Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Kırklareli Belediyesi Su Fatura Sorgulama

Kırklareli Belediyesi Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Bilindiği üzere evlerde ve iş yerlerinde kullanılan su, vatandaşlara fatura olarak geri dönmektedir. Bu faturalandırma işlemini de belediyeler yapmaktadır. Belediyeler, kullanılan su miktarını su saatlerinde bulunan verilerden faydalanarak hesaplamaktadır.

Faturalar, mutlaka gününde ödenmelidir. Çünkü faturalar ödenmediğinde ve borçlar biriktiğinde belediyeler de doğal olarak suyu kesmektedir. Bazen insanlar faturalarının borcunu, son ödeme tarihini unutabilmektedir. Ancak faturalar gününde ödenmediğinde ve sular kesildiğinde tüm vatandaşlar için yaşam çok zor olmaktadır. Su hayatın her anında kullanılan ve sürekli ihtiyaç duyulan bir maddedir. Susuz yaşam olmayacağı için mutlaka su faturalarının ödenmesine özen gösterilmelidir. Faturalar gününde ödenerek yaşanacak mağduriyetlerin önüne geçilmelidir.

Su faturası sorgulamanın iki yolu vardır. Bunlardan ilki klasik yoldur. Bireyler ilgili kurumlara giderek ve birkaç saat sıra bekleyerek su faturalarına dair bilgileri öğrenebilir. Bu yol biraz zahmetli ve zaman alıcıdır. İnternetin yaygınlaşması ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte alternatif ikinci yol çıkmıştır. İkinci yol ise belediyelerin internet sitesine girilerek yapılmaktadır. Bazı belediyeler, resmi internet siteleri üzerinden su fatura sorgulama işlemlerinin yapılmasına olanak sağlamaktadır. Böylece vatandaşlar, ilgili belediyelerin sitesinden birkaç dakika içinde su faturalarını rahatça sorgulayabilmektedir.

 

Kırklareli ilinde yaşayan vatandaşlar, ikinci yöntem olan internet üzerinden online su fatura sorgulamasını tercih edebilirler. Çünkü Kırklareli Belediyesi’nin sunmuş olduğu Kırklareli Belediyesi su fatura sorgulama sistemi aktif olarak vatandaşlara hizmet etmektedir. Bu sistemi Kırklareli’nde yaşayan tüm vatandaşlar çok kolay bir şekilde kullanabilir

Kırklareli Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Bu işlemi yapmak için sadece birkaç adım takip edilmelidir. Böylece hiç zorluk çekilmeden su fatura sorgulaması gerçekleştirilecektir. İlk olarak yapılması gereken şey Kırklareli Belediyesi’nin resmi internet sitesine girmektir. Bunun için de bu yazının sonunda bulunan link kullanılarak hızlıca siteye giriş sağlanabilir. Bu sistem de su fatura sorgulama işlemi yapmak oldukça kolaydır. Bazı belediyeler, su faturası sorgulamak için üyelik kaydı oluşturulmasını istemektedir. Ancak Kırklareli Belediyesi’nin internet sitesinde hiçbir üyelik ya da şifre alma şartı aranmamaktadır. Açılan sayfa üzerinden sadece istenen bilgileri doğru olarak girmek gerekmektedir. Vatandaşlar yalnızca abone no bilgileri ile sisteme giriş yapabilirler. Sayfa ilk açıldığında ekranda abone no yazmak için bir kutucuk görülecektir. Bu kutucuk doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

Ardından altında yer alan seçeneklerden diğer borçlar seçeneği seçilmelidir. Son olarak da göster butonuna tıklanarak sisteme giriş yapılmalıdır.

Sistemden kredi kartı ile borç ödeme şansı da bulunmaktadır.

Kırklareli Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK