Ana sayfa Kredi ve Yurtlar Kurumu Kyk Burs Sorgulama

Kyk Burs Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde üniversite kazanabilmek için YGS ve LYS isimli sınavlara girilmektedir. Ardından alınan puanlara göre üniversitelere öğrenciler yerleştirilmektedir. Üniversitelerde öğrencilerin okuyabilmesi için devlet bir takım burs ve kredi yardımı yapmaktadır. Sizlere yazımızda öğrencilerin nasıl KYK burs sorgulama işlemi yapabileceğini anlatacağız. Öğrenciler devletten burs alabilmek için öncelikli olarak başvuru yapmalılar. Bu başvurular internet üzerinden online olarak belirli tarihlerden yapılmaktadır. Bu başvuru işleminden sonra bursun çıkıp çıkmadığını öğrenebilmek için öğrenciler burs sorgulama işlemi yapmalıdırlar. Öğrencilerin yaptığı sorgulama sonucunda öğrenciler kendilerine ne kadar miktarda bursun çıktığını ve geri ödemeli burs mu yoksa geri ödemesi olan kredi mi çıktığını sorgulama yaptıklarında öğrenebilirler. Bu sorgulama işlemi herkes tarafından internet üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Burs sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız o zaman aşağıda sizlere vermiş olduğumuz bilgilerden faydalanarak burs sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

KYK Burs Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak aşağıda sizlere vermiş olduğumuz bağlantı adresine bir kere tıklayınız. Daha sonra önünüze açılmış olan sayfa içinde yurt içinde yüksek öğrenim gören öğrencilerin kredi ve burs sonuçları yazan butonu tıklayınız.

 

Bu işlemden sonra T.C kimlik numarasını, baba adınızı, cilt no, aile sıra no ve sır numaranızı yazmanız istenilen yere düzgün ve eksiksiz bir şekilde yazınız.

En son güvenlik kodunu yukarıdaki görselde görüldüğü gibi yazınız.

Daha sonra “ara” yazan butonu tıklayınız. Ve böylece burs sorgulama sonucunu tamamlayınız.

 

KYK Burs Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK