Ana sayfa Garanti Belgesi Sorgulamaları KVK Garanti Belgesi Sorgulama

KVK Garanti Belgesi Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde herkesin elinde olan ve kimsenin kesinlikle yanından ayırmadığı telefonlar bizim için çok önemli bir cihaz halini almıştır. Banka işlemlerimiz, tüm dostlarımızla görüşmelerimiz ve bayram kutlamalarına kadar neredeyse her işimizi hallettiğimiz bu ufak cihazlar bizlere faydalı olduğu kadar dikkatli kullanılması gereken cihazlardır. Çarpma veya düşme gibi kullanıcı tarafından yapılan hatalar ve ara sıra üretici kaynaklı problemler bu cihazlar üzerinde oluşabilen arıza oluşma örneği olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle telefonların veya diğer elektronik aletlerin garanti kapsamı altında olup olmadığını kontrol etmek ve  bu cihazların garantilerinin ne zaman başladığını bilmek gereklidir.

Birçok marka artık cihazlar üzerinde kendi garantisini sağlamaktadır veya garanti kaynaklı işleri olan ve bunun için çalışan firmalara güveniyor. KVK firması da bu önemli firmalardan birisidir. Geçmişten beri Türkiye’de dağıtımı yapılan telefonların çoğunluğunu garanti altına alarak güvende tutmaktadır. Tabii ki bu garanti belgelerinin de bir süresi vardır. Genel olarak telefonlar için 2 yıl olan garanti süresini doldurmuş olduğunuzu düşünüyor fakat bu bilgiden çok da emin olamıyorsanız o zaman internet üzerinden cihazınızın garanti durumunu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. KVK garantisi altında olan bir telefon veya elektronik bir cihazınız varsa KVK garanti belgesi sorgulama işleminiz için sadece IMEI numaranızı bilmeniz yeterli olacaktır. IMEI numarası olarak bilinen bu özel seri numarası her ürün için bir tane özel olarak verilmektedir. Eğer IMEI numaranızı bilmiyor iseniz telefonunuzda arama yaptığınız tuşlar üzerinden *#06# karakterlerini yazarak bu IMEI numaranızı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Fakat farklı bir cihaz için sorgulama yapmak istiyorsanız son zamanlarda bu seri numarası genellikle elektronik cihazların üzerine yazılı şekilde bulunmaktadır.

KVK Garanti Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

IMEI numaranızı biliyor iseniz KVK garanti belgenizi sorgulama işleminizi kolayca yapabilirsiniz. KVK garanti sorgulama işlemleri için KVK resmi web sitesinde bulunan özel olarak geliştirilmiş sistemine girerek işleminize başlayabilirsiniz. Bu siteye girmek için gerekli olan bağlantıyı sizinle aşağıda paylaşmış bulunmaktayız. IMEI numaranızı “IMEI No” yazmakta olan yerin aşağısındaki kırmızı ile altı şerit halinde çizili olan kutucuğa yazmalısınız. Bu işlemden sonra “Ara” tuşuna basmanız gerekmektedir.

KVK garanti belgenizi sorgulama işleminizi yapmak bu kadar basittir. Bu şekilde basit adımları takip ettiğiniz takdirde işlemi başarı ile yapmış olacaksınız ve telefonunuz ile ilgili gerekli bilgiler ekranınızda belirecektir. Cihazınızın garanti kapsamı içerisinde olup olmadığını anlamak için KVK garanti belgesi sorgulama işlemini yaptıktan sonra sistemde cihazınıza ait tüm bilgileri görebilirsiniz. Sistem üzerinde size ait olan cihazın ne zaman garantisinin başladığı ve ne zaman cihazınızın garantisinin bittiği bilgilerini bulacaksınız.

KVK Garanti Belgesi Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK