Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları İSKİ Borç Sorgulama

İSKİ Borç Sorgulama

0
PAYLAŞ

İnternetin gelişmesiyle birlikte birçok işlem internet üzerinden halledilmeye başlandı. Bu da vatandaşlar için çok faydalı oldu. Çünkü internetten yapılan işlemlerin en önemli özelliği işlem hızının çok yüksek olmasıdır. Böylece vatandaşlar tüm özel ya da kurumsal işlerini internetten hızlıca yaparak zaman tasarrufu gerçekleştirmektedir.

Son zamanlarda insanlar fatura borçlarını da internet üzerinden ödemeye, fatura bilgilerine erişmeye başladılar. Önceleri fatura işlemleri oldukça zaman alıcıydı. İnternet kullanılmadan yapılan fatura sorgulamaları, vatandaşların çok zamanını almaktaydı. Vatandaşlar yetkili kurumlara giderek sıra beklemek zorunda kalıyorlardı. Bu da zaman kaybı olarak geri dönüyordu.

Fakat son yıllarda çok daha kolay bir yöntem kullanılmaya başlandı. Bu yöntem internet üzerinden online olarak fatura sorgulama yöntemidir. İnternetten yapılan su fatura sorgulamaları hem belediyeler hem de vatandaşlar için zamanı doğru kullanarak tasarruf yapmaya yardımcı olmaktadır. Özellikle de büyük şehirler için internetten fatura sorgulama sistemi büyük bir kurtarıcı olmuştur. Çünkü eskiden yapılan fatura sorgulamalarında yetkili kuruluşlara giderek sıra beklemek gerekiyordu. Büyük şehirlerin nüfus yoğunluğundan dolayı sıra bekleme süresi bir hayli uzun sürmekteydi. İnsanlar saatlerini vererek faturaları hakkında bilgi almaya ya da ödeme yapmaya çalışıyordu.

 

İstanbul ilinde yaşayan vatandaşlar İSKİ Borç Sorgulama sistemini kullanarak, saatlerce sıra beklemeye son verebilirler. Bu sistem sayesinde borç bilgileri internet erişimi olan her yerden sorgulanabilir.

İSKİ Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İSKİ tarafından borçlarını sorgulamak isteyen vatandaşlar ilk olarak bu yazının sonunda verilen linke tıklamalıdır. Bu link doğrudan su faturası sorgulama işlemlerinin yapılacağı siteye yönlendirecektir. Açılan sayfa üzerinden ilk olarak E-Şube üyeliği gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Üyeliği gerçekleştirmek için girilmesi gereken bilgiler T.C. kimlik no, sözleşme no, e-posta adresi ve şifre şeklindedir. Bu bilgiler girildikten sonra sözleşme okunmalıdır. Eğer kabul ediliyorsa kayıt ol butonuna tıklanarak üye olunmalıdır. Üyelikten sonra, ilk olarak girilen sayfaya geri dönülerek üyelik bilgileri ile giriş yapılmalıdır. T.C. kimlik no ve şifre girildikten sonra güvenlik kodu da doğru bir şekilde yazılmalıdır. Sonrasında ise giriş butonuna basılmalıdır.

Böylece tüm su faturası işlemlerinin yapılacağı sisteme giriş sağlanacaktır.

İSKİ Borç Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet İSKİ Borç Sorgulama Nasıl Yapılır

Su faturası sorgulamanın bir başka yolu da E-Devlet sistemidir. Fakat E-Devlet sitesinden yapılacak sorgulama işlemleri için bir şifre alınması gerekmektedir. Bu şifre en yakın PTT şubesinden kolayca alınabilmektedir. Bu şifre yalnızca birkaç TL tutarındadır. Şifre alındıktan sonra, bu yazının altında yer alan linke tıklanmalıdır. Bu link ile E-Devlet sitesi açılacaktır. Açılan siteden ilk olarak kimlik doğrulaması yapılmalıdır. Kimliğimi şimdi doğrula butonuna basılmalıdır.

Açılan sayfada PTT’den alınan şifre ve T.C. kimlik numarası girilerek sisteme giriş yap butonuna tıklanmalıdır.

Böylece su faturası sorgulamalarının yapıldığı sisteme giriş yapılarak online olarak borç sorgulaması yapılabilir.

E-Devlet İSKİ Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK