Ana sayfa Garanti Belgesi Sorgulamaları IPHONE Garanti Sorgulama

IPHONE Garanti Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde neredeyse herkesin kendisine ait olan bir cep telefonu bulunmaktadır. Bu cep telefonları için harcama miktarları biraz fazla olsa da artık vazgeçilmez elektronik cihazlarımızın arasına girmiş bulunmaktadır. Bu cihazlar için çok fazla ücret sarf etmememiz için firmaların sağlamış olduğu ürün alımı sonrasında verilen garantilerden yararlanmakta fayda vardır. Firmaların sağlamış olduğu garanti sürelerini öğrenmek için bazen zahmetli ve işlemler yapmak gerekebiliyor. Bir de yüksek fiyatlar nedeni ile ikinci el bir telefon satın almayı tercih etmiş iseniz siz de bunu bazen satıcıdan veya telefonunuzu aldığınız yerden öğrenmenin mümkün olmadığını bilmelisiniz.

Bu yazımızın içeriğinde ister ikinci el isterseniz sıfır almış olun Iphone marka telefonunuzun garanti kapsamında olup olmadığı hakkındaki bilgilere ve satın alındığı tarih, garantisinin ne zaman başladığı gibi bilgilere nasıl ulaşabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. Apple bütün ürünlerine garanti uyguladığı için Iphone bir garanti sorgulama sistemi ile birlikte karşımıza çıkmaktadır. Türkiye’de Iphone garanti sorgulama işlemleri için cihazın dağıtımını yapmakta olan KVK ve Genpa gibi firmaların aracı sitelerinden gerekli bilgilere sahip iseniz, cihazınızın garanti kapsamında olup olmadığını da bu yöntem ile öğrenebilirsiniz. Sizlere bu yazımızın içeriğinde Apple’ın kendi sisteminden Iphone garanti sorgulama işlemlerinizi nasıl yapabileceğinizi tüm ayrıntıları ile anlatacağız.

Iphone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Öncelikli olarak Iphone garanti sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için Iphone marka telefonunuzun IMEI numarası ismi verilen ve her telefonun kendisine özel olan bu numarayı bilmeniz gerekmektedir. Tüm markalar için telefon ilk satın alındığı zaman cihaz için garanti, bu özel numara üzerinden işlem yapılarak başlatılmaktadır. Bu IMEI numarası, telefonunuzun arama yaptığınız kısma *#06# karakterlerini tuşlayarak veya telefonunuzun ayarlar bölümünden Ayarlar> Genel> Hakkında> IMEI işlemini yaparak bulunabilmektedir. Bir diğer seçeneğiniz Iphone cihazınızı bilgisayara bağladıktan sonra Itunes uygulamasını kullanarak IMEI numarasına erişmek olabilir. Eğer Iphone 5 ve sonrasında çıkan üst modellerden birisini kullanıyorsanız IMEI numarasını cihazınızın arka kapağında da bulabilirsiniz.

Daha sonrasında aşağıda görmüş olduğunuz bağlantı adresine tıklayarak Apple’ın kendine ait web sitesi üzerinde bulunan garanti sorgulama sayfasına girmeniz gereklidir. Açılan web sayfasında çıkan “Donanımınızın seri numarasını girin” yazmakta olan bölüme yukarıda bahsetmiş olduğumuz IMEI numarasını yani seri numarasını girerek işlem yapabilirsiniz. bu işlemden sonra hemen altındaki size verilmiş olan güvenlik kodunu “Lütfen kodu girin” yazan yere eksiksiz ve doğru bir şekilde yazmalısınız. Devam tuşuna bastığınız zaman karşınızda öğrenmek istediğiniz size gerekli olan bilgileri Türkçe dilinde bulabilirsiniz. Iphone marka telefonunuzun garantisi süresinin devam etmekte olup olmadığını veya ihtiyacınız varsa teknik servis ile alakalı gerekli bilgileri Iphone garanti sorgulama işlemi yaptığınız zaman öğrenebilirsiniz.

 

Iphone Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK