Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Mapfre Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Mapfre Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

0
PAYLAŞ

Hayatımızda değer vermeye devam ettiğimiz maddi manevi manalar yükleyebildiğimiz şeylerin korunmasını ve her zaman muhafaza edilmesini isteriz. Bazı kritik konularda engeller oluşabilir ve bu durum her anlamda kötü sonuçlar doğurabilmektedir. En basit bir örnek vermek gerekirse insanın karşılaşmış olduğu sorunların başında kazalar meydana gelir. Meydana gelebilecek olan kazaların belli başlı bir çeşidi bulunmamaktadır. Kazalar umulmadık zamanda meydana gelebilecek bir problemdir. Sigortalanma ihtiyacı, tam da bu tür konular için ortaya çıkmıştır. Bunun nedeni maddi hasarların sorumlulukları bazı zamanlarda zor olabiliyor ve bedelini karşılamak isterken bazı konularda da yardım almak gerekmektedir. İşte bu nedenle insanlar para karşılığında sevdikleri ve korumayı arzu ettikleri şeyleri teminat alma yoluna başvurmuştur. Sahip olduğunuz arabanızı, bahçenizi, evinizi, dükkânlarınızı, hayvanlarınızı, sağlığınızı ya da vücudunuzun belli kısımlarını dahi kolayca sigortalayabilirsiniz. Sigortalama işlemini tamamladıktan sonra belli ücretler karşılığında aylık ya da yıllık olarak ödeme yapmanız gerekir. Sigorta firmaları ise size özel oluşturulan poliçeler üzerinde kaza, kayıp ya da farklı konularda meydana gelen durumların koşullarını barındırmaktadır. İşte üst bölümde anlatılan sigorta şirketlerinin çalışma prensibi ile beraber Mapfre Genel Sigorta firması 2007 tairhinden beri ülkemizde sigorta faaliyetleri göstermektedir. Fakat bu ismi 2009 tarihinde almıştır. Neredeyse tüm sigorta konularında faaliyet gösteren Mapfre şirketi düzgün ve kolay ulaşılabilir hizmet içeriği ile varlığını sürdürmektedir. Daha önceki yazımızda hasar meydana geldiği zaman hasar ihbarının nasıl yapılacağını ayrıntılı olarak anlattık. Bu yazımız içerisinde de hasar ihbarı yapıldıktan hemen sonra sigorta şirketinin bizim için hazırlayıp oluşturacağı hasar dosyalarının nasıl sorgulanabileceğini anlatacağız. Peki, Mapfre Sigorta hasar dosya sorgulama uygulaması nasıl yapılır?

Mapfre Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Mapfre Genel Sigorta güvencesiyle beraber teminat altına alınan şeylerin başına bir şey geldiğinde ve maddi hasar oluştuğu zaman öncelikle hasar ihbarı yapmak gerekmektedir. Hasar ihbarı yapıldıktan hemen sonra sizler için bir hasar dosyası oluşturulmaktadır. Bu dosya ile hasar oluşan şey ile ilgili yer alan gerekli bilgilerin bulunduğu dosyanızın kontrolünü anında yapabilirsiniz. Mapfre sigorta kuruluşu aracılığı ile hasar tespit ve hasar ihbarı yapmak istemeniz durumunda ilk olarak aşağıda verecek olduğumuz bağlantı adresine kolayca tıklayabilirsiniz.

 

Bu ekran üzerinden Mapfre Sigorta hasar dosya sorgulama gerçekleştirmek için ilk olarak gereken bilgileri girmeniz gerekir. Mapfre Genel Sigorta güvencesi ile beraber teminat altına aldığınız ürünü seçmelisiniz. Daha sonra ise ürüne ait olan prefiks girilmelidir. Sonra sırasıyla poliçe teklif no, T.C. kimlik no, vergi no ile beraber pasaport numarası da girilerek ‘sorgula’ butonuna tıklanır.

Mapfre Sigorta hasar dosya sorgulama uygulaması ile diyelim ki sahip olduğunuz aracınızda bir hasar meydana geldi ve hasar ihbarında bulundunuz. Sizin adınıza oluşturulacak olan bu hasar dosyası ile aracınızın ödenecek durumda bulunan hasar miktarı, ne zaman ödeneceği, ödeme şartları ile beraber koşulları ve daha pek çok konuda bilgilendirme alabilirsiniz.

Mapfre Genel Sigorta’nın online internet adresi üzerinden gerekli tüm Mapfre Sigorta hasar dosya sorgulama hizmetlerini yapabileceğiniz gibi, 0 212 334 90 00 numaradan müşteri hizmetlerini kullanarak gerekli işlemlerinizi yapmak için sizde yardım alabilirsiniz.

Mapfre Genel Sigorta Online İnternet Sitesinden İşlem Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Mapfre Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK