Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları İZSU Fatura Sorgulama

İZSU Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Su hayatımızın yapı taşıdır. İçme suyu kadar gündelik kullanılan su da çok önemlidir. Bilindiği üzere evlere, iş yerlerine ve diğer tüm yapılara dağıtılan su belediyeler ya da belediyelere bağlı kuruluşlar tarafından dağıtılır, denetlenir ve faturalandırılır. Bu kurumların son zamanlarda internet dünyasına giriş yapmasıyla birlikte fatura işlemlerini gerçekleştirmek de büyük hız kazandı. Artık vatandaşlar internet üzerinden faturalarını online bir şekilde sorgulama imkanına sahip oldu.

İnternet kullanan kurumlardan biri olan İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, İzmir ilinin su dağıtım faaliyetlerini yürütmektedir. İnternet kullanımına geçen İZSU, İzmir ilinde yaşayan vatandaşlara online olarak hizmet vermektedir. İZSU resmi internet sitesi üzerinden online olarak fatura sorgulaması, itiraz işlemleri, abonelik bilgileri, itiraz işlemleri gibi birçok işlem gerçekleştirilebilmektedir. İZSU fatura sorgulaması her bireyin rahatça yapabileceği kadar olay adımlardan oluşmaktadır.

İZSU Fatura Sorgulaması Nasıl Yapılır?

 

Fatura sorgulaması yapabilmek için öncelikle İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesine girmek gerekmektedir. Bunun için de bu yazının sonunda bulunan linke tıklanarak doğrudan siteye yönlendirilmek mümkündür. Açılan sitede ilk olarak sol tarafta yer alan panelden fatura bilgi butonuna tıklanmalıdır.

Bu adımdan sonra bazı bilgilerin doldurulması gerekmektedir. Bu bilgiler abone numarası ve güvenlik kodudur. İlk kutucuğa abone numarası yazılmalıdır. Doğru olarak yazıldığı kontrol edildikten sonra güvenlik kodu doldurulmalıdır. Güvenlik kodu da eksiksiz yazıldıktan sonra gönder butonuna tıklanmalıdır.

Böylece hızlı bir şekilde fatura sorgulama işlemlerinin yapıldığı sorgulama sayfasına giriş yapılacaktır. Yukarıda verilen adımlar takip edilerek kolayca sisteme giriş yapılabilir. Bu sistem sayesinde yalnızca fatura sorgulaması değil, sorgulanan faturaların online ödemesi de gerçekleştirilebilmektedir. Kredi kartı ile yapılan bu ödemeler oldukça güvenlidir.

İZSU Fatura Sorgulaması Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK