Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları KOSKİ Borç Sorgulama

KOSKİ Borç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Gelişen teknolojiye bağlı olarak internet kullanımı çok yaygınlaştı. Yalnızca bilgisayarlar aracılığıyla değil, son dönemlerde akıllı cep telefonları ve tabletlerden de internet kullanımı fazlaca yapılmaktadır. Akıllı telefon gibi taşınması çok rahat olan aletler sayesinde, kullanıcılar istedikleri her saat ve her yerden internet kullanımlarını kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir.

İnternetin sağladığı en büyük faydalardan birisi, internet üzerinden yapılan işlemlerin çok hızlı ve pratik olmasıdır. Artık kurumsal firmaların da internet ortamına girmesiyle birlikte kullanıcılar bireysel özel işlemlerinin yanında kurumsal işlemlerini de kolayca gerçekleştirebilmektedir. Kurumlara gitmeye gerek kalmadan internet sayesinde işlemlerini gerçekleştiren kullanıcılar, büyük oranda zamanlarını geri kazanmaktadır. Dışarıda saatlerce sıra bekleyerek yapılan işlemlerin, internetten hızlıca yapılması da kullanıcılarda büyük memnuniyet uyandırmaktadır.

Günümüzde belediyeler de internetin hızından faydalanmak adına kendilerine ait resmi internet siteleri üzerinden hizmet vermeye başlamışlardır. Burada temel amaç hızlı hizmet vererek vatandaşları memnun etmektir. Bilindiği gibi su faturaları belediyeler tarafından denetlenmektedir. Kullanıcılar da artık su fatura işlemlerini yetkili kurumlara gitmeden, belediyelerin internet sitesi üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir. Vatandaşlarına daha iyi ve hızlı hizmet vermek isteyen Konya Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde bulunan bir kurum olan KOSKİ’nin internet sitesi üzerinden su fatura sorgulama işlemlerinin yapılmasına olanak sağlamıştır. Konya ilinde yaşayan vatandaşlarımız, gayet pratik bir şekilde KOSKİ borç sorgulama sistemini kullanarak işlemlerini halledebilirler.

 

KOSKİ Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

KOSKİ, çevreyi korumaya amaçlayan ve geleceğe güzel bir yaşam alanı bırakmak isteyen bir kurumdur. KOSKİ resmi internet sitesi üzerinden borç sorgulama işlemleri yapılmaktadır. KOSKİ resmi internet sitesine gitmek için yazının sonunda bulunan linke tıklanmalıdır. KOSKİ online işlemler sayfası açılacaktır. Burada borç sorgulama yapılabilmesi için kullanıcılardan T.C. kimlik no bilgisi ya da abone no bilgisi istenmektedir. Bu bilgilerden yalnızca birinin girilmesi bile sorgulama işleminin yapılması için yeterli olacaktır.

İstenilen bilgi ilgili kutucuğa doğru bir şekilde girilmelidir. Sonra da sorgula butonuna basılmalıdır. Açılan sayfa üzerinden su faturası borç sorgulamaları kolay bir şekilde gerçekleştirilecektir. Su faturasına dair tüm detaylara ulaşmanın en kolay yolu bu online sistemdir.

KOSKİ Borç Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

 

BİR CEVAP BIRAK