Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları İzmir İzsu Su Fatura Sorgulama

İzmir İzsu Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

İnternet insanların hayatını kolaylaştıran oldukça önemli bir icattır. Bütün işlemler internet sayesinde çok kısa bir zaman içerisinde hallolmaya başladı. Zaman herkes için oldukça önemlidir ve hiç kimse zamanını boşa harcamak istemez. Bu yüzden de internetin zaman tasarrufu yaptırma özelliğinden dolayı her evde, her iş yerinde internet kullanılmaktadır. Bütün kurumlar kendilerine internette bir alan yaratmak için sitelere sahip oldular. Buradan online olarak hizmet vererek hem kendi işlerini hem de kullanıcıların işlerini büyük ölçüde hafifletmeyi başardılar.

İnternet üzerinden her türlü işlem yapılabildiği gibi son zamanlarda belediyelerin de internet kullanmasına bağlı olarak fatura sorgulama ve ödeme işlemleri, internet üzerinden yapılmaya başlandı. İnsanlar bu sayede hiçbir ödeme noktasına gitmeden, faturalarını ödeyebilmektedir. Faturalarını unutunca sorgulamayı da internet üzerinden yaparak belediyelere, yetkili kuruluşlara gitmekten kurtuldular.

İnternet üzerinden fatura sorgulama hizmeti veren İzmir Belediyesi vatandaşlarına en yüksek oranda hizmet vermeyi amaçlamaktadır. İzmir büyük ve kalabalık bir şehir olduğu için fatura sorgulama, ödeme yapma gibi işlemler için saatlerce sıra beklenebilmektedir. Kişiler zamanlarının büyük bir kısmını feda etmek durumunda kalabilmekteydi. Ancak İzmir İZSU fatura sorgulama sistemi sayesinde istenilen saatte ve istenilen yerde fatura sorgulama işlemleri online olarak yapılabilmektedir. Bu sistem sayesinde vakit kazanan vatandaşlar da çok memnun olmuşlardır.

 

İzmir İZSU Su Fatura Sorgulama İşlemi İnternet Üzerinden Nasıl Yapılmaktadır?

Su faturası sorgulamak için İzmir Belediyesi’nin resmi internet sitesi kullanılmaktadır. Bu siteye yazının sonunda yer alan link sayesinde ulaşılabilir. Linke tıklandığında açılan ekrandan bazı bilgiler doldurulması gerekmektedir. İzmir Belediyesi üyelik talebinde bulunmadığı için gayet kolay ve hızlı bir şekilde sisteme giriş yapılabilir. İlk olarak açılan sayfadan abone numarası bilgisi istenmektedir.

.Abone no yazan kutucuğa bilgi girildikten sonra altta yer alan doğrulama kodu girilmelidir. Doğrulama kodu okunmuyorsa yenileme butonuna basılabilir. Doğrulama kodu da girildikten sonra gönder butonuna basılmalıdır.

Böylece su fatura sorgulama sistemi açılacaktır. Bu sistemden yalnızca fatura sorgulama işlemi yapılmamaktadır. Su faturasının son ödeme tarihi, güncel borç tutarı ve diğer tüm inceleme işlemleri buradan gerçekleştirilebilmektedir.

İzmir İZSU Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK