Ana sayfa Garanti Belgesi Sorgulamaları KVK Cihaz Takibi Sorgulama

KVK Cihaz Takibi Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüz insanlarında mutlaka bir tane bulunan cep telefonları veya şuan modern isiyle akıllı telefonlar sayesinde insanlar neredeyse bütün işlemlerini bu cihazların aracılığı ile yapabilir duruma gelmişlerdir. Akıllı telefonların geliştirilen içeriği ve bu cihazlar için geliştirilen uygulamalar sayesinde insanların gündelik hayatları eskiye nazaran çok daha rahat bir hale gelmiş ve insanlar işlemlerini oldukça kolay bir şekilde bir kaç tık işlemiyle yapabilir hale gelmişlerdir. Önceki zamanlarda insanların uzun zamanını alan bu işlemler bile artık evden çıkmak zorunda kalmadan internet ve bu cihazların sayesinde kolay bir şekilde yerine getirilebilir bir hale gelmiştir. Hal böyle olunca da bu elektronik cihazlar yani akıllı telefonlar kapsamında olan talep oldukça artmış durumdadır. Bu sebep ile birçok üretici firma bu ürünlerin ar-ge sistemine yöneltmiş ve bu sektörün daha da gelişmesine yardımcı olmuştur.

Günümüzde akıllı telefonlar epeyce yüksek fiyatlarla alınmaktadır. Ve bu noktada da bu cihazların güvenliği ve kullanımı oldukça fazla önemli hale gelmiştir. Yani bir diğer anlatım ile cihazın garantisinin olması durumu artık önemlidir. Akıllı telefonlara ait bir garantinin olmaması durumu kullanıcısı için bir sorun haline gelebilir. Neredeyse her vatandaşımızın elinde bulunan bu cihazların gündelik yaşam içinde korunması önemlidir. Bu cihazların çarpma sonucunda, düşürülme sonucunda veya kullanıcı hatası dışında gelişen üretici kaynaklı sorunlar nedeni ile birlikte birçok sorun meydana gelebilme olasılığı vardır. Bu noktada da bu cihazların garantileri ön plana çıkmaktadır. Akıllı telefonlar için ülkemizde akıllı telefon satışı yapan firmalar genellikle kendi ürünleri için bir garanti verirler ancak bazı durumlar dahilinde bazı garanti firmaları bu işi üstlenir.

Telefonların garanti işlemlerini genel olarak telefon üreticileri yapıyor olsa dahi yukarıda da bahsettiğimiz üzere bazı firmalar da akıllı telefonların garantisini üstlenmiş durumdadır. Bu firmaların ilk olarak akla gelen ismi de, KVK’dır. KVK yıllardan beri ülkemizde telefon satışı yapılan ve cep telefonlarına garanti sağlama işlemini gerçekleştirmektedir. Oldukça narin olan bu cihazlar garanti kapsamına alındığı zaman kullanıcının bir sorunla karşılaşması kolay bir şekilde önlenebilmektedir. Kullanıcıların yüksek ücretler ödeyip satın almış olduğu akıllı cihazının korunmasını KVK sağlamaktadır. Ancak bu garanti kapsamlarında bazı boşluklar doğabilmektedir. Bu boşluklardan birisi de, cihazın sahip olduğu garanti süresinin devam edip etmediği konusudur. Bu bilgiye ulaşmanın çeşitli yolları bulunmaktadır bunlardan birisi de eğer garanti sağlayıcınız KVK ise garanti işlemleri KVK internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Bu yazımızın içeriğinde KVK Cihaz Takibi ve KVK garanti sorgulama gibi işlemlerin ne şekilde yapılacağına dair sizlere bilgiler vereceğiz.

 

KVK Cihaz Takibi Nasıl Yapılır?

Eğer almış olduğunuz telefonun garanti sağlayıcı firması KVK ise akıllı telefonunuzun başına bir sorun geldiği zaman telefonunuzu KVK’ya göndererek telefonun durumu ve tamir süresinin bitmesine ne kadar kaldığı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu yazımızın içeriğinde telefon gönderimi ve telefonun takibi işlem çeşitlerinin nasıl yapılması gerektiği konuları karşımıza büyük bir sorun olarak çıkmaktadır. Akıllı telefonlar için KVK cihaz takibi, KVK’nın internet sitesi üzerinden yapmış olduğu uygulamalar sayesinde internet üzerinden kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu işlemlerin online olarak gerçekleştirilebilmesi için bazı gerekli bilgilere ihtiyaç bulunmaktadır. Bu bilgilerden birisi de sahibi olduğunuz cihaza tanımlanmış olan IMEI numarasının mutlaka bilinmesidir. Eğer telefonunuzun IMEI numarasını biliyor iseniz KVK cihaz takibi işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. KVK cihaz takibi işlemi yapabilmek için gerekli olan IMEI numarasını eğer bilmiyorsanız öğrenmek için sahibi olduğunuz akıllı telefona *#06# yazarak ara seçeneğinden arama yapabilirsiniz. Böylece telefonunuzun sahip olmuş olduğu IMEI numarasını elde edebilirsiniz. Bu numarayı kullanarak yazımızın sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayarak KVK cihaz takibi işleminizi kolay bir şekle gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğumuz görsel üzerinde görüldüğü gibi IMEI numarası gerekli yere sahibi olduğunuz cihazın IMEI numarasını girerek ARA seçeneğini seçmeli ve akıllı cihazınızın takibini internet üzerinden kolay bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

KVK Cihaz Takibi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK