Ana sayfa Garanti Belgesi Sorgulamaları LENOVO Garanti Sorgulama

LENOVO Garanti Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günlük yaşantımızda kullanmış olduğumuz çok sayıda elektronik cihaz bulunmaktadır. Bu cihazlara ait farklı farklı fırsat ürünleri ise satın alırken bizleri cezbeden özelliklerdendir. Özellikle cep telefonu ve dizüstü bilgisayar çeşitleri üreticiden kaynaklı olan hatalar ve belirli kullanım hatalarını garanti kapsamına alarak bu cihazları kullanan kişilerin hem güvenilir hem de memnuniyeti yüksek bir şekilde bu cihazlardan faydalanması amaçlanmaktadır. Bu ürünleri kullanan her üretici ürünün ismine belirlenmiş olan garanti süresi ile de müşterilerini kendisine çekmeye çalışmaktadır.

Bu cihazlara sahip olurken önem verdiğimiz garantili olma özelliğinin bu cihazlar bizim olduğunda her cihaz için geçerli olduğunu düşünürsek bu ürünlerin garanti kapsamları firmaların kendi verdiği 2 yıl süre içindir. Birkaç ürünü birlikte aldığımız zaman bizim bu ürünlerin garanti sürelerini net bir şekilde hatırlamamız çok da mümkün değildir. Lenovo marka dizüstü bilgisayarlar garanti kapsamında bir arıza ile karşı karşıya kaldıklarında bu cihazın garanti süresinin dolup dolmadığını internet üzerinden sorgulayabilmeniz mümkündür. Bu yazımızın içeriğinde Lenovo bilgisayarlar için garanti sorgulama işleminin nasıl yapıldığını ayrıntılı bir şekilde sizlere anlatacağız.

LENOVO Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Firma sorgulama işlemlerinde her bilgisayar için farklı olan bir serial numarası kullanılmaktadır. Bilgisayar satışı yapıldığı esnada sistemde o cihaza ait serial numarası üzerinden garanti işlemleri başlatılır ve bu süre tüketiciye de kontrol edebilmesi adına resmi internet sitesi üzerinden serialden sorgulama sistemini kullanarak yapılabilmektedir. Bilgisayarınıza ait olan serial numarasına bilgisayarınızın arkasındaki etiketten öğrenebileceğiniz gibi cihazınızın faturasından da öğrenebilirsiniz. Serial numarası genel olarak harf ve sayıların birleşimi ile oluşan rastgele bir dizilim göstermektedir. Sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek adına yazımızın son kısmında bulunan Lenovo garanti sorgulama sayfasına ulaşabileceğiniz bir bağlantı linkini eklemiş bulunmaktayız. Sorgulama yapmak istiyorsanız bu bağlantı linkini kullandığınız zaman resimde gösterilmiş olan lenovo resmi internet sitesine erişim sağlayabilirsiniz. Çerçeve ile gösterilen kısma bilgisayarınıza ait olan serial numarasını eksiksiz bir şekilde yazınız ve “continue” butonuna basınız. Bu şekilde Lenovo garanti sorgulama işleminizi kolay bir yöntem ile yapmış bulunmaktasınız.

Lenovo Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK