

ING Bankasının IBAN Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

ING Bankası da hesap açabileceğiniz ve sürekli olarak ihtiyaç duyacağınız bir IBAN numarası veren bankalarımızdan biridir. Link paylaşımını hemen aşağıda yaptık ve buradan istediğiniz bilgiye çok kısa sürede ulaşabileceksiniz. İstenen bilgiler içinde de şube kodu, müşteri numarası, hesap türü, hesap uzantısı ve doğrulama kodu detayları yer almaktadır. Bu bilgilerin hepsini en doğru şekilde doldurduktan sonra öğren butonu ile işleminize son verebilirsiniz. Hemen peşinden de IBAN numaranız karşınızda olacak.

ING Bankasının IBAN Numarası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Akbank IBAN Sorgulama

Akbank tarafından geliştirilmiş olan çalışmalara bakıldığı zaman online internet bankacılığı her zaman kullanılan bir alan olarak bilinmektedir. Saatlerce banka sıralarında beklemektense bu kadar kısa yöntemler ile artık evinizdeki konfor ile istediğiniz kişisel bilgilere de ulaşmanız mümkün olacaktır. Hem de aşağıda hemen paylaşmış olduğumuz link sayesinde istediğiniz sorgulama ekranı da çok kısa sürede sizin karşınıza gelecektir. Resmi sitesi aracılığı ile sorgulama imkanı sizin ellerinizde olacaktır. Hesap türünüz, şube kodunuz ve hesap numaranız istenen bilgiler olarak formda yer almaktadır. Hesapla alanına geldiğiniz zaman IBAN numaranız bu şekilde öğrenilmiş olacaktır.

Akbank IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Vakıfbank IBAN Sorgulama

Günümüzde kullanılan imkanlara baktığımızda bankaların çok fazla destek sunduğunu ve teknolojik anlamda da faydalı gelişimlere imkan sunduğunu bilmekteyiz. İnternet üzerinden öğrenmek istediğiniz ve genel olarak bankaya gitmeye gerek olmayan işlemlerden biri de IBAN numarası öğrenmenizdir. Size göndermiş olduğumuz aşağıdaki link ile giriş yapmalı ve hemen ardından da işleminizi gerçekleştirmek için Bankomat/Elektron/Maestro hesap numaranızdan size ait olan herhangi bir çeşidini yazmalısınız. Şubenizi de bu aşamada seçmeniz gereklidir. Hesap numaranızın ilgili kısma hızlı bir şekilde girilebilmesi için yatırım hesap numaranızı da bilmeniz gerekmektedir. Tabi ki buradan istenen her bilginin eksiksiz olarak yazılması ve bu bilgilerin de kesinlikle doğru olması gerekmektedir. IBAN öğren alanına tıklayarak sorgulama işleminizi en güvenilir yoldan bu şekilde tamamlamış olmaktasınız.

Vakıfbank IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

TEB IBAN Sorgulama

İnternet kullanan bir ülke olarak günümüzde bankacılık hizmetlerinin de hızlandığını görebilmekteyiz. Buna ek olarak internet üzerinden IBAN sorgulamanızı yaparak birçok alanda işinize yarayacak olan bu banka kimlik numaranızı öğrenmeniz sizin her zaman için işinize yarayacaktır. Linke tıklayarak bankanın ilgili alanına geçebilir ve bazı bilgilere bakarak IBAN numaranızın ne olduğunu öğrenebilirsiniz. En son olarak da hesapla butonu ile karşınıza gelecek yeni sekme ile numaranıza ulaşabilirsiniz.

TEB IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Bank Asya IBAN Sorgulama

İnternet üzerinden banka ile alakalı olan işlemlerinizi kolaylıkla yapabilmeniz için resmi sitelere girmelisiniz. Bunun için size link verdik ve oraya tıklayarak yapmak istediğiniz işleme öncelik verebilirsiniz. Bu ekrana geldiğiniz zaman IBAN numaranızı öğrenebilmek için birkaç adımdan geçmeniz gerekmektedir. Şube kodu ilk istenen bilgiler arasındadır. Hemen ardından rutin olarak istenen bilgilerden biri olarak hesap numarası alanı görülecektir. Buraya da gerekli olan en doğru bilgilerinizi girerek hemen hesapla kısmına gelebilir ve IBAN numaranızı çok rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Aslında bu bilgiyi edindikten sonra mutlaka kaydetmeniz gerekmektedir. Çünkü birçok bankacılık alanlarında bu bilgi sizden istenmektedir.

Bank Asya IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Görseller yardımı ile istediğiniz kolaylıkta hem sitelere erişebileceksiniz. Hem de zorlanmadan nerede ne kullanacağınızı anlayarak bilgilerinize erişebileceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK