Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?

Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?

0
PAYLAŞ

Araç alımının hız kazandığı günümüzde trafik sorunları da aynı doğrultuda hız kazanmaktadır. Bu da beraberinde kaza riskini getirmektedir. Trafikte bu nedenlerden güvenlik sorunu yaşanmaktadır. Araç sahipleri muhtemel olan bu risklere karşı zorunlu trafik sigortasının yanı sıra kasko sigortası da ödemektedirler. Kasko sigortası zorunlu olmamasına rağmen pek çok araç sahibi bu sigortayı yaptırmaktadır. 2. El araç satışlarında da aracın kaskolu oluşu alım konusunda etkilidir. Kasko sigortası ile muhtelif kazalarda sizin cebinizden para çıkmamış olur. Tabi bu durum haklılığınızın kanıtlandığı durumlarda olmaktadır. Hata sizdeyse kasko bundan sorumlu olmaz. Tüm masraflarda size ait olmuş olur. Kasko ile sadece kaza durumu içim değil, yanma, çalınma gibi durumlara karşı da tedbir almış olursunuz. Kasko işlemleri bu gibi durumlarda maddi açıdan size kolaylık sağlasa da her zaman için kasko ödeme yapmaz. Kasko hangi durumlarda ödeme yapmaz bu konu hakkında size bilgiler vermeye çalışalım ve yardımcı olalım.

Kasko Hangi Durumlarda  Ödeme Yapmaz?

Kasko ödemeleri için anlaşmalı olduğunuz bankalar aracılığı gereklidir. Bu yolla kasko bedeli gerekli görüldüğü durumlarda ödenir. Anlaştığınız sigorta şirketine göre bu ödemeler, verdikleri hizmetler değişiklik gösterebilir. Kara Taşıtları Sigortası Genel Poliçe Şartları gereğince bazı şartları baz alarak ödemeler gerçekleşir Bunun dışında herhangi bir ödeme yapılmaz. Alttaki durumlarda kasko ödeme yapmakla sorumlu değildir. Bu şartları şöyle sıralayabiliriz:

 

Uyuşturucu ve alkol limitini aşan sürücülerin yaptığı kazalar sonucunda oluşan sizden kaynaklı hatalarda

  • Sürücü ehliyeti olamayan kişilerin yapmış olduğu kazalarda
  • Fazla yük bindirilmesi sonucu araçta oluşan hasarlar neticesinde
  • Savaş, istila gibi olağanüstü hal durumlarında
  • Nükleer atıktan kaynaklanan zararlardan dolayı
  • Aracın muayenesinin yapılmaması sonucu aracın susuz, yağsız kalması, çürümesi gibi durumlarda
  • Bir zorunluluk sonucu ya da aracın bir yerden başka bir yere taşınması, çekilmesi dışında taşıtın kendisinin giriş çıkış yapabileceği deniz, nehir ve havada taşınması sırasında olabilecek olan kazalar sonucu sigorta şirketi kasko bedeli ödemek durumunda değildir.

Aracınız kaskolu olsa da sayılan bu durumlarda kasko şirketlerinden ödeme talep edemezsiniz.

BİR CEVAP BIRAK