Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları İski Borç Ödeme Kredi Kartı

İski Borç Ödeme Kredi Kartı

0
PAYLAŞ

İSKİ borç ödeme kredi kartı işlemi, İstanbul’da oturan ve İSKİ abonesi olan kişilerin, aylık fatura borçlarını ödemeleri için gereken alternatifi sunmakta olan bir yöntemdir. İSKİ’nin açılımı İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’dir. Bu kurum, İstanbul’da ikamet etmekte olan ve su hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve bu kişilere yardımcı olabilmek amacı ile kurulmakta olan bir sistemdir. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi İstanbul’da ikamet etmekte olan kişilerin evlerine su dağıtımı yapmakta ve semtlerdeki kanalizasyon ve alt yapı hizmetlerinin bakımını sağlamakla görevlidir. İSKİ kurumunun sağlamış olduğu bu tür hizmetlerden faydalanabilmek için ise, kişilerin kuruma gidip İSKİ için bir abonelik sözleşmesi imzalamaları gerekli olmaktadır. Bu sayede kişiler abonelik sözleşmesini imzaladıktan sonra kurumun vermiş olduğu tüm hizmetlerden yasal olarak ve güvence altında yararlanabilirler.

Ülkemizde, tüm bölgelerde ve tüm şehirlerde su ve kanalizasyon hizmetleri ile ilgili olarak hizmet vermekte olan İSKİ benzeri kurumlar yer almaktadır. Bu kurumların vermiş olduğu hizmet sayesinde, şehirlerde ikamet etmekte olan kişilerin ihtiyaçlarına çok daha rahat ve hızlı bir şekilde karşılık verilmektedir. Bu kurumların sağlamış oldukları hizmetlerden faydalanabilmek için, kişilerin şehirlerinde hizmet vermekte olan kurumlara giderek abonelik başlatmaları gerekmektedir. Bu sayede kaçak kullanımdan kaynaklı olan sıkıntılar ve cezai işlemler ortadan kaldırılmış olur ve aboneler de hizmetlerden yasal bir oluşum altından kolay bir şekilde faydalanabilirler. İstanbul’da ikamet etmekte olan kişilerin bu tür hizmetlerden faydalanabilmesi için İSKİ’ye giderek abonelik başvurusu işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Kişiler ikamet etmekte oldukları semtteki İSKİ şubesine giderek ve başvuru yaparak abonelik sözleşmesi başlatabilirler. Abonelik işlemleri tamamlandığında İSKİ tarafından başvuru yapan kişinin evine su dağıtım hizmeti başlar. Bu sağlamakta olduğu hizmetin karşılığı olarak İSKİ her ay belirli tutarda bir miktar para talep etmektedir. Her ay aboneye gönderilmekte olan fatura üzerinde, ne kadar miktarda su kullandıkları ve kullanılan miktarın ne kadar ücret gerektirdiği detaylı ve açıklamalı bir şekilde belirtilmektedir. Bu faturada belirtile miktardaki tutarın ödenmesi aboneliğin sorunsuz bir şekilde devam etmesi ve borcun ödenmemesi durumunda ortaya çıkabilecek yasal işlemlerin yaşanmaması için önemli bir kuraldır. Bu yüzden İSKİ borçlarının kredi kartı ile ödenmesi işlemi, abonelere kolaylık sağlamak için İSKİ tarafından hizmete koyulan güvenli ve hızlı hizmetlerdir.

İSKİ borç ödeme kredi kartı işlemi, İSKİ kurumunun kendisine özel olan web sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Normalde, İSKİ fatura tutarlarının ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmek için, semtlerde bulunmakta olan İSKİ şubelerine gidilmesi gerekmektedir. Fakat bu durum hem zaman kaybı hem de gereksiz yoğunluğa neden olduğun dolayı, İSKİ kurumu da teknolojik gelişmelerden yararlanarak internetten ödeme işlemlerine başlamıştır. Bu sayede teknolojiden yararlanılması ile birlikte tek bir internet sitesi üzerinden bütün abonelik işlemleri dahil borç ödeme işlemleri de kolay bir şekilde halledilebilir bir duruma getirilmiştir. Evinizden internet yardımı ile bu işlemleri gerçekleştirmeniz oldukça kolay ve hızlı. Oturduğunuz yerden tek tuş ile İSKİ su faturası borçlarınızı güvenli ve hızlı bir şekilde anında ödeyebilirsiniz.  İSKİ borç ödeme kredi kartı işlemi gerçekleştirebilmeniz için ilk olarak İSKİ sitesine abone üyeliği almanız gerekmektedir. Abone üyeliği alınmadan site üzerinden hiçbir işlem gerçekleştirilememektedir. Abonelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra bu üyelik ile siteden giriş yaparak İSKİ borç ödeme kredi kartı sayfası üzerinden tüm ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İSKİ borç ödeme kredi kartı ile nasıl bir işlem yapılacağını bilmeyen ya da internet üzerinden ödeme işlemini ilk defa gerçekleştirecek olan okurlarımız için, siteye nasıl üyelik alınır ve site üzerinden nasıl ödeme yapılır konusu hakkında tüm detaylı bilgiyi yazımızda paylaştık. Yazımızın devamında bulunmakta olan adımları uygulayarak İSKİ borç ödeme kredi kartı işleminizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

İski Borç Ödeme Kredi Kartı İle Nasıl Yapılır?

İSKİ borç ödeme kredi kartı ile işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için ilk olarak İSKİ web sitesinden abonelik bilgileriniz ile üye girişi yapmalısınız. . Üye girişi yapabilmek için ise ilk olarak bir üyelik kaydı oluşturmanız gerekmektedir. Üyelik açmak için önce İSKİ web sitesine giriş sağlayalım. Yazımızın sonunda paylaşmakta olduğumuz bağlantı linkine tıklayarak direk üyelik oluşturma sayfasına yönlendirilirsiniz. Siteye giriş sağladığınızda, ekranınıza aşağıdaki görselde göreceğiniz gibi bir sayfa çıkacaktır.  

Bu sayfada, resimde gördüğünüz gibi doldurulması zorunlu olan bazı alanlar yer almaktadır. Bu alanları sizden istenmekte olan bilgilere göre eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız. Gerekli bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde yazıp onayladıktan sonra, üyelik kaydınız başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir. Üyeliğinizi oluştururken belirlemiş olduğunuz şifreyi ise, daha sonra giriş yapabilmek için saklamayı unutmayın ve unutmayacağınız bir şifre belirleyin.

Üyelik kaydınızı oluşturduktan sonra yazımızın sonunda bulunmakta olan linke tıklayarak üye giriş sayfasına giriniz. Sayfa aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi olacaktır.

Site üzerinde belirtilen alanlara TC kimlik numaranızı ve üyelik esnasına belirlemiş olduğunuz şifreyi yazdıktan sonra giriş yapın. Tüm bilgilerinizi yazıp giriş yaptıktan sonra açılan sayfadan fatura ödeme seçeneğine tıkladığınız zaman ekran üzerinde ödemeniz gereken faturaları ve fatura detaylarını göreceksiniz. Buradan sonra İSKİ borç ödeme kredi kartı seçeneği ile ödeme yapılabilmektedir.

İSKİ Abone Üyeliği Oluşturmak İçin TIKLAYINIZ!

İSKİ Borç Ödeme Kredi Kartı İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK