Ana sayfa Garanti Belgesi Sorgulamaları KVK Garanti

KVK Garanti

0
PAYLAŞ

Günümüzde teknoloji dünyasında artık her vatandaşımızın elinde en az bir telefon ve hemen hemen her evde bir tabletin olduğu bilinmektedir. Günümüzde bireyler neredeyse tüm resmi veya resmi olmayan işlemlerini bu cep telefonları ve tabletler ile gerçekleştirmektedirler. Bu sistem yaklaşık olarak 20 yıldır sürekli değişen bir süreç içinde günümüze kadar gelmiş bulunmaktadır. Son 10 yıl içinde teknolojik yenilikler büyük bir değişime uğramıştır, artık her gün yeni bir teknoloji ürünü ortaya çıkarılmakta ve yeni bir sistem bu telefonların satışı ve garanti kapsamı için oluşturulmaktadır.

Bundan 10-15 yıl öncesine kadar sadece bilgisayarlar ile işlem yapılabilirken, günümüz insanları için bu değişmiş ve artık bireyler ceplerine sığan bilgisayarlar yani akıllı cep telefonları ve tabletleri ile işlemlerini yerine getirebilmektedirler. Neredeyse tüm bireylerin elinde olan bu akıllı telefonlar ile bireyler işlemlerini artık bulundukları ortamlarda ve internete ulaşabildikleri her noktadan her yerden yapabildikleri işlemleri kolayca yerine getirebilmektedirler. Bu akıllı cihazlar bireylerin neredeyse bütün yaşamları süresince yanlarında bulunmakta ve hiç yanlarından ayırmadıkları bir cihaz halini almıştır. Tüm gündelik işlemlerin hepsi bu aygıt sayesinde ve internet kullanıcısı olmak sayesinde gerçekleştirilebilmektedir. Bankada işlemleri, okul işlemleri ve herhangi bir fatura ödeme işlemi, iş yerinde yapılması gereken işlemler ve diğer birçok işlem bu cihaz sayesinde ve hiçbir noktalara gitmeye gerek kalmadan kolay bir şekilde yerine getirilebilir hale gelmiştir. Ancak bu cihazlar sayesinde kullanışlı oldukları kadar oldukça hassas bir yapıdadır ve bu cihazların dikkatli kullanılması da şarttır. Aksi durumda telefonun zarar görmesi muhtemeldir. Kullanımı dikkat gerektiren bu yeni nesil akıllı telefonlar, çarpma sonucu ve müşteriden kaynaklanan bazen de üreticiden kaynaklanan sorunlar nedeni ile sürekli olarak kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Bu sebepler ile zarar gören elektronik cihazlar garanti kapsamında olması oldukça önemlidir ve büyük bir konu halini almıştır. Zaten yüksek fiyatlar ile alınan bu cihazların bir de garantisiz olması ile bir de onarım ücreti arızalanmış telefonlara eklenebilmektedir. Ayrıca bu cihazların bir garantisinin olması da kullanıcısına güven vererek müşterilerin daha iyi bir verim almasını sağlayacaktır. Bu sebepten dolayı da garantilerin cep telefonları gibi cihazlar için yapılması oldukça önemli bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımızın içeriğinde bahsedeceğimiz garanti sorgulama, kvk garanti sorgulama ve kvk garanti işlemleri hakkında sizlerle bir çok bilgi paylaşacağız.

Ülkemizde satılmakta olan birçok akıllı telefon markası kendi garantisini kendisi sağlamaktadır veya bunu yapan diğer önemli firmalara garanti hakkı tanımaktadır. Günümüzde güvence sağlayan firmalardan birisi de ülkemizde en fazla tanınan firmalarından olan KVK’da bu firmaların başında gelmektedir. KVK, oldukça uzun yıllardan beri ülkemizde satılan cep telefonlarının garanti işlemlerini yapmaktadır. Ancak bu akıllı cep telefonları için verilen ve mecburi olan garanti süresinin bir limiti olduğu da bilinmelidir. Bu süre dolduktan sonra alınmış olan cep telefonunun garantisi dolmuş olmakta ve artık cihazın başına bir iş gelmesi halinde garantisiz olduğunun farkında olunması gerekir. Bu noktada alınan bu akıllı cihazın sahip olmuş olduğu garanti süresinin ne zaman biteceği bilgisine erişim de önem kazanmaktadır. Bu işlemi yapabilmek için KVK Garanti sorgulama işlemi yaparak internet üzerinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 

KVK Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eğer sahip olmuş olduğunuz akıllı telefonun IMEI numarasını bilmiyorsanız bu numara yardımıyla KVK Garanti sorgulama işleminizi kolay bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için KVK kendi internet sitesi üzerinden oluşturduğu CİHAZ TAKİBİ seçenekleri ile sonuca erişebilirsiniz. Bunun için yazımızın son kısmında verdiğimiz linke tıklayarak gerekli olan yerlere gerekli bilgileri düzgün ve eksiksiz bir şekilde girerek sonuca kolayca ulaşabilirsiniz. KVK Garanti sorgulama işleminiz için sahip olduğunuz IMEI numarasını yazarak KVK Garanti erişiminizi kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki görmüş olduğunuz görselde de görüleceği üzere IMEI numarası yazarak ARA seçeneğini seçerek KVK garanti sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.  Eğer IMEI numaranızı bilmiyorsanız, akıllı cihazınızda *#06# yazarak YES tuşuna basınız IMEI numaranızı bu şekilde öğrenebilirsiniz.

KVK Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK