Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları İZSU Borç Sorgulama

İZSU Borç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak internet geniş alanlara yayılmaya başladı. Günümüzde internet kullanmayan kurumlar, kuruluşlar neredeyse hiç kalmadı denecek kadar azdır. Çünkü hem kurumlar hem de vatandaşlar internetten işlem yapma hızıyla tanıştıkları için, hayatlarını kolaylaştırmak adına internetten hizmet vermeyi ve almayı tercih etmektedir. İnternetten işlem yapmak kişilere büyük bir zaman tasarrufu sağlamaktadır.

Geçmiş yıllarda internet henüz çok yaygın değilken bireyler tüm işlerini yapmak için dışarıda ilgili kurumlara gidiyordu. Buralarda sıra bekleyerek zaman kaybı yaşıyordu. Çalışan kişilerin durumu daha da zordu. İşlerini yapmak için ya çalıştıkları iş yerinden izin alıyorlardı ya da izin günlerini bu işler için harcıyorlardı. Fakat internetin kullanımının yaygınlaşmasıyla kurumların internet ortamında işlemler yapmaya imkân vermesi bu probleme çözüm oldu.

İnternet kullanan kurumlardan biri olan İZSU, resmi internet sitesi üzerinden birçok işlem yapmaya olanak vermektedir. İZSU İzmir Büyük Şehir Belediyesi’ne bağlı olan bir kurumdur ve İzmir’de yaşayan vatandaşlara pratik bir şekilde hizmet vermeyi amaçlamaktadır. İzmir ilinde yaşayan vatandaşlar da İZSU borç sorgulama sistemi ile borçlarını rahatlıkla sorgulayabilmektedir. Bu yazıda verilen bilgiler sayesinde borç sorgulama işleminin nasıl yapılacağı kolayca öğrenilebilir. Borcunu sorgulamak isteyen, borcu olup olmadığını öğrenmek isteyen, geçmiş dönem borçları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes bu sisteme giriş yapabilir.

 

İZSU Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İzmir ilinde yaşayan vatandaşların vakit kaybını önleyerek onlara çok daha kaliteli ve hızlı bir hizmet vermek isteyen İZSU, borç sorgulama sistemini oldukça işlevsel bir şekilde hazırlamıştır. Bu sorgulamayı yapmak için birkaç basit adım gerekmektedir. İlk adım olarak İZSU resmi internet sitesine girilmesi gerekmektedir. Bu siteye gitmek için bu yazının sonunda bulunan linke tıklamak yeterli olacaktır. Linke tıkladıktan sonra açılan site üzerinden bilgilerin doldurulması istenmektedir. İstenen bilgi yalnızca abone no bilgisi ve güvenlik kodudur. Abone numarası ilk kutucuğa doğru bir şekilde girilmelidir. Daha sonra güvenlik kodu girilmelidir. Son olarak gönder butonuna tıklanmalıdır. Böylelikle borç sorgulama sistemine giriş yapılacaktır. Bu sistem üzerinden kullanıcılar su faturası borçlarına dair tüm detaylara ulaşabilecektir.

İZSU Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ! 

BİR CEVAP BIRAK