Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları İstanbul İSKİ Abone Bilgileri Sorgulama

İstanbul İSKİ Abone Bilgileri Sorgulama

0
PAYLAŞ

Son zamanlarda teknoloji çok büyük bir hızla gelişti. Gelişmeye hala devam etmekte ve muhtemelen gelecek yıllarda çok daha hızlı bir şekilde gelişecektir. Teknolojinin bu kadar hızlı gelişmesiyle doğru orantıda olarak internette çok yaygınlaştı. Bunun sebebi yeni çıkan bilgisayarların, akıllı cep telefonlarının, tabletlerin ve internet erişimi olan diğer son model aletlerin çok yaygın bir şekilde kullanılmasıdır. Bu nedenden dolayı internete olan talep de çok arttı ve zaman mekân fark etmeden oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandı.

İnternetin bu denli yaygın kullanılmasının bir sonucu olarak da kişilerin günlük hayatta yaptığı çoğu işlemin internet üzerinden yapılması da ortaya çıktı. En basit örneğiyle kişiler önceden bankada olan işlemleri için banka şubelerini ziyaret etmek zorundaydı. Bankalarda saatlerce sıra beklemek gerekiyordu. Fakat günümüzde internet bankacılığının ortaya çıkmasıyla evden bir tıkla tüm bankacılık işlemleri şubeye gitmeye gerek kalmadan halledilebilmektedir. Bu da vatandaşlara zaman tasarrufu olarak geri dönmektedir.

İnterneti artık birçok kurum kullanmaktadır. Bu kurumlardan biri de İSKİ’dir. İSKİ, İstanbul Büyük Şehir Belediyesine bağlı olarak faaliyet göstermektedir. İSKİ internet sitesi üzerinden birçok işlem yapılmaktadır. Bu işlemlerden biri de abone bilgileri sorgulama işlemidir. Bu işlem E-Devlet sayesinde gerçekleştirilen bir işlemdir. Oldukça kolay bir işlem olup, İstanbul ilinde yaşayan tüm vatandaşların yapabileceği niteliktedir. İstanbul İSKİ abone bilgileri sorgulama sistemini kullanmak için bazı yönergelere uyulmalıdır.

 

İstanbul İSKİ Abone Bilgileri Sorgulama

İstanbul İSKİ abone bilgileri sorgulama işlemi E-Devlet üzerinden yapıldığı için, E-Devlet şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. Şifre PTT şubelerinden temin edilebilir. Yalnızca 2 TL gibi bir ücret karşılığında tüm vatandaşlar E-Devlet şifrelerine sahip olabilir. Şifre alındığı zaman sorgulama işlemini gerçekleştirmek için yapılması gereken ilk şey bu yazının sonunda bulunan linke tıklamaktır. Bu link aracılığıyla direkt olarak abone bilgilerinin sorgulandığı sisteme geçiş yapılacaktır. Açılan sayfadan kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklanarak ilk olarak kimlik doğrulaması yapılması gerekmektedir.

Bu adımdan sonra T.C. kimlik numarası ve PTT’den alınan şifrenin girilmesi gerekmektedir. Son adım ise sisteme giriş yap butonuna tıklamaktır. Böylelikle abone bilgileri sorgulama sistemine başarıyla giriş yapılacaktır.

İstanbul İSKİ Abone Bilgileri Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK