Ana sayfa Garanti Belgesi Sorgulamaları KVK Cihaz Takibi

KVK Cihaz Takibi

0
PAYLAŞ

Günümüzde cep telefon kullanımının çok fazla artması ile birlikte modern ismiyle artık akıllı telefon olarak anılmaktadır. Bu telefonlar sayesinde insanlar neredeyse bütün resmi işlemlerini bu cihazlar aracılığı ile yapabilmektedir. Bu cihazların sayesinde geliştirilen içerikleri ile birlikte uygulamaları kullanarak kurumlara gitmeden eskiye nazaran işlerini kolay bir halde hatta birkaç tık ile çözmektedirler. Önceki zamanlarda insanların uzun zamanını alan işlemler artık evden çıkmadan internet aracılığı ve bu akıllı cihazlar sayesinde kolayca yerine getirilebilmektedir. Hal böyle iken bu elektronik cihazlara olan talep oldukça fazla bir hal almıştır. Bu sebepten dolayı da birçok üretici firma bu ürünlerin ar-ge sistemlerine yönelerek bu sektörün giderek genişlemesini sağlamışlardır.

Fakat akıllı telefonlar bilindiği gibi oldukça yüksek fiyatlarla alınmaktadır. Bu noktada bu cihazların hırsızlara karşı güvenliği ve doğru kullanımı önem kazanmaya başlamıştır. Yani bir diğer söylem ile cihazın garantisinin olması durumu mutlaka gereklidir. Eğer akıllı telefonların bir garantisi yok ise kullanıcısı için bu sorun halini almış demektir. Kolayca zarar görebilen bu cihazların korunması önemli bir hale gelmiştir. Artık neredeyse her dünya vatandaşının elinde bulunan bu cihazların gündelik yaşamda korunması oldukça fazla önemlidir. Bu cihazların çarpma sonucu, düşürülme sonucu veya kullanıcı hatası dışında gelişen üreticiye bağlı sorunlar nedeni ile birçok sorun meydana gelebilmektedir. Buna bağlı olarak cihazların garantileri ön plana çıkmaktadır. Bu telefonlar için günümüzde akıllı telefon satışı yapan firmalar genel olarak kendi ürünleri için bir garanti vermektedir fakat bazı durumlarda bazı garanti firmaları bu işi üstlenmektedir.

Ülkemizde bulunan telefon kullanıcılarının telefonlarının garanti işlemlerini genellikle telefon üreticileri yapsa da yukarıda bahsedildiği üzere bazı firmalar akıllı telefonların garantisini ek garanti olarak üstlenebilmektedir. Bu firmalardan en büyüklerinden birisi de KVK olduğu bilinmektedir. KVK senelerdir ülkemizde satışı yapılan akıllı cep telefonlarının garanti sağlama işlemini yapmaktadır. Bu şekilde kullanımı oldukça narin olan bu cihazlar garanti kapsamına alınıp kullanıcının bir sorunla karşılaşması önlenmektedir. Böylece kullanıcı yüksek ücretler ödeyerek satın aldığı akıllı cihazının korunmasını yüzde yüz sağlamaktadır. Fakat bu noktada bazı boşluklar doğabilmektedir. Bu boşluklardan birisi de, satın alınmış olan cihazın sahip olduğu garanti sürecinin devam edip etmediği olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu konunun bilgilerine ulaşmanın çeşitli yolları bulunmaktadır bunlardan birisi de eğer garanti sağlayıcınız KVK ise, KVK’nın internet sitesi üzerinden bu işlemin yapılabilir olduğudur. Bu yazımızın içeriğinde KVK Cihaz Takibi ve KVK garanti sorgulama şeklindeki işlemlerin nasıl yapılacağını ayrıntıları ile anlatacağız.

 

KVK Cihaz Takibi Nasıl Yapılır?

Eğer aldığınız akıllı telefonunuzun garanti sağlayıcısı KVK ise telefonunuzun başına bir sorun geldiği zaman telefonunuzu KVK’ya gönderip daha sonra telefonun durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu işlem yapıldığında oluşan telefon gönderimi ve telefonun takibi işlemlerinin yapılacağı durumları bazen büyük sorun oluşturabiliyor. KVK cihaz takibi, KVK’nın kendi internet sistemi üzerinden oluşturmuş olduğu uygulamalar sayesinde ve internet üzerinden kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak bu işlemin gerçekleştirilebilmesini istiyorsanız bazı gerekli bilgilere ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu bilgilerden birisi ve en fazla önem arz edeni, sizin olan cihaza tanımlanmış olan IMEI numarasıdır. Buna göre telefonunuzun IMEI numarasını biliyor iseniz KVK cihaz takibi işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. KVK cihaz takibi işlemleri için gerekli olan IMEI numarasını bilmiyor iseniz öğrenmek için sahibi olduğunuz telefon ile *#06# ara seçeneğini seçmelisiniz. Bu şekilde telefonunuzun sahip olduğu IMEI numarasını kolay bir şekilde elde edersiniz. Bu numarayı kullanarak yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayarak KVK cihaz takibi işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğumuz görselde görüldüğü üzere IMEI numarası gereken yere sahibi olduğunuz cihazınızın IMEI numarasını girerek ARA seçeneğini seçebilir ve cihazınızın takibini kolay bir şekilde internet üzerinden yerine getirebilirsiniz.

KVK Cihaz Takibi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK