Ana sayfa Sınavlar LYS Tercih Sonuçları Sorgulama

LYS Tercih Sonuçları Sorgulama

0
PAYLAŞ

Üniversite öğrenci adaylarının sabırsızlıkla beklediği bir sınav olan LYS sınavının sorgulama işlemleri internet üzerinden yapılabilmektedir. LYS sınavının sonuçlarının sorgulama işlemi ÖSYM tarafından belirli tarihlerde açıklanmaktadır. Tercih sonuçları her zaman ÖSYM’nin sonuç sayfasında açıklanacak ve öğrenciler LYS sınavının sonuçlarının sorgulama işlemini bu sayfa üzerinden yapabileceklerdir. LYS sınavının sonuçlarının sorgulama işleminden sonra adaylar için tercih yapma serüveni son hızıyla başlayacaktır. Öğrenciler bu süreç içinde aldıkları puanlara uygun olan bölümleri tercih edecekler ve tercih sonuçlarını beklemeye başlayacaklardır. Tercih sonuçlarının açıklanmasının hemen devamında ise LYS Tercih Sonuçları Sorgulaması yapabilecekler. LYS Tercih Sonuçları Sorgulama işlemi devamında bir yüksek öğretim programına yerleşebilmiş olan adaylar için kayıt dönemi başlamış olacaktır. Adaylar kayıtlarını kazanmış oldukları üniversitelere belirli tarihler içinde kendileri başvuru yapıp kayıt olabilecekleri gibi E-Devlet sistemini kullanarak da kayıt yapabilirler. LYS Tercih Sonuçları Sorgulama işlemi online olarak ÖSYM web sitesi üzerinden yapılacak bir işlemdir öğrencilere kesinlikle elden sonuç belgesi verilmez.

Bu yazımızın içeriğinde  LYS Tercih Sonuçları Sorgulama işlemi nasıl yapılır ve sorgulamadan sonra kayıt işlemlerinin tarihleri nelerdir ve LYS Tercih Sonuçları Sorgulama işlemi sayfasına bağlandıktan sonra işlemlerinizi nasıl yapabilirsiniz bu bilgileri vereceğiz.

LYS Tercih Sonuçları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

LYS Tercih Sonuçları Sorgulama işlemi ne zaman başlar sorusuna cevap olarak geçmiş yıllardaki sonuç açıklamalarına bakarak tercih işlemleri bittikten sonra üzerinden 1 hafta geçtiğinde sonuçlar tam olarak belli olacaktır. Tercihler son bulduktan sonra öğrenciler ve aileleri merak ile beklemekte olduğu LYS Tercih Sonuçları ÖSYM sitesi üzerinden açıklanacak ve adaylar işlemlerini bu sonuçlardan sonra yapabileceklerdir. LYS Tercih Sonuçları Sorgulama işlemini aşağıda size vermiş olduğumuz kurum linkine bir kez tıklayarak başlatabilirsiniz. Aşağıda görselde örnek olarak verdiğimiz LYS Tercih Sonuçları Sorgulama işlemini yapmanız birkaç dakikanızı alacaktır.

İşleme başlamak istiyorsanız yazımızın son kısmında vermiş olduğumuz linkin üzerine bir kez tıklayınız.

Bağlantıyı açtıktan sonra ÖSYM resmi web sitesi sonuç açıklama sistemi üzerine yönlendirilirsiniz. Açılan sayfa üzerinden tercih sonuçlarını seçerek işleminize başlayınız.

Size verilen adımları sırası ile yaptıktan sonra yukarıdaki sayfa açılacaktır. Açılan bu web sayfası üzerinden ok ile gösterilen kısma T.C kimlik numaranızı ve aday şifrenizi yazınız. Daha sonra yukarıdaki görselde belirtmiş olduğumuz kırmızı ile çevrili “gönder” butonuna tıklayın. LYS Tercih Sonuçları Sorgulama işleminizi ÖSYM tercih sonuçları açıklama sayfasından bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu ÖSYM resmi web sitesi üzerinden LYS Tercih Sonuçları Sorgulama işlemi yapabileceğiniz gibi bir çok bilgiye de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

LYS Tercih Sonuçları Sorgulamanızı Yapmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK