Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları İstanbul İSKİ Arıza Ve Bakım Bilgisi Sorgulama

İstanbul İSKİ Arıza Ve Bakım Bilgisi Sorgulama

0
PAYLAŞ

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte birçok belediye ve belediyelere bağlı kuruluş sanal ortamdan hizmet vermeye başlamıştır. İnternet kullanımı kurumlar içinde oldukça büyük yer tutmaya başlamıştır. Çünkü internet ile yapılan tüm işlemler, kurumsal ya da bireysel, çok hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu rahatlığı öğrenenlerde bir daha internetten vazgeçmemektedir. Hiç kimse internette dakikalar içinde, bilgisayar başından yaptığı işlemleri, saatlerini vererek dışarıda yapmak istememektedir. Bu da oldukça doğal bir durumdur. Bu nedenle tüm özel kuruluşlar, firmalar, bankalar internet kullanarak hem kendilerine hem de hizmet verdikleri vatandaşlara yararlı olmaktadır.

Özellikle de büyük şehir belediyeleri için internet kullanımı oldukça büyük bir fayda sağlamaktadır. Belediye ve belediyeye bağlı kuruluşlardan yapılan işlemler oldukça zaman alıcıdır çünkü sıra beklemek gerekmektedir. Büyük şehirlerde ise bu sıra bekleme süresi, nüfus yoğunluğu fazla olduğu için daha da artmaktadır. Bu nedenle internetten yapılan işlemler hem belediyeler hem de vatandaşlara yarar sağlamaktadır.

Günümüzde henüz internet kullanımına geçmeyen kurumlar olsa da birçok kurum internetin sağladığı faydalardan ötürü internetten hizmet vermektedir. Bu kurumlardan biri de İSKİ’dir. Bilindiği gibi İSKİ, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren bir kurumdur. İSKİ’nin internet sitesi vatandaşların işlem yapmasına açıktır. İstanbul İSKİ arıza ve bakım bilgisi sorgulama sistemi sayesinde online olarak arızalar ve bakımlar sorgulanabilmektedir.

 

İstanbul İSKİ Arıza Ve Bakım Bilgisi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlemi, İstanbul ilinde yaşayan tüm vatandaşlar kolaylıkla gerçekleştirerek zaman kaybı yaşamaktan kurtulabilirler. Oldukça kolay bir işlem olduğu için herkes rahatça yapabilmektedir. Verilen birkaç adım doğru şekilde gerçekleştirilirse hiçbir sorun olmadan giriş ve sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilir. İlk olarak bilinmesi gereken bir şey vardır. Kullanıcılar E-Devlet şifreleri ile tüm sorgulama işlemlerini halledebilir. E-Devlet şifresi alınırsa oldukça kolay bir şekilde sorgulamalar yapılabilir. İstanbul İSKİ arıza ve bakım bilgisi sorgulama işlemlerinin gerçekleştirebilmek için gereken ilk adım bu yazının sonunda bulunan linke tıklamaktır. Bu link sayesine doğrudan sorgulama işlemlerinin yapılacağı sayfa açılacaktır. Açılan sayfa üzerinden direkt olarak arıza ve bakım bilgisi sorgulaması yapılabilir.

İstanbul İSKİ Arıza ve Bakım Bilgisini Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK