Ana sayfa Belediyeler İBB Trafik

İBB Trafik

0
PAYLAŞ

İBB Trafik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulmakta olan bir hizmet olup, bu hizmet trafik kontrolünü mobil olarak bulunduğunuz yerden takip etme ve bilgi alma olanağı sağlamak konusunda yardımcı olmaktadır. Uygulamayı kullanabilmeniz için IOS veya Android işletim sistemine sahip teknolojik bir aletin kullanıcısı olmanız yeterli olmaktadır. Aşağıda verilen başlıklarda İBB Trafik’in ne olduğu ve nasıl kullanıldığı hakkında sizlere detaylı bir şekilde bilgiler vereceğiz. Sizin için paylaşmakta olduğumuz bu bilgileri dikkatli bir şekilde okuyunuz.

İBB Trafik Nedir?

Günden güne artış gösteren internet, sosyal medya ve özellikle de akıllı telefon kullanımı ila birlikte trafiğin anlık durumunu göstermekte olan uygulama ve servisler en fazla kullanılan uygulamalar arasında yerini almış bulunmaktadır. İBB, bu konuda sahip olmuş olduğu Trafik Kontrol Merkezi ile 7/24 sürekli olarak kesintisiz bir şekilde hizmet sağlamaktadır. Pek çok kullanıcısı bulunmakta olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik, kötü hava koşullarında da en büyük kurtarıcımız ve en büyük yardımcımız olmaktadır. Uygulama ile kolay bir şekilde trafik yoğunluk haritası sayesinde yoğunluk bilgileri alınabilmektedir. Bu uygulama ile İstanbul gibi kalabalık bir şehrin semtlerine alternatif yol imkanlarını görebilir, yoğun trafiğe kapılma riskinizi en az seviyeye düşürerek trafikte gereksiz yere harcayacağınız zamandan tasarruf sağlayarak vaktinizi boşa harcamaktan kurtulabilirsiniz. Bu sebeple İBB Trafik uygulamasını kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmekteyiz. Aşağıdaki başlıkta İBB Trafik’in nasıl kullanıldığı hakkında bilgi vereceğiz.

 

İBB Trafik Nasıl Kullanılır?

Öncelikle ilk işlem olarak cep telefonunuz ile uyumlu İBB Trafik Uygulamasını marketlerden (uygulama marketlerinden) İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik uygulamasını akıllı cep telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir. Bu uygulamalara erişim sağlayabilmek için yazının sonunda vereceğimiz bağlantı linklerini kullanabilirsiniz. Kullanımı Türkçe olmakla birlikte uygulamanın kullanımı oldukça kolay bşr şekilde gerçekleşmektedir. Uygulamayı cep telefonunuza yükledikten sonra gitmek istediğiniz güzergah ve adres bilgilerini sağ en üstteki saat ikonuna tıklayarak kolay bir şekilde yazabilirsiniz. Dilerseniz de ‘P’ harfine tıklayarak güzergahınızda ve gideceğiniz yerde bulunmakta olan otopark bilgilerine de kolay ve hızlı bir şekilde online olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Artı ve eksi ikonlarına tıklayarak ana ekran üzerinde bulunmakta olan haritadan isteğiniz büyüklükteki görünümü sağlayabilirsiniz. Eksi ikonunun alt kısmında bulunmakta olan lokasyon ikonuna tıkladığınızda ise o an bulunmakta olduğunuz konumu görebilirsiniz. Sol alt kısımda bulunmakta olan kulak şeklindeki ikona tıkladığınız takdirde de görüntülü bir şekilde konuşma yapabilirsiniz. Bu görüntülü konuşma özelliği işitme engelli vatandaşlar düşünülerek tasarlanmış bir özelliktir. Alt sağdan ikinci ikon yani üçgen içindeki ünlem işaretli ikon sayesinde gideceğiniz güzergahta oluşan kazaları görebilir ve bakım onarım çalışmaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Son olarak ise, sağ alt kısımda bulunan kamera ikonuna tıkladığınızda bulunan tüm kameraların yeri gösterilecektir. Harita üzerindeki işaretlenmiş kameralara tıkladığınızda ise yol durumunu anında online olarak görüntüleyebilirsiniz.

IOS Uygulamaları İçin TIKLAYINIZ!

Android Uygulamaları İçin TIKLAYINIZ!

Windows Phone Uygulamaları İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK