Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Kahramanmaraş Belediyesi Su Fatura Sorgulama

Kahramanmaraş Belediyesi Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Her geçen yıl, internet kullanımı çok daha fazla artmaktadır. Bunun sebebi, internetin kullanıcılara çok büyük kolaylıklar sağlamasıdır. Önceden internet bu kadar yaygın değilken tüm işleri halletmek için dışarı çıkmak gerekiyordu. Bu da zaman kaybına neden oluyordu. Fakat internetin yaygınlaşmasıyla birlikte, birçok kurum ve kuruluş da internet üzerinden hizmet vermeye başladı. Böylece vatandaşlar da internet üzerinde hizmet temin edebildikleri için, dışarıya çıkmaya hiç gerek kalmadan evlerinden, iş yerlerinden hatta akıllı telefonları sayesinde otobüsten, alışverişten bile işlerini halledebilmektedir.

Kurum ve kuruluşların internet dünyasına bu kadar çok katılmalarının sebebi şüphesiz ki vatandaşların talebidir. Vatandaşlar, haklı olarak internet üzerinde hizmet almak istemektedirler. Böylelikle zaman tasarrufu yapmakta ve meşgul oldukları zaman bile yalnızca dakikalar içerisinde birçok işlerini halledebilmektedirler.

Bazen yoğunluktan ötürü faturaları ödemek unutulabilmektedir. Ancak faturalar ödenmediği zaman, kötü sonuçlar ortaya çıkar. Bir su faturası ödenmediğinde, belediye doğal olarak suyu keser. Susuz bir yaşam da düşünülemeyecek kadar zordur. Bu nedenle tüm vatandaşların faturalarını gününde ödemesi gerekir. Aksi durumda kendileri mağdur olurlar. Faturaları unutmamak, güncel bakiye öğrenmek için bazı belediyeler vatandaşlarına internet üzerinden online sorgulama hizmetleri vermektedir. Henüz tüm belediyeler bu hizmeti vermemektedir. Kahramanmaraş Belediyesi, bu hizmeti vatandaşlarına sunarak onların iş yükünü hafifletmeyi amaçlamaktadır. Faturalarını hızlıca internet üzerinden sorgulamak isteyen vatandaşlar Kahramanmaraş Belediyesi Su Fatura Sorgulama sistemi ile faturalarını diledikleri zaman sorgulama şansına sahiptirler.

 

Kahramanmaraş Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kahramanmaraş Belediyesi’nin sunmuş olduğu online olarak su faturası sorgulama işlemini yapmak için birkaç basit adımı takip etmek gerekmektedir. İlk olarak Kahramanmaraş Belediyesi’nin resmi internet sitesine girilmelidir. Bunun için yazının sonunda bulunan bir link vardır. Bu linke tıklandığı zaman site otomatik olarak açılacaktır. Açılan site üzerinden borç tahsilat türü seçilmelidir. Bu bölümde abone bazında su gelirleri seçeneği seçilmelidir. Altta yer alan listeleme seçeneklerinden herhangi bir tercih yapılmasına gerek yoktur. Yıl bölümüne ise hangi yıla ait sorgulama yapılmak isteniyorsa o yıl girilmelidir.

Daha sonra da su abone no bilgisi girilmelidir. Tüm bilgiler kontrol edildikten sonra sorgula tuşuna basılması gerekir. Böylelikle kişiler, istedikleri yılların sorgulamalarını da gerçekleştirme şansına sahiptir.

Bu online sorgulama sistemi sayesinde Kahramanmaraş ilinde yaşayan vatandaşlar su fatura sorgulaması, güncel borç tutarı, eski dönem borçları ve ödemeleri gibi hizmetlerden yararlanarak zaman kaybı yaşamadan su faturalarına dair detaylı işlemler yapabilmektedir.

Kahramanmaraş Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK