Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları İSKİ Borç Ödeme

İSKİ Borç Ödeme

0
PAYLAŞ

İski borç ödeme işlemi, İstanbul’da ikamet etmekte olan tüm kişilerin su faturalarını kolay ve güvenli obir şekilde ödeyebilmeleri için oldukça gerekli bir işlemdir. İski olarak kısaltmalı bir şekilde bilinmekte olan bu kurum, İstanbul’da hizmet veren İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi isimli bir kurumdur. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Kurumu, İstanbul’da ikamet etmekte olan kişilerin su ve su ile akalı olan tüm ihtiyaçları ile ilgilenen ve bu kişilerin evlerine su kullanım hizmeti bağlayan kurumdur. Bu kurum sayesinde kişiler bulunmuş oldukları bölgelerde, su ve kanalizasyon ile ilgili tüm hizmetten kolay bir şekilde yararlanabilmektedir. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin sağlamış olduğu hizmetlerden yararlanabilmek için İstanbul’da ikamet etmekte olan kişilerin bu kurumda abonelik kaydı oluşturmaları gerekmektedir. Abonelik kaydı oluşturmayan kişiler bu hizmetlerden yararlanamamaktadır. Bu sayede abonelik kaydı oluşturan kişilerin su kullanım durumları kayıt altında tutulmuş olur ove gerekli görüldüğü takdirde kişilerden ödeme talep edilir.

Türkiye’de bu tür su ve kanalizasyon işlemleri ile ilgili olarak hizmet veren pek çok kurum bulunmaktadır. İstanbul’da İski kurumunun hizmet sağlamış olduğu gibi, diğer şehirlerde de İski benzeri kurumlar tarafından su ve kanalizasyon işlemleri ile ilgili gerekli tüm hizmetler sağlanmaktadır. Sular idaresi ile ilgili işlemler bölgesel çalışmalar doğrultusunda yapıldığı için insanlara verilen hizmet kalitesi artmakta ve daha iyi bir hizmet anlayışı ve müşteri memnuniyeti ortaya çıkmaktadır. Kişilerin bu hizmetlerden faydalanabilmeleri için yapması gereken tek şey bu kurumlara giderek, abonelik sözleşmesi başlatmak için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Abone olan kişiler hizmetten yasal bir şekilde güvence altında yararlanabilirler. İstanbul’da ikamet etmekte olan bireylerin abonelik işlemlerini başlatabilmeleri için yapmaları gereken, ilk olarak İski kurumuna gidip abonelik sözleşmesi başlatmalarıdır. Daha sonra bu abonelik sözleşmesi kapsamında İski kurumu tarafından başvuruda bulunan kişi ikamet ettiği adrese su hizmeti bağlanır. Karşılığında ise her ay, İski tarafından hizmet verilen kişinin ay içerisinde ne kadar miktarda su tükettiği hesaplanarak, kullanıldığı dönem için kişiye bir fatura gönderilir ve bu tutar faturaya yansıtılır. Bu faturanın detayında ise belirtilen dönem içerisinde abonenin ne kadar miktarda su tüketimi olduğu yazmaktadır ve bu kullanıma karşılık gelecek fatura ücretlendirmesi belirtilmektedir. Abone olan kişi, faturada yazan bu borcu her ay düzenli bir şekilde aksatmadan ödemek zorundadır. Borcun zorunlu olarak düzenli bir şekilde ödenmesinin sebebi ise aboneliğin sıkıntısız ve yasal olarak devam etmesi durumudur.

İski borç ödeme işlemi, önceden İski kurumunun İstanbul içerisindeki semtlerde bulunmakta olan çeşitli şubeler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu hizmet seçeneği hala bir alternatif olarak kullanılmış olsa da, İski kurumunun teknolojinin imkanlarından yararlanarak sağlamış olduğu yeni hizmetler ile birlikte, borç ödeme işlemleri internetten üzerinden ödeme şeklinde de gerçekleştirilmektedir. İnternetten İski borç ödeme seçeneği güvenli ve kolay ödemenin yanı sıra aynı zamanda evinizden dışarı çıkmadan ve sıra bekleme derdi olmadan işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlamakta ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olmaktadır. Ödeme işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirebilmeniz için abone numarasına ihtiyaç duyulmaktadır. İski’nin internet sitesi aracılığı ile İski borç ödeme ile ilgili tüm işlemler rahat, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. İski su faturalarını internet üzerinden ödemek isteyen aboneler ilk olarak internet sitesine üye olmak zorundadır. Daha sonra üye olduğu bilgiler ile siteye giriş sağlayarak su fatura ödemelerini gerçekleştirebilmektedir. İnternet üzerinden su faturası ödeme işlemini bilmeyenler ve ilk defa internet üzerinden su faturası ödemesi yapacak olan kişiler için yazımızın devamında gerekli tüm bilgiler verilmiştir. Bu bilgileri adım adım takip ederek ödeme işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

İSKİ Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

İskinin internet sayfası üzerinden su faturası borcunuzu ödeyebilmek için ilk olarak bu web sitesine abonelere özel üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Yeni bir üyelik oluşturabilmeniz için İski web sitesine giriş sağlayarak, yeni üyelik bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Yazının sonunda paylaşmış olduğumuz link üzerinden bu sayfaya kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Verdiğimiz bağlantı linkinin üzerine tıkladıktan sonra, karşınıza aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi bir sayfa çıkacaktır.

Bu açılan sayfada yeni üyelik işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıda bulunmakta olan resim üzerinde de görüldüğü gibi yeni üyelik kaydı oluşturulurken aboneden bazı bilgiler istenmektedir. İstenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurup tamamladıktan sonra yeni üyelik açma işleminizi başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız. Ayrıca siteye giriş için lazım olan üyelik şifrenizi de unutmamak için bir yere not edebilirsiniz.

İski borç ödeme işlemlerinizi başarılı bir şekilde tamamlayabilmek için bir sonraki adım ise, üye giriş sayfasına gitmektir. Yazının sonunda paylaşmakta olduğumuz link üzerinden üye giriş sayfasına kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Sayfaya giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki resimde görülmekte olan örnek gibi bir giriş ekranı çıkacaktır.

İSKİ Yeni Üyelik Oluşturma İçin TIKLAYINIZ!

İSKİ Borç Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK