Ana sayfa Garanti Belgesi Sorgulamaları KVK IMEI

KVK IMEI

0
PAYLAŞ

Teknolojinin sürekli geliştiği bir çağda yaşıyoruz. Bu teknoloji çağının en son ve en fazla talep gören buluşlarından birisi de cep telefonlarıdır. Bundan sadece 20-25 yıl öncesine kadar cebimizde olmayan cep telefonları şuan insanların olmazsa olmazları durumuna gelmiştir. İnsanlar neredeyse bütün resmi ve resmi olmayan işlemlerini bu ufak ve taşınabilir cihazlar sayesinde ve teknolojik yenilikler sayesinde kolaylıkla yapabilmektedir. Fakat teknolojik yenilikler öylesine hızlı bir yükselme kazanmıştır ki neredeyse her aya denk gelecek şekilde yeni bir teknolojik ürün ortaya sürülmektedir. Hal böyle olunca da buna uygun olarak sistemler geliştirilmeye başlanmıştır. Bundan sadece 20 yıl önce kullanılan ve insanların sadece diğer insanlarla iletişimini sağlayan cep telefonları bugün sürekli kullanılan ve artık “akıllı” olarak anılan telefonlar arasında yer almaya başlamıştır. Günümüzde kullanılan akıllı telefonlar ile geçmişte insanların sadece diğer insanlar ile iletişimine yarayan telefonlar arasında çok büyük fark bulunmaktadır. Gelişmekte olan teknoloji sayesinde yeni akıllı telefonların birçok özellikleri vardır ve bu telefonlar vatandaşların kullanımına sunulmuştur. Teknolojinin sürekli gelişmesi ile birlikte akıllı telefonlar ve farklı teknolojik yenilikler her geçen gün yenilenerek gelişmektedir.

Günümüzde kullanılmakta olan akıllı telefonlar, insanların eskiden sadece birbirleri ile konuştukları ve kısa mesaj gönderdikleri cihazlardan birkaç basamak daha üstündür. Bu yeni cihazlar bir çok özellik gibi insanların fotoğraf çekebilmelerine, e-maillerini kontrol edebilmelerine, müzik dinleyebilmelerine, hatta bu cihazlar ile sunum yapabilmelerine kadar birçok değişik ve ileri seviyede özelliklere imkan tanımaktadır. Hal böyle olunca da vatandaşların bu yeni olan cihazlara talebi çok olduğundan dolayı bazı vatandaşlarımız yeni ürünlerin yolunu beklemek gibi davranışlarda bulunmaya başlamışlardır.

Ancak eskiden üretilmiş olan ve sadece iletişim kurmaya yarayan cihazlardan farklı özellikli olarak bu yenilikçi ve ilerlemiş teknolojili ürünler eski ürünlere nazaran daha narin ve kırılgan yapıdadırlar. Hal böyle iken bu akıllı telefonlar en ufak bir sarsıntı ve bir düşürülmede veya bir darbe aldığında hemen zarar görebilir ve arızalanabilir bir haldedir. Bu neden ile bireyler sahip oldukları bu akıllı telefonlara çok fazla özen göstermek durumunda kalmaktadır. Bu durumda telefon üreticileri telefonların satışı esnasında vatandaşların alacakları telefon için belirli bir süre bir garanti zamanı tanımaktadır. Bu günümüzde genel olarak telefon üreticileri tarafından ayarlanırken, süre olarak tüm firmalar iki yıl gibi bir süreyi garanti kapsamı yapmaktadır. Bu süre dahilinde telefon için üretici hatası nedenli olan problemi çıkarması durumunda telefon üretici tarafından onarılmaktadır ve tekrar kullanması için kullanıcıya teslim edilir. Telefon üreticileri dışında garanti kapsamını bazı firmalar üstlenebilmektedir. Türkiye’de garanti sistemleri arasında en fazla tanınmışı KVK adlı firmanın olduğu söylenebilir. KVK ülkemizde bulunan garanti işlemlerini yürüten firmanın ismidir. Bu yazımın içeriğinde KVK garanti kapsamına almış olduğu ürünleri takip edebilmek için gerekli olan ve her kullanıcının sahip olmuş olduğu cihazda bulunan KVK IMEI numarasından söz edeceğiz. KVK IMEI numarası nedir ve nasıl erişilebilir bu bilgileri vereceğiz.

 

KVK IMEI Nedir? Nasıl Elde Edilir?

KVK ülkemizde bulunan telefon garantileri ile ilgilenmekte olan firmalardan birisidir. Garanti kapsamında çalışan en eski bir firmalardan birisidir. Bu yazımızın içeriğinde KVK garantisi altında olan bir cihazın arızalanması halinde nasıl onarılabileceği ve bunları yaparken mutlaka gereken KVK IMEI numarasının nasıl elde öğrenilebileceği ve bunun yanında KVK IMEI numarası ile nasıl cihazınızın takibini yapılabileceğinizi öğreneceğiz.

Eğer sahip olmuş olduğunuz cihazın KVK garantisi var ise ve bu garanti devam ediyorsa ve cihazınız bozulduysa cihazınızı KVK garantisi altına sokabilirsiniz ve bu kurumdan akıllı cep telefonunuzun onarılmasını talep edebilirsiniz. Telefonunuzun onarım işlemlerini  de KVK IMEI no’nuz sayesinde internet üzerinden takip ederek işleminizi yapabilirsiniz. Bu işlemleri yapmak istiyorsanız, yazımızın son kısmında sizin ile paylaşmış olduğumuz linki tıklayarak KVK’ya ait resmi web sitesine ulaşabilir ve garanti kapsamında bulunan cihazınızın takibini kolay bir şekilde yapabilir ve bu işlemi cihazınızın IMEI numarası ile yapabilirsiniz. Eğer size ait olan cihazınızın IMEI numarasını bilmiyorsanız,  *#06# numarasını telefonunuzun arama seçeneğine yazarak elde edebilirsiniz.

KVK IMEI ile Cihaz Takibi İçin TIKLAYINIZ!

E-DEVLET IMEI Sorgulama için TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK