Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Koski Fatura Sorgulama

Koski Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Son zamanlarda teknoloji çok gelişti. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet de çok geniş alanlara yayıldı ve hemen hemen herkes tarafından kullanılmaya başladı. Gencinden yaşlısına herkes internetin hızlı işlem yapma özelliği ile tanıştıktan sonra, interneti her alanda kullanmak istemektedir. Çünkü internet, her alanda hızlı ve kolay bir ortam sunmaktadır.

Hem bireysel hem de kurumsal işlemler internet üzerinden rahatlıkla gerçekleştirilmeye başlandı. Kurumlar internet ortamına adım atarak kurumsal işlemlerin internetten gerçekleştirilmesini sağladı. Bu da vatandaşlara çok büyük fayda sağladı. Örneğin önceleri vatandaşlar faturalarının borcunu öğrenmek için belediyelere ya da belediyelerin görevlendirdiği kurumlara gitmek ve buralarda sıra beklemek zorundaydı. Şimdi ise kurumların internetten hizmet vermesi ile vatandaşlar fatura borçlarını yalnızca dakikalar içerisinde sorgulayarak vakitlerini iyi bir şekilde değerlendirmektedir.

Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi’de internetten hizmet veren bir kurumdur. Konya ilinde yaşayan vatandaşlar, fatura sorgulama için KOSKİ’nin internet sitesini kullanabilir. KOSKİ fatura sorgulaması yapmak için gereken adımlar bu yazının devamında mevcuttur.

 

KOSKİ Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

İlk olarak bu işlemin yapılacağı sayfa olan KOSKİ resmi internet sitesine gidilmelidir. Bunun için bu yazının sonunda bulunan linke tıklanabilir. Açılan sitede sağ tarafta bulunan panelden fatura borcu sorgulama butonuna basılmalıdır.

Sonra abone numarası ya da T.C. kimlik numarası girilmelidir. Son olarak da sorgula butonuna tıklanarak sisteme giriş yapılmalıdır.

Açılan sistem üzerinden güncel ve geçmiş döneme ait tüm borçlar ve ödemeler detaylıca incelenebilir. Üye olunduktan sonra borçlar yine aynı sistem üzerinden kredi kartı ile ödenebilir. Üyelik işlemi de kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Yalnızca e-posta, T.C. kimlik no, eğitim durumu, telefon numarası ve meslek bilgileri gerekmektedir. Bu bilgilerden sonra parola da belirlenerek üyelik gerçekleşir.

 KOSKİ Fatura Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK