Ana sayfa Doğalgaz Faturası Sorgulamaları İgdaş Borç Sorgulama

İgdaş Borç Sorgulama

0
PAYLAŞ

İnternet üzerinden bir çok resmi işlem yapılabilmektedir. Online olarak yapılan işlemlerin arasında doğalgaz borç sorgulama işlemleri de bulunmaktadır. Online işlemler olmadan önce bu işlemler kurumlara giderek yapılıyordu. Fakat sorgulama işlemleri teknolojinin ilerlemesi ile birlikte online olarak yapılmaya başlandı. Bu hizmetlerden birisini veren kurum ise İstanbul iline hizmet veren İGDAŞ doğalgaz dağıtım firmasıdır. İstanbul’da ikamet ediyorsanız oluşan doğalgaz borcunuzu artık İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne ait web sitesinden online olarak sorgulayabilirisiniz. Yazımızın devamında İGDAŞ Borç Sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız.

İGDAŞ Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak sorgulama işlemini yapmak istiyorsanız yazımızın alt kısmında bulunan İGDAŞ Borç Sorgulama sayfası linkine bir kez tıklamanız gerekmektedir. açılan sayfa üzerinden üyelik butonuna tıklayarak üye olunuz. İGDAŞ Borç Sorgulama sistemi üye olmadan işlem yapılamayacak bir platformdur. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra doğalgaz faturalarınızın güncel olanlarını ve geçmişteki doğalgaz faturalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Üyelik esnasında sistem sizden şifre belirlemenizi, e-posta adresinizi, daire numaranızı, tesisat numaranızı, adınızı, soyadınızı, T.C kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi eksiksiz bir şekilde isteyecektir. Bunları tam ve eksiksiz bir şekilde sisteme girdikten sonra üye ol butonunu tıklamanız gereklidir.

 

Üyelik işlemleri için üye ol butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfa üzerinde sizlere kullanıcı adınız ve şifrenizi belirleyebilmek için e-posta adresiniz, daire numaranız, tesisat numaranız ve adınız soyadınız ile T.C kimlik numaranız ve doğum tarihiniz gibi önemli bilgileri girmeniz istenecektir bunları girerek üye ol butonuna tıklayınız.

Bu şekilde üyelik oluşturduktan sonra karşınıza çıkan sayfada bulunan ve sizden istenilen üyelik bilgilerinde oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adı ve şifrenizi sisteme girerek faturanızı sorgulayabilirsiniz. Bu şekilde sisteme girdikten sonra güncel borçlarınızı öğrenebildiğiniz gibi geçmiş doğalgaz fatura borçlarınızı da İGDAŞ Borç Sorgulama online sayfasından kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İGDAŞ Borç Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK