Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Mapfre Sigorta Hasar İhbar

Mapfre Sigorta Hasar İhbar

0
PAYLAŞ

Türkiye’de pek çok konuda faaliyet gösteren sigorta şirketleri bulunur. Yerli ya da yabancı kaynaklı sigorta firmaları finans, sağlık, mülkiyet daha farklı pek çok alanda sigorta hizmeti sunabilmektedir. Mapfre Sigorta da Türkiye’de birçok alanda sigorta hizmeti vermeye devam eden en önemli firmaların başında gelmektedir. Mapfre Genel Sigorta ismiyle Nisan 2009’dan beri faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Bunun yanında tüm sigorta alanlarında da hizmet veriyor. Mapfre Genel Sigorta güvencesi ile kasko yapılacak olan her konu ile ilgili hasar ihbar durumu yer alır. Şayet sigortaladığınız şey ile ilgili yer alan bir hasar meydana gelmesi durumunda gerekli iletişim kanallarıyla birlikte hasar ihbarında bulunmanız gerekir. Hasar ihbarında bulunduğunuzda hasar problemlerini tamamen ortadan kaldıracak gerekli maddi işlemler yapılmaktadır. Mapfre Genel Sigorta şirketi sağlık, araç kazaları ve araç dışı kaza konularında 3 kategoriye ayırmakta Mapfre Sigorta hasar ihbarlarını tam anlamı ile değerlendirmektedir. Herhangi bir hasar sürecinin içeriğinde şu adımları atmak gerekmektedir. Sigorta sahibi olarak bulunan kişi, hasarın meydana gelmiş olduğu tarihten itibaren yaklaşık 5 iş günü içerisinde sigorta firmasında bildirimde bulunur. Mapfre Sigorta hasar ihbarı sonrası sizlere bir eksper tayin edilir. Eksper, hasar ile ilgili olan tüm işlemleri yaparak dosya haline getirdikten hemen sonra sigorta firmasına göndermektedir. Daha sonra ‘Hasar Raporu’ firma tarafından incelenmeye alınmakta gerek görüldüğü takdirde sigortalı kişiden farklı nitelikler taşımış olan evraklar istenerek hasar dosya incelenme süresi tamamlanmaktadır.

Mapfre Sigorta Hasar İhbarı Nasıl Yapılır?

Yukarıda belirtilen 3 kategori içerisinde Mapfre Sigorta hasar ihbarı değerlendirmesi yapılır. Şayet hasar sağlık konularında meydana gelen ve sağlık sigortası kapsamı içerisinde Mapfre Sigorta hasar ihbarı yapılmış ise bazı durumların yerine getirilmesi gerekir. İlk olarak geçerli bir sağlık poliçesi olmalıdır. Daha sonra sağlık konularında Mapfre Sigorta hasar ihbarında bulunurken yapılması gerekenleri alt kısımda linke tıklayarak Mapfre Genel Sigorta’nın online internet adresinden ayrıntılı dökümüne ulaşabilirsiniz.

 

Eğer araç Mapfre Sigorta hasar ihbarında bulunmak istemeniz durumunda geçerli bir sigorta poliçenizin yer aldığı zaman alt kısımda sizlere kaza anında yapmanız gereken işlemleri anlatacağız.

Araç üzerinde maddi hasar meydana geldiği zaman trafik kazasına karışan taraflar eğer aralarında anlaşma sağlanması durumunda alt bölümde örnek olarak vermiş olduğumuz kaza tespit tutanağını düzenleyerek olay mahallinden ayrılabilir. Ancak anlaşma ortamı olmaması durumunda ise yetkili kişilere başvurularak alkol tanzim işlemi, kaza tespit tutanağı gibi uygulamaları gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Eğer araç dışı bir hasar meydana gelmesi durumunda bunun için de bazı belgelerin şirkete iletilmesi gerekmektedir.

  • Poliçe ya da zeyilname numaraları
  • Sigortanın başlangıç ve bitim tarihleri
  • Sigortalı bulunan kişinin isim ve/veya unvanı
  • Sigortanın bedeli
  • Hasar yeri
  • Hasar tarihi
  • Oluşan hasarın mahiyeti
  • Ekspertiz yapılacak yerin açık adresi
  • Tahmini hasar miktarı

Mapfre Sigorta Hasar İhbarı Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Mapfre Genel Sigorta Sağlık Sigortası Tanzimat Prosedürü İçin TIKLAYINIZ!

Mapfre Genel Sigorta Oto Hasar Prosedürüne Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Maddi Hasarlarda Anlaşma Sağlanması Halinde Sürücüler Tarafından Düzenlenmesi Gereken Kaza Tespit Tutanağını İndirmek İçin TIKLAYINIZ!

Mapfre Genel Sigorta Oto Dışı Hasar Prosedürüne Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK