Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları İstanbul İSKİ Su Fatura Sorgulama

İstanbul İSKİ Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde birçok işlem internet üzerinden yapılabilmektedir. Özellikle çalışan insanların vakitleri kısıtlı olmaktadır. İşlerini halledebilmek için işten izin almaları ya da izin günlerinde dinlenmek yerine bu işlerin yapılmasıyla uğraşmaları gerekmektedir.

Bunu bilen kurumlar elektronik ortamlara geçmeye başlamıştır. İnternet üzerinden hizmet vermek hem kurumlara hem de bireylere oldukça faydalıdır. Kurumlar internet kullanarak vatandaşların iş yükünü hafifletmektedir. Çünkü bu sayede kişiler, işlerini internet ortamından gerçekleştirecekleri için zamanlarını kaybetmeyeceklerdir. Bu tür işlemleri internetten gerçekleştirmek yalnızca birkaç dakikadır. Ancak önceden internet bu kadar yaygın değilken ve kurumlar da internet kullanımına geçmemişken kişiler işlerini gerçekleştirmek için saatlerini harcıyordu. Örneğin geçmiş yıllarda belediyeler internet kullanmıyordu. Kişiler de su fatura borçlarını öğrenmek için yetkili kurumlara gidiyordu. Burada sıra bekleyerek çokça vakit kaybı yaşıyorlardı. Çalışan vatandaşların da bu kurumlardan bilgi alabilmesi ve fatura işlemlerini gerçekleştirebilmesi için mesai saatleri içerisinde işlerinden izin alarak kurumlara bizzat gelmesi gerekmekteydi.

Fakat şimdi belediyelerin de internet kullanmasıyla bu işlemler dakikalar içerisinde halledilebilmektedir. Günümüzde her belediye internet kullanmamaktadır. Ancak kullanan belediyelerin sayısı çoğunluktadır. İnternet üzerinden hizmet veren İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi, İstanbul Belediyesi’ne bağlı olarak çalışmaktadır. İstanbul ilinde yaşayan vatandaşlarımız İstanbul İSKİ su fatura sorgulama sistemini kullanarak su faturası işlerini internetten hızlıca yapabilmektedir.

 

İstanbul İSKİ Su Fatura Sorgulama Nasıl Yapılmaktadır?

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin resmi sitesi üzerinden yapılan sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için bu yazının sonunda bulunan linke tıklamak gerekmektedir. Bu sayede İSKİ’nin resmi sitesi açılacaktır. Sitede ilk olarak T.C. kimlik numarası bilgisi girilmesi gerekmektedir. Sonrasında ise şifre girilmelidir. En son olarak da güvenlik kodu doğru bir şekilde girilmelidir. Tüm bilgilerin doğru yazıldığı kontrol edildikten sonra giriş butonuna tıklanmalıdır.

Açılan sayfadan tüm su faturası sorgulama işlemleri, güncel borç tutarı öğrenmek, son ödeme tarihi bilgisi edinmek mümkündür.

İstanbul İSKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

E-Devlet İstanbul İski Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Su faturası sorgulama işlemi İSKİ’nin resmi sitesinden yapılabildiği gibi E-Devlet üzerinden de yapılabilmektedir. Bunun için E-Devlet şifresi alınması gerekmektedir. Bu şifre PTT’den hızlıca ve 2 TL ödenerek alınabilmektedir. Şifre alımından sonra bu yazının altında bulunan linke tıklayarak E-Devlet sayfasına gidilebilir. Buradan ilk önce kimlik doğrulaması yapılması gerekmektedir.

Kimliğimi şimdi doğrula butonuna basılmalıdır. Daha sonra açılan sayfadan T.C. kimlik no ve şifre bilgileri girilerek giriş butonuna basılmalıdır.

Böylece sisteme kolayca giriş yapılmaktadır.

E-Devlet İstanbul İSKİ Su Fatura Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK