Ana sayfa Burç Özellikleri Sorgulama Kova Burcu Özellikleri Sorgulama

Kova Burcu Özellikleri Sorgulama

0
PAYLAŞ

Kova burcu  yönetici  gezegeni Uranüs olarak bilinmektedir. Bu yüzden Kova burcu insanı değişken özelliklere sahiptir. Kova burcu insanının genellikle ne zaman ne yapacakları asla tahmin edilemez. Kova burcu insanlarında adalet duygusu ve onlar üzerinde haksızlığa tahammül edemeyen bir yapıya büründürmüştür. Kova burcu olan kişilerin en belirgin özellikleri aklını çok iyi kullanabilmeleridir. Bütün burçların içinde zekâsını en iyi bir şekilde kullanabilen burç kova burcudur. Bundan dolayı dünyada bilim adamları ve hemen hemen tüm dehalar kova burçlarından çıkmaktadır. Kova burçları özgürlüğüne çok düşkündür. En sevmedikleri şey hayatları boyunca veya hayatlarının bir kısmında kısıtlanmaktır. Kova burçları egoist olarak kabul edilir fakat kovaların yaptıkları çalışma çeşitleri her zaman insanlık yararına olan çalışmalardır. Bu yaptıkları ile hem insanlara fayda sağlar hem de kendi ruhlarını ve kişiliklerini beslemektedirler. Kovaların elementi hava elementine aittir. Kovalar çevrelerine ve bulundukları ortama uyum sağlayabilen kişiler olarak bilinir. Oldukça geniş çevreleri bulunur ve sosyal aktiviteleri de çok severler. Özgürlüklerine düşkün oldukları için farklı yerler görmeyi, gezmeyi, değişik yerlerde değişik anlar yaşamayı isterler. Vakit buldukları zaman seyahat etmeyi severler. Kova burcu dengeli bir burçtur. Anlaştıkları burçlar ise Aslan, Akrep ve Başak burcudur. Yardımlaşmayı ve yardım etmeyi severler. Her zaman karşılarındaki insanlara hoşgörü ile davranmayı severler. Bir kovayı inandığı gerçekten asla vazgeçiremezsiniz. Kova burçları çalışmayı çok sever, genel olarak birkaç işi birlikte sürdürmeyi severler. Çalışarak kişiliklerini tatmin ettiklerini düşünürler. Kova burcunun insanları kendine has değişik bir karaktere sahiptirler. Sıradanlığa asla hayatlarında yer vermezler ve yakınlarından da sıradanlığı kabul etmezler. Özgün niteliğe sahip oldukları için genel olarak çevrelerindeki insanlar tarafından sevilen tiplerdir Kova burçları. Kova burcunun insanları Hümanist yapıdadır. İnsanların hayatını insan değerini ve insanların yaşama şekilleri Kova burçlarının önem verdiği konulardır. Kova burçları temiz kalpli oldukları ile de göze çarpan bir burçtur.

Kova Burcunun Olumlu Özellikleri Nelerdir?

Zekidirler: Her şeyden önce kova burçları, zeki akıllı ve bu zekâyı çok iyi kullanan bir burç olarak bilinmektedir.

 

Faydacıdırlar: İnsanlara yarar sağlama isteklerinin yanında insanlardan da fayda sağlamayı seven bir burçtur ve yardımseverlikleri ile hep ön plandadırlar ve ön planda olmayı da severler.

Merhametlidirler: İnsan sevgisi ile birlikte eşitlik duygusu ağır basan bir burçtur, hayvanlara ve insanlara merhametli davranırlar.

Farklıdırlar: Entelektüel yapıları, özgün bir karakterleri, yenilikçilikleri ve bağımsızlıklarına bağlılıkları göze çarpan bir burçtur.

Arkadaş canlısıdır: Tanıdıkları ve tanımadıkları insanların arasında sevecen ve sempatik bir yapıları vardır.

Beceriklidir: Bir çok dalda çalışmayı ve üretmeyi severler.

Öncüdürler: Her konuda bilgi edinmeye ve bilgi vermeye bayılırlar.  Her konu girişimci bir ruha sahiptirler.

Realisttir: Kova burcunun dünyasında hayallerden çok gerçekler ön planda olur. Hayatlarını her zaman gerçeklere göre yaşarlar.

Sorumluluk almayı seven bir karakterdir: Toplum içinde yaşamayı sevdikleri için sosyal sorumluluk konuları içinde her zaman yer almayı severler.

Kova Burcunun Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

İsyankârdırlar: Sürekli hayatlarında olan olumsuz şeyler hakkında bu işlerin sorumluluğunu başka kişilere yükleyerek hayata küsme potansiyeline sahip kişilerdir.

Her şeye muhalif olmayı severler: Her zaman karşısındaki kişiden daha farklı olmayı sevdikleri için. İnsanların tersine giden kişilerin burcudur.

Her zaman tartışmaya elverişlidirler:  Bazı zamanlarda sırf tartışma ortamı oluşturabilmek için üstün çaba sergilerler.

Önemli olan daima kendisidir: Çok fazla bir şekilde kendini beğenmiş bir yapıya sahiptirler.

İlgi odağı olmayı arzularlar: Herhangi bir ortama girdiklerinde her zaman dikkatleri üzerine çekmek isterler ve bunu çoğunlukla başarırlar.

Egoisttir: Kişiliklerini tatmin etmek için kendileri odaklı olmayı isterler.

Sabırsızdır: Sıkıntılar veya sorunlar karşısında çok sabır gösteremezler. Genellikle tahammül sınırları düşüktür.

Eleştiriye kapalıdırlar: Kendileri bir kimseyi veya bir olayı günlerce eleştirebildiği halde bir başkasının kendilerini eleştirmesine tahammül edemezler. Eleştirilmeye başlandığı andan itibaren o kişiden hızla uzaklaşırlar.

Çok çabuk sıkılırlar: Özgürlüklerine fazlasıyla düşkün olduklarından dolayı çok çabuk sıkılan insanlardır Kova burçları, bir başka özellikleri de yetişkin olsalar bile çocuk gibi davranışları vardır. Kova burçlarının herhangi bir işle ilgilenmeyi bırakmaları aniden oluşur. Bu özelliklerinden dolayı kova burçlarının başlayıp da sonunu getirmediği birçok yarım işi ve başlamış ve bitirilememiş projeleri mevcuttur.

Her zaman başarısızlıklarını kendine değil başka etkenlere veya kişilere bağlarlar: Kova burçları hiçbir zaman başarısızlığından dolayı kendisini suçlu gösteren bir kova insanı yoktur. Suçlu daima dışarıda bulunan kişiler veya başka etkenlerdir. Bu kişiler hayatlarının her alanında ve her yaşta aynı yaradılıştadır. Örnek vermek gerekirse, sınavdan düşük alan bir kova burcu öğrencisi için aslında o sınava çok çalıştığı halde ya sorularda yanlışlık vardır veya hoca zor sormuştur.

Kova Burcu Kadınının Genel Özellikleri Nelerdir?

Kova kadınları çok zekidirler. Zekâları sayesinde kendileri ve insanlık için oldukça yararlı işler yapabilirler. Öğrenme ve öğretmeye açık yaradılışta insanlardır. Her zaman yeniliğe açık insanlardır. Kova kadınından muhteşem bir anne olabilir. Zekâsı ve yaratıcı kişiliği ile Kova burcu anneleri dünyaya ve vatana millete faydalı olacak evlatlar yetiştirirler. Kova burcu kadınları bağımsızlığına düşkün bir kadındır. Bu yüzden Kova burcu kadınları evliliğe çok sıcak bakmazlar. Tek kişiye bağlı kalarak yaşamak istemezler. Kısıtlanmak onlar için dünyanın sonu olarak görülür. Eşitliğe ve adalete gönül vermişlerdir. Her zaman bilime önem verirler. Kova burcu kadını için bilimde ilerleyebilmek için özgür bir ortam gereklidir. Bu yüzden kova kadını dilediği gibi düşünmek ister, kendisine engeller konulmasını sevmez.

Kova kadınının her anında çılgın bir yön vardır. Neyi ne zaman yapacağını asla kestiremezsiniz. Kova kadınları hem gelenekçi hem de yenilikçidir. Kova burçları her zaman hareketli ve metalik müzikleri severler. Uçak yolculuklarına büyük bir ilgi duyarlar. Güzel giyinmeyi severler ve şık giyinirler. Sürekli değişken olmalarının sebebi hem Uranüs hem de Satürn’den özellikler almalarıdır. Kova kadınının en iyi anlaşabileceği burçlar, Yay, İkizler ve Koç burçları olarak bilinir.

Hayatlarında her zaman ani kararlar alırlar. Genellikle sabırlıdırlar. Kova burcu kadını her zaman üretkendir. Kova kadını özgürlüğüne düşkünlüğü yüzünden durduk yere alıp başını başka yerlere ve başka bir hayata gidebilir. Kova burcu kadını evlendiği zaman kıskanç bir kişi ile asla evlilik hayatı yaşayamaz, çünkü kıskançlık demek Kova kadını için özgürlüğünün kısıtlanması demektir. Kova kadınları alımlı yapıları ve zekâları ile birlikte tüm ortamda bütün dikkatleri üzerine çekebilirler. Kova burcu kadınları hümanist bir yapıya sahiptir. Çocuklarına ve çevresindeki çocuklara anaç davranışlarda bulunurlar. Kesinlikle kin tutmazlar söylemek istediğini direkt olarak söylemek istedikleri kişinin yüzlerine söylerler. Kova burcu kadınları kıskanç değildir. Her zaman iyi niyet göstermeyi severler çünkü bu huylarında vardır. Arkadaşlarına düşkündürler. Ne kadar arkadaşlarına düşkün olsalar da bazen yalnız kalma ihtiyacı duyarlar. Çok hızlı bir şekilde kişilik bunalımına girebilirler. Vefalı ve çevresi ve  sosyal ortamları geniştir. Kova burcu kadını çekicidir ve fiziği güzeldir. Kendisi ile övünür, kendisini sever. Tartışmaya her zaman meyillidir.

Kova kadınları ile anlaşmak düşünüldüğü kadar da zor değildir. Ne kadar kolay anlaşılabilir olsalar da her zaman eleştirilere kapalıdır. Ne zaman karşıt gördüğü bir şey olsa çürütme eğilimine girerek bunu kabul etmeye yanaşmaz. Bu yüzden Kova kadınlarının muhalif bir tarzı bulunmaktadır. Kendisinin her anını herkesten farklı görür. Kıskançlık hissetmeyen bir kadınla birlikte olmak isteyen kişiler varsa bir kova kadını ile tanışmaları tam isabet olur. Kova kadınları oldukça fazla disiplinlidir. İş hayatlarında başarılıdır Kova kadınları ve bunun yanı sıra prestije çok önem verirler. Ayrıca iş hayatlarında daha iyi yerlere gelmek için hep çalışırlar. Kova burcu kadınlarının genelde hepsi istedikleri makam ve mevkileri hırslarını kullanarak elde ederler.

Aşk hayatlarında kısıtlanmaya gelemezler. Partnerleri ile sürekli baş başa kalmayı istemek yerine, arkadaşlarının da vakit geçirirken onun yanında olmasını isterler. Bu kova kadınlarının ilişki gezegenleri güneştir. Kova kadınları dış görünüşe çok da fazla önem vermezler. Onlar için kendilerinin ve başka insanların her zaman daha önemli olan tarafları mantıklarıdır. Kova kadınları ilişkilerinde erkeğin baskın olmasını ve güçlü olmasını isterler. Erkeğin her zaman çevresi tarafından saygın bir yerinin olmasını talep ederler. Eğitim birikiminin ve kültürünün olmasını isterler. Tabi bunlar ona erkeğini kısıtlama yetkisi de vermez. Kova kadını ile birlikte olmak için mutlaka eğitim açısından kendinizi fazlaca geliştirmiş olmanız gerekmektedir. Kova kadınları seçicidir fakat bunun yanında çoğu zaman çözümleyicidirler. Çevresine neşe saçarlar. Her zaman her şeyin yolunda gitmesini isterler. Kesinlikle sıkıcı değildirler. Genel olarak kova kadınları kişisel olarak ve insani olarak özel varlıklardır.

Kova Burcu Erkeğinin Genel Özellikleri Nelerdir?

Kova burcu erkekleri meraklıdır. Her zaman öğrenmeye açıktır ve bunun yanı sıra öğrendiklerini çevresine de dağıtmak isterler. Kova erkekleri öğretmenlik mesleğini çok güzel bir şekilde yapabilir. Kova erkekleri değişimi çok hızlı bir şekilde yaşar. Hayatlarını her zaman farklılıklarla doldururlar. Kova erkekleri kıskanç değildir. Genellikle bilgi peşindedirler. Duygularını bir çok şeyden genelde geri planda tutarlar ve akılcı yönlerini çok fazla kullanırlar. Yenilikçi oldukları kadar özgürlüklerine de düşkündürler.  Kova erkekleri asla başkasının lafı ile hareket etmezler. Her zaman her şeyden fayda sağlamayı severler. Çevreye insanlara yarar sağladıkları zaman egolarını da tatmin etmiş olur, yaptıkları iyiliklerle gurur duyarlar. Kova burcu erkeği genel olarak ele alınırsa ilişkisinde her zaman sadıktır. İyi bir baba olur, iyi bir eş olurlar.  Çocuklarını güzel yetiştirirken sürekli çocukları ile arkadaş olma eğilimine girerler. Teknoloji ile her zaman alakalıdırlar. Kova erkekleri bilime merak sarar ve gereksiz konularla ilgilenmezler. Ailelerine her zaman bağlıdırlar. Monoton bir hayat sürmeyi asla kabul etmezler çünkü insancıl bir karakterleri vardır. Zekidirler. Şiddete karşıdırlar. Başkalarının isteklerini önemserler. Hiçbir hususta ayrımcılık yapmaz. Eşitçi ve faydacılık huyları bulunmaktadır. Kova erkekleri çok fazla kıskanç değildir.

İlişkilerinde diğer burçlara nazaran serbest olmayı ve kısıtlanmamayı isterler. Kendileri de eşlerine karşı kesinlikle maço değildirler. Genellikle alıngandırlar. Kendisi partnerini kısıtlamadığı gibi partneri tarafında kendilerinin de sıkılmamasını isterler. Konuşmayı, sohbet etmeyi severler. Duygularını ve isteklerini her zaman karşısındakilere konuşarak ifade ederler. Karşıdaki kişinin de ne istiyorsa direk olarak yüzüne söylemesini isterler. Yani kova erkeklerine kesinlikle tavır yapmamak gerekir çünkü kova erkekleri imalı tavırlardan veya sözlerden anlamazlar. Ne düşündüğünüzü direkt olarak yüzüne söylemeniz gereklidir. Açık ve nettirler. Duygularının önünde her zaman mantıkları vardır. Genellikle neşelidir. Kova erkekleri ile yaşayan kadınlar asla sıkılmaz. Kova burcu erkekleri bazen yalnız kalmaya ihtiyaç duyabilirler. Dış görünüşlerine her zaman önem verirler. Farklı ilgi alanlarına yönelmek onlar için her zaman gereklidir. Çünkü tekdüze işler her zaman Kovalar için sıkıcıdır. Hobileri sürekli değişir. Bir gün balık tutmaktan hoşlanan bir kova erkeği diğer bir gün resim yapmayı sevebilir. Entelektüel bir yapıları vardır.

Aşk hayatını biraz çapkın yaşarlar. Dışa dönük olmaları insanlarla daha neşeli ve eğlenceli olarak iletişim kurmalarını sağlamaktadır. Bağımlı ilişkilerden her zaman kaçınırlar. Sağlam dostluklar kurarak uzun süre arkadaşlıklar kurarlar. Kova erkeklerinin kendisine has orijinal bir kişilikleri vardır. Karşısındaki kişilerin de bilgili ve bilgi birikimli olmasını isterler. Arkadaşlık kavramı kova erkekleri için aşktan bile çok önde gelir. İş hayatlarında başarı kazanırlar, istedikleri hedeflere gelmekte zorluk çekmezler. Çekicilerdir ve kendilerine ortamlarda belli eden bir karizmaları vardır. Bilgileri ve zekalarıyla birlikte, ahlaklı olmaları, vefalı olmaları, her şeyden daha önce farklı bir kişilik olmaları ile gurur duyarlar. Bu özelliklerinden dolayı, kova erkekleri her zaman taktirle anılmaktadır.

Kova Burcunun Diğer Burçlarla İlişkileri Nasıldır?

Kova Burcu ile Koç Burcu İlişkisi

Hem kova hem de koç burcu yönetilmekten hoşlanmayan burçlardır. Özgürlüğüne her iki burç da aşırı derecede düşkündür. Fakat koç burcu ne kadar belli etmese de partnerinin kendisini kıskanmasını ve kendisiyle adeta bir küçük bebek gibi ilgilenmesini bekler. Kova burçları ise koçlardan daha farklı bir yaradılıştadır bu hususta, sorumsuzdur, partnerlerini yönlendirmek yerine her zaman serbest bırakmayı tercih ederler. Koç burcunun bu nazlı halleri kova burçlarına her zaman zaman anlamsız gelir. Egosu çok baskın olan koç burcu kova burcu ile geçinirken sürekli bir şeyleri bahane yaparak tartışma çıkarır. Kovayı eleştirdiğinde ise her zaman huzursuzluk başlar. Kova burçları kendisinin etrafındakileri acımasızca eleştirir ancak eleştirilmeye kesinlikle tahammül göstermez. Bu durum ise yüksek oranda bu ilişki için kırılma noktası olacaktır. Kova ve koç burcunun ilişkilerinin sürdürülmesi halinde ise bu ilişki içinde koç burcu daha baskın taraf olarak her zaman gündemde olacaktır. Koç burcunun yönetme arzusu her zaman bir kovanın gururunu kırar ve yaralanmasına sebep olur. Ancak ortada aşk varsa tüm bu olumsuzluklar bir yana bırakılarak uyumlu bir çift haline gelebilirler.

Kova Burcu ile Boğa Burcu İlişkisi

Kova burcu ve boğa burcu ikilisi birlikte olduklarında fazla ümit veren bir çift olmazlar. Boğanın evine düşkün olması ve kovayı evde tutamamak, bu çiftler arasında sıkıntıya sebep olur. Kova burçları için gezmek ve yeni yerler keşfetmek adeta bir tutku halindedir. Boğa burçları ise kendini evinin duvarları içinde daha korunaklı ve huzurlu hissettiği için evini çok sever. İlişkinin başlangıç noktasında iki taraftan biri mutlaka taviz vermelidir. Ancak taviz verilse de bu kısa ömürlü bir taviz olacak ve her ikisi de kendi doğal yaşamlarına dönme arzusu yaşayacaktır. Hayata bakış açıları yönünden bu çift değerlendirildiğindeyse boğa insanı gizli bir romantik olarak karşımıza çıkar. Her zaman sevdiğine sadıktır. Birçok boğa insanı ilk aşkları ile evlenmeyi tercih ederler. Kova içinse bu durum çok daha farklı haldedir. Tüm olaylara mantıksal yönden yaklaştıkları için çok fazla duygusal olamazlar. Yaşamları süresince birçok kişiye karşı ilgi duyarlar. Kova burçları için flört etmek bir çeşit alışkanlıktır.  Karşı tarafı kendisine ait adeta partnerinin sahibiymiş gibi gören boğa burcuna karşı mantıksal olarak yaklaşan kova daha farklı şeyler beklediğinden mutsuz olur. Bu ilişkinin başlaması zordur fakat mevcut bir ilişki var ise ne yazık ki bu ikili için geçim biraz zordur.

Kova Burcu ile İkizler Burcu İlişkisi

Genel olarak bu iki burca bakıldığı zaman zaten her ikisi de hava grubuna mensup olan burçlardır kova burcu ve ikizler burcu insanının ilişki durumu için oldukça olumlu şeyler söylenebilir. Hayata bakış açıları her ikisinin de birbirine çok benzemektedir. Her ikisi de maceracı olmayı ve hayatlarında yeniliklerin olmasını talep ederler. İki tarafta değişikliğe ve yeni şeyler yapmak için konuşmak ve eğlenmeyi seven tiplerdir. Kova burcunun eğlence durumu dışındaki bilgileri akla fayda sağlamaktır. Eğer ikizler burcuna ayak uydurabilirse, oldukça sempatik bir çift olarak hayatlarını geçirebilirler.

Kova Burcu ile Yengeç Burcu İlişkisi

Yengeç burcunda olan bir kişi için kova burcunda olan bir kişinin çekimine kapılmak adeta kaçınılmazdır. Kova burcunun umursamaz ve kendinden emin tavırları sürekli bir arayışta olan yengeç burcunu kendine çeker. Yengeç burçlarının genel yapısı itibariyle güvensiz ve daima arayış içinde olan bir burçtur. Bir kez sevdiği zaman hayata pembe gözlüklerle bakar ve kendini her yönü ile sevdiği insana bırakır. Kova burçları ise gerçekçi kişilerdir. Hayal dünyalarında yaşayan yengeç burçlarının boş olduğunu düşünürler. Bu ilişki incelendiğinde yengeç burçları daima seven taraf olur, kova burçları ise yalnızca özgüveni sarsılarak egosunu tatmin etmek istediği vakitlerde yengece giden taraf olur. Kova burçları kalan zamanını daha çok eğlendiği insanlar ile geçirmeyi isterler. Kova burçlarına göre yengeç sıkıcı olan bir burçtur. Hayatta farklılıklar aramayı seven kova burcuna bir yengeç ne kadar farklılık sunabilir. Yengeç burçları tensel uyumu önemsemez ve duygusal uyum onun için daha öncelikli gelmektedir. Bu da kova burcunu daha da çileden çıkaran bir harekettir. Bu ilişki başlayabilir fakat devam etmesi için bir miktar çabaya ihtiyacı vardır.

Kova Burcu ile Aslan Burcu İlişkisi

Aslan her zaman karşısındaki kişilere hükmetmek ister. Doğduğu andan itibaren lider vasfına sahip bir karakter olan aslan burçları herkesi yönetebileceklerine inanırlar. Kova burcu ise yönetilmekten nefret eden bir burçtur. Kova burcu için özgürlük vazgeçilmez olmalıdır. İlişkisi her zaman kendi özgürlüğünü kısıtladığı zaman sona ermelidir. Çünkü kova burçlarının özgürlükleri her zaman ilişkilerinden daha üstündür. Lüks düşkünü olan aslan burcuna kova burcu bu konuda ayak uydurabilir. Aslan burçları için dış görünüş oldukça önemlidir. Kova burçları için ise akıl her şeyden önce gelmektedir. Kova burcu ile Aslan burcu arasındaki ilişki biraz karmaşık bir ilişkidir. Aslan ve kova burçlarının ikisinin de ilişkisi tam bir romantik komedi havasında ilerleyebilir. İlişki süresince aslan burcunun üstünlük taslama çabaları kova burcunun usta manevraları ile durumdan kendini kurtarma gayreti her zaman göze çarpar. İlişkinin finali için her zaman olumlu veya olumsuz denilemez bu iki burcun uyum süreci bazı zamanlarda uyum içinde bazı zamanlarda da uyumsuzluk ile sonuçlanabilir. Bu ilişki tamamen sürprizlerle dolu ve değişik bir ilişki olabilir.

Kova Burcu ile Başak Burcu İlişkisi

Aşırı sorumluluk sahibi olan ve hayatının hemen hemen her devresinde planlamalar yapan, bu planlar iyi gitmediğinde de panik yapan bir burç olan başak burcu; sorumsuz olan ve tek derdi gezmek ile eğlenmek olan kovanın ilişki ihtimali akıllarda soru işareti bırakmaktadır. Fakat zıt kutupların birbirini çekeceği gerçeği bu ilişkiye bazı zamanlarda umut verebilir. Genel olarak bakıldığında; iki taraf da cinselliğe fazla önem vermez. Başak burcu da tıpkı kova insanı gibi mantıksal düşünmektedir. Kova burçları toplumsal, Başak burçları ise kişisel çıkarlar peşinde olurlar. Ancak genel olarak uyumlu bir çift olabilen burçlar olabilirler.

Kova Burcu ile Terazi Burcu İlişkisi

Kova burcu ve terazi burcu ikilisi için birbirleri için yaratılmış demek pek de yanlış olmaz. Bu dünyada en iyi geçinebilecek ve iyi bir anlaşma sağlayabilecek iki tane burç kova ve terazi olarak sayılabilir. Terazi burçları için dış görünüş oldukça fazla önemlidir. Etraflarında bulunan insanların ilgi odağı olmaları onlar için vazgeçilmez bir anlam içerir. Serbest yaradılışta olan kova burçları için bu durum çok da sorun teşkil etmemektedir. Kova burçları ilişkilerinde kısıtlamayı ve karşı taraftan kısıtlanmayı hiç sevmezler. Partnerinin beğenilmesini de kesinlikle kıskanmaz. Hatta aksine bu durum kova burcu insanının gururunu bile okşar. Cinsellik konusunda uyumlu olan çift için dış dünyada da birçok ortak nokta vardır. İki taraf da savurgan olmayı ve bonkör olmayı sever. Gezmeyi ve dışarıda vakit geçirmeyi de her ikisi de sever. Bu iki burç insanı birbirleri için en ideal insandır.

Kova Burcu ile Akrep Burcu İlişkisi

Kova burcu ve Akrep burcu birbirine çok zıt olan burçlardır. Zaten bu iki burcun insanının bir ilişkiye başlamış olma ihtimalleri oldukça azdır. Bağımsız olmayı seven Kova burcuna karşı kıskanç ve sahiplenici olan akrep burcu ne kadar anlaşabilir ve ne kadar uzlaşabilir bu tartışılır. Akrebin aşırı tutkulu olması hükmeder yapısı ile kova burcunu gerçekten sıkabilir. Kova burçları her zaman özgür olmayı severler. Kendisini her konuda kısıtlamaya çalışan akrep burcunun varlığı onun özgürlüğünü kısıtlayarak duygularını yok sayacak bir şekilde ve o kişiden olabildiğince uzağa kaçmayı isteyecek kadar bu kısıtlanma kova burcuna itici gelecektir. Akrep burçları ise kafasına koyduğunu elde eder. Akrep burçları zaten elde edebileceği hedefler belirleyerek o hedeflere yönelirler. Su grubunda olan burçlarının genel özelliği olan güçlü ön sezileri akrepte de bulunmaktadır. Kova burcu olan bir kişinin ilişki için doğru bir insan olmadığını içten içe hissederek sürekli onu sorgulayarak kendini huzursuz eder. Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi ilişki başlayamaz ve flört aşamasından ileriye de gidemez ancak başlamış ise her iki taraf da zor bir birliktelik geçirecekler demektir.

Kova Burcu ile Kova Burcu İlişkisi

İki dengesiz ve iki hayatı boşvermişlik durumunda olan, tek gayesi eğlenmekten başka bir şey olmayan iki insanın ilişki durumu acaba nasıl olur denir ise kova burcunun karşısındaki bir kova burcu ile ilişkisi o şekilde olur. Birlikte iken aşırı derecede eğlenceli zamanlar geçirecekleri gibi birçok insanın da cesaret dahi edemeyeceği maceralar yaşarlar. Ancak durum evlilik konusuna geldiğin zaman bu ikili birbirinden uzaklaşabilir. Çünkü her ikisi de karşısındaki kova burcunun sorumluluk alamayacak bir kişi olduğunu ve tek derdi eğlence olan bir birey olarak değerlendirmelidir. Bu ikili birlikte olduklarında harika zamanlar geçiren iki en iyi arkadaş olabilirler fakat iş evlilik fikri gibi ciddiyete bindiğinde durumlar değişmelidir. Kısa bir birliktelikte çok uyumlu harika bir çift olabilirler fakat uzun vadede bu ikisinin uyumu vurdumduymazlıkları nedeni ile ilerleyemez.

Kova Burcu ile Yay Burcu İlişkisi

Kova burcu ve Yay burcu birbirinden değişken burçlardır. Hayatlarının her anında ne yapacakları pek belli olmaz. Her iki taraf da farklılıktan hoşlanır ve pek evde durmayı sevmezler. Orijinal karakterler olduğu söylenebilir. Alışık olduğumuz ilişkilerden farklı bir şekilde yaşayacakları da aşikârdır. Yaşamdan beklentileri hemen hemen aynıdır. İki burç özellikleri de eğlence düşkünü insanlar olurlar. Her ikisinin de karşılıklı olarak özgürlükleri dokunulmazdır. Kendileri için hassas noktaları olan özgürlük konusu ele alındığında karşı tarafa baskıcı olmamaları her iki taraf için kendilerini rahat hissetmelerini sağlamaktadır. Kova ve yay ilişkisi içinde roller daima değişecek, aşk ve arkadaşlık arasında çoğu zaman ayrım yapılmadan yaşanacaktır. Bu iki burç insanının ilişkileri son bulsa dahi arkadaşlıklarının ilelebet süreceği söylenebilir. Ten uyumları da başka burçlara nazaran oldukça yüksektir. Ten uyumlarının iyi olması cinsel hayatlarının da son derece renkli olmasını sağlar. Mutlu bir birlikteliği yakalamak kova burcu ve yay burcu için zor değildir.

Kova Burcu ile Oğlak Burcu İlişkisi

Kova burcu ve Oğlak burcunun ilişki durumuna zıt burçların karşılaşması diyebiliriz. Oğlak burçları oldukça fazla sahiplenici kova burçları ise son derece özgürlükçüdür. Kova burçları bilgi peşinde ve bilginin birikimi olarak oğlak ise kova burcundan daha farklı ve sabit fikirlidir. Birbirlerini anlamaları çok zordur fakat bir umut yok diye düşünmemek gerekir. Her iki burç da fazlası ile başarı tutkunu olan kişilerdir. Oğlak burcu için iş hayatı son derece fazla önemlidir. Oğlak burçları kendisini çalışmadığı ve üretken olmadığı zamanlarda sanki boşa yaşıyor gibi düşünüp depresyona girebilir. Oğlak hayatında insanlara değil en fazla işine bağlılığı ile bilinmektedir. İşi ile uğraşırken kova burcu ile uğraşmaya çok fazla fırsat bulamaz. Kova burcu da bu durumda sürekli koruduğu özgürlüğünü kısıtlamadan hayatına devam edebilir. Oğlak burcu çalışan ve üreten taraf olurken, kova burcu ise bu durum ile etrafa böbürlenen taraf olacaktır. Bu iki burcun ilişki durumu için aşktan çok bir ortaklık ve iş arkadaşlığı söylemi daha uygundur.

Kova Burcu ile Balık Burcu İlişkisi

Balık burcunun hayalperest bir burç olması kova burcunun dikkatini çekebilir. Sürekli yenilik peşinde koşan kova burcu balık burcuna ayak uydurması zor görünse de fayda sağlamayı seven bir kova burcunun peşinde olan balık burcu eğer sabrederse güzel bir ilişki olabilir. Fakat bu ilişkiden daha önce balık burcunun kendinden daha emin olması gerekmektedir. Çünkü bu iki burç insanının ilişkileri devam ettiği müddetçe daima yıpranan taraf balık insanı olacaktır. Daima kova burcunun ilgisini canlı tutabilmek için kendisini sürekli güncellemesi gerekecektir. Duygusal bir yapıya sahip balık burcu insanı için bu durum çok yıpratıcı bir hal alabilir. Ancak balık burcu yeteri kadar sabır gösterebilirse kova burcu balık burcunun cazibesine daha fazla dayanamaz. Bu iki burcun insanı her boyutta değişik, farklı ve sıra dışı bir çift oluşturacaktır. Kova burcunun eğlenceli yapısı ile balık burcunun durgunluğu birbirine iyi gelecektir. Sonuç olarak ortaya renkli bir çift çıkabilir.

BİR CEVAP BIRAK