Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Mapfre Genel Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Mapfre Genel Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

0
PAYLAŞ

İnsanlar yaşadıkları süre boyunca hayatındaki değer verdiği şeylerin korunmasını ve kollanmasını istemektedir. Çünkü en kritik anda bile engeller çıkabilmekte ve bu durum bazen çok kötü sonuçlara da yol açabilmektedir. En basitinden, insanın karşına çıkabilecek sorunlardan birisi de istenmeyen kazalardır.  Kazaların belli bir karakteristiği yoktur ve kazalar hiç beklenmedik zamanlarda insanın başına gelebilecek bir durumdur. Sigorta ise bu tür durumlarda ihtiyaçlara yardımcı olmak amacı ile hizmet vermektedir. Çünkü sadece maddi zararların yükümlülüğü ağır olabilmekte ve bunun bedelini karşılamak isteyen insan ise para karşılığında teminat alma yoluna girmiştir. Yani siz arabanızı, evinizi, bahçenizi, hayvanlarınızı, dükkanlarınızı, sağlığınızı ve hatta kirpiklerinizi bile yani aklınıza gelebilecek her türlü varlığınızı sigorta altında korumaya alabilirsiniz. Sigorta yaptırdıktan sonra belli bir ücret karşılığında aylık veya yıllık olarak ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sigorta şirketlerine size göre oluşturulan poliçede; kaza, kayıp ve bunun gibi pek çok sebeplerden dolayı neler yapabileceğiniz yazar.

Bunları sağlamakta olan en prestijli ve yabancı destekli sigorta şirketi ise Mapfre Genel Sigorta’dır. Türkiye’deki şirketin tarihçesine şöyle bir bakacak olursak; 1948 yılında kurulan sigorta şirketi, Türkiye Kredi Bankası Anonim Şirketi ve bazı iş adamları ile ortak olarak Türkiye Genel Sigorta adı altında kurulmuştur. Bu şirket daha sonra ise Çukurova Holding kuruluşu adı altında faaliyet göstermeye devam etmiştir.

Mapfre 2007 yılında Çukurova Holding’in hisselerinin büyük bir kısmını kendi bünyesi altına almıştır. Mapfre, İspanya ve aynı zamanda Güney Amerika’da da lider sigorta şirketlerinden birisi olarak bilinmektedir. Şirket Çukurova Holding’in hisselerinin % 80 kadarlık bir kısmını almasının hemen ardından, sigorta şirketi 2009 yılında ismini değiştirerek bugüne kadar kullanılan Mapfre Genel Sigorta olarak isim değişikliğine gitmiştir. Mapfre Genel Sigorta, ülke genelinde etkinliği yerli sigortalardan daha fazla olan bir sigorta kuruluşudur. Yaklaşık olarak 60 yıllık deneyimlerinden kaynaklanan nedenlerden dolayı aksama olduğunda, kaza rapor hazırlamada yardımcı olan ve en kısa sürede ve eksik giderme çabası içerisine olan bir kurumdur. Eğer sizin de kendi adınıza ait bir aracınız ya da mülkünüz var ise Mapfre Genel Sigorta hasar dosya sorgulamak için, bu sigorta şirketinin kendisine ait internet sitesi mevcuttur ve bu internet sitesi üzerinden sigorta hasar bilgileri ile ilgili olarak tüm sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Mapfre Genel Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigorta şirketinin internet sitesi bize sigorta inceliklerini, sigorta şartlarını ve geri bildirim olanaklarını sağlama konusunda yardımcı olur. Böylelikle şirket hem belgeden hem de zamandan büyük ölçüde kazanç sağlamaya yardımcı olur. Sigorta şirketinin internet sitesi ilk bakışta biraz zor gibi görünüyor olsa da korkmanıza gerek yok. Çünkü bu terimlere alışık olmayan kişi bir tek siz değilsiniz.

Gerçekleşen kaza sonrasında Mapfre Genel Sigorta hasar dosya sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için internet sitesini kullanmanız gerekli olmaktadır. Mapfre Genel Sigorta hasar dosya sorgulama işlemi için size vereceğimiz bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir.  Verilen bağlantı linkine tıkladıktan sonra açılacak olan sayfa üzerinde girmeniz gereken bilgiler şunlardır; ürün seçimi, prefiks, poliçe teklif numarası, T.C. kimlik numarası, vergi numarası ve pasaport numarasıdır. Bu bilgilerin site üzerinde belirtilen alanlara eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılması gerekmektedir.

Bu bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde belirtilen bölüme girildikten sonra Sorgula butonuna tıklayarak Mapfre Genel Sigorta hasar dosya sorgulama işlemlerinizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Mapfre Genel Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK