Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları İSKİ Fatura Sorgulama

İSKİ Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Son yıllarda, internet büyük bir gelişim ve yayılım gösterdi. Günümüzde birçok işlem internet üzerinden gerçekleştirilebilir bir hale geldi. Bu işlemler hem bireysel hem de kurumsal işlemler olabilmektedir. Kurumlar da son zamanlarda internet ortamına giriş yaptıkları için, kurumsal işlemler de internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilir bir hal aldı.

Kurumlar, internet ortamına geçerek hem kendilerine hem de kendilerinden hizmet alan vatandaşlara büyük fayda sağlamaktadır. Kendilerine en büyük faydası, kurumlarda çalışan kişiler çok daha rahat ve yoğun olmayan ortamlarda işlem yapmaya başladı. Kurumlardan hizmet alan vatandaşlar ise istedikleri her ortamdan işlerini hallederek zamanlarını boşa harcamamış oldular. Bu da iki taraf için çok daha hızlı işlem yapabilme şansını ortaya çıkardı.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin bünyesinden faaliyet gösteren bir kurum olan İSKİ, İstanbul’un tüm su işleri ile ilgilenmektedir. İSKİ, İstanbul ilinde yaşayan vatandaşlara kaliteli su hizmeti vermek, dağıtılan içme suyunun temiz olması gibi hizmetler vermektedir. Atık sular ile ilgili de çalışmaları olan İSKİ, atık su toplamayla da ilgilenmektedir. İSKİ, İstanbul’un yoğun nüfusuna daha iyi ve pratik hizmet vermek için internet kullanmaktadır. İstanbul ilinde yaşayan vatandaşlar da İSKİ fatura sorgulama sistemini kullanarak kendilerine ait zamanı daha iyi bir şekilde değerlendirebilir ve istedikleri her yerden işlemlerini halledebilmektedir. İSKİ üzerinden yalnızca sorgulama işlemleri değil daha birçok işlem yapılabilmektedir. Kaçak su ihbarı, öneri ve şikâyet belirtme, itiraz ve tahsilat gibi işlemler de bu online platformdan gerçekleştirilebilmektedir.

 

İSKİ Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

Fatura sorgulaması yapabilmek için ilk olarak İSKİ’nin resmi internet sitesi açılmalıdır. Bu yazının sonunda bulunan link doğrudan İSKİ’nin internet sitesine yönlendirecektir. Açılan sayfa üzerinden işlem yapabilmek için ilk olarak üye olmak gerekmektedir. Üyelik formu doldurularak birkaç dakika içerisinde üyelik işlemi gerçekleştirilebilir. Sonrasında ise açılan ilk sayfaya dönerek T.C. kimlik numarası ve şifre girilmelidir. Altta bulunan güvenlik kodu da doğru bir şekilde girilmelidir. Bu adımlar tamamlandıktan sonra giriş butonuna tıklanarak sisteme giriş yapılabilir.

Sistem üzerinden kredi kartı ile borç ödeme imkânı da bulunmaktadır.

İSKİ Fatura Sorgulaması Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet İSKİ Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

İSKİ’nin resmî sitesinden sorgulama yapmanın dışında bir seçenek daha vardır. Bu da E-Devlet üzerinden yapılan sorgulamalardır. Günümüzde E-Devlet ile birçok işlem gerçekleştirilmektedir. Ancak bu işlemler için ilk olarak bir E-Devlet şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. E-Devlet şifresi PTT şubelerinden kolayca alınabilmektedir. Yalnızca 2 TL ücreti vardır. E-Devlet şifresi alındıktan sonra E-Devlet sitesine gidilmelidir. Bu yazının sonunda bulunan linke tıklamak gereklidir. Açılan sayfa üzerinden ilk olarak kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklanmalıdır.

Sonra ise T.C. kimlik no ve PTT’den alınan şifre girilmelidir ve sisteme giriş yap butonuna tıklanmalıdır.

Böylece sisteme kolayca giriş yapılarak borç sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

E-Devlet İSKİ Fatura Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK