Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Kayseri KASKİ Su Fatura Sorgulama

Kayseri KASKİ Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Teknolojinin gelişmesinin en önemli ve en faydalı sonucu internet kullanımının geniş alanlara yayılmasıdır. İnternet, inşaların hayatını kolaylaştıran ve onları istedikleri yerden işlem yapmalarını sağlayan çok önemli bir buluştur.

İnternet sayesinde bireyler tüm işlerini internet üzerinde halledebilirler. Bunlar özel işler ya da kurumsal işler olabilir. Bir birey internetten online alışveriş yapabilirken, diğer yandan borçlarını da ödeyebilir. Üstelik bu işlemleri yapmanın bir yeri ya da saati yoktur. Her zaman her yerde hem özel hem de kurumsal işlemler gerçekleştirilebilir.

Son zamanlarda insanlar, fatura ödeme işlemlerini de online olarak gerçekleştirebilmektedir. Ancak burada en önemli etken, bağlı bulunulan belediyenin internet kullanma durumudur. Eğer belediye internette pasif ise vatandaşlar fatura sorgulama ve ödeme işlemlerini eskisi gibi kurumlara giderek yapmak zorunda kalacaktır. Fakat eğer belediye internette aktif ise vatandaşlar kolaylıkla faturala işlemlerini elektronik ortamlardan halledebilecektir.

 

Bu sistemi kullanan Kayseri KASKİ, online olarak fatura sorgulama işlemlerini vatandaşlara sunarak, onların zamanını daha iyi kullanmasına yardımcı olmaktadır. Kayseri’de yaşayan tüm vatandaşlar Kayseri KASKİ su fatura sorgulama sistemini kullanabilir. Böylece sıra beklemeden, zaman kaybetmeden su faturalarını sorgulayarak bilgi edinebilirler.

Kayseri KASKİ Su Fatura Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Bu işlem çok kolaydır ve yalnızca KASKİ’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Bu yazının sonunda KASKİ’nin resmi internet sitesinin linki verilmiştir. Bu link üzerinden siteye girilebilir.  Sitede sorgulama yapmak için hiçbir şart yoktur. Bazı belediyeler su fatura sorgulama işlemleri için üyelik ya da şifre alımı talep etmektedir. Fakat KASKİ internet sitesinden böyle bir durum yoktur. Vatandaşlar yalnızca abone no bilgileri ile sisteme giriş yapabilirler.

Açılan sitede ilk olarak abone no bilgisi girilmelidir. Sonra da güvenlik kodu doğru bir şekilde yazılmalıdır.

Son olarak da devam et butonuna basılmalıdır. Böylece birkaç adımda, KASKİ su fatura sorgulama sistemine giriş yapılabilir.

Bu sistem üzerinden yalnızca su fatura sorgulaması değil, ödemeleri de yapılmaktadır. Kredi kartı ile yapılan ödemeler tamamen güvenli olup asla başkaları ile paylaşılmamaktadır. Böylece vatandaşlar hem sorgulamalarını hem de ödemelerini kolayca gerçekleştirebilmektedir.

Kayseri KASKİ Su Fatura Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK