Ana sayfa Genel Sorgulamalar İhale Sorgulama

İhale Sorgulama

0
PAYLAŞ

Bu yazımızın içeriğinde sizlere tüm ayrıntılarıyla ihale sorgulama işlemlerini nasıl yapacağınız hakkında bilgiler vereceğiz. İhale işlemlerinin yapılabilmesi için birçok katılımcının ihale içinde bulunması gerekir. İhalenin anlamı; mal, iş ve buna benzer şeyleri birçok talep eden kişi tarafından yapılan teklifler sonucunda fiyat arttırıp eksiltme metoduyla en uygun teklifi verene yaptırma işlemleridir. Bu işlemler için sıkı bir rekabetin söz konusu olduğu söylenilebilir. Örnek olarak herhangi bir iş için ihaleye girmek isteyen firmalar arasında kaliteyi ve rekabeti gözeterek ihale ortamı oluşturulmaktadır. Her firma kendi bünyesinde ihaleye katılacağı ihale miktarını belirler ve ihaleye bu şekilde girilir. İşveren tarafından açılmakta olan ihaleler sonuçlarına göre en uygun fiyatı veren firma tarafından iş alır. İşverenin gözetmiş olduğu amaç en düşük fiyat ile işi yaptırmaktır. Yazımızın devam kısmında ihale sorgulama işleminin nasıl yapıldığı hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

İhale Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

İnternet çağında yaşamamızdan dolayı pek çok kolaylık teknoloji sayesinde hayatımıza girmiştir. İhale sorgulama işlemleri için de sanal ortam kullanarak işleminizi yapabilirsiniz. Bu kolaylıklarla birlikte resmi hizmetleri gerçekleştirebileceğiniz hizmetlerde kullanıma açılmış olan tüm bu hizmetleri tek bir çatı altında toplamış olan E-Devlet kapısı sistemi artık hayatımıza girmiştir. Daha önceleri devlet kuruluşlarında sıra bekleyerek ve bunun için vakit kaybederek gerçekleştirdiğimiz tüm işlemler artık E-Devlet kapısı üzerinden yapılabilmektedir. İhale sorgulama işlemi de sadece E-Devlet üzerinden yapılan işlemlerden birisidir. Bu işlemi yapabilmek için sizlere yazının diğer bölümünde vereceğimiz adımları izleyerek istediğiniz ihale sorgulama sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

İhale sorgulama işlemi için öncelikli olarak aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz linke tıklamanız gereklidir. Ardından maddeler halinde sizlere verilecek kısımları lütfen eksiksiz bir şekilde doldurunuz. Bu bölümler İhale türü, İhale yasa kapsamı, İhale usulü, İhale tarihi ve İhale kayıt numarası olarak bilinmektedir.

 

Sorgulama işlemini tamamlayabilmek için istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamladığımızdan emin olduktan sonra “Devam” butonuna tıklayarak sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK