Ana sayfa Sınavlar MEB Sınav Yeri Sorgulama

MEB Sınav Yeri Sorgulama

0
PAYLAŞ

Birçok işlem yaparken kullanmış olduğumuz gibi birçok eğitim işleminde de internet ortamı sayesinde farklı işlemler yapmaktayız. İnternet üzerinden bu işlemleri daha hızlı ve kolay halledebiliyoruz. Bu yazımızın içeriğinde siz değerli okurlarımız için MEB sınav yeri sorgulama işlemlerinizi nasıl yapılacağını anlattık. Günümüzde MEB birçok farklı sınav yapmaktadır. Bu sınavlardan sonra tüm öğrenciler  veya sınava girecek olan vatandaşlar da sınav yerlerinin nereleri olduğunu merak ediyor. Sınava girecek olan öğrenciler sınav yerlerini nasıl öğreneceklerini burada paylaşmış olduğumuz yazımızdan rahatlıkla öğrenmek mümkündür. İnternet üzerinden MEB sınav yerini sorgulama işleminizi yapmak için tek yapmanız gereken aşağıdaki sizlere vermiş olduğumuz bağlantı adresini bir kez tıklayıp ardından da gerekli olan adımları uygulamak olmalıdır. Bu adımları düzgün bir şekilde takip ederken aşağıda vermiş olduğumuz site resimlerinden de yararlanabilirsiniz. Şimdi sizlere MEB sınav yeri sorgulama işlemlerinizi nasıl yapabileceğinizi anlatalım.

MEB Sınav Yeri Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden MEB sınav yeri sorgulama işlemini yapabilmek için öncelikli olarak yapmanız gereken aşağıda bulunan bağlantı linkine tıklamanız gerekir. Bağlantı linkine tıkladıktan hemen sonra da E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Bu şifreyi size en yakın olan PTT şubelerinden 2 TL karşılığında kolay bir şekilde alabilirsiniz. Daha sonra bu şifre ile birçok resmi işleminizi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 

Şifrenizi PTT şubesinden aldıktan sonra, ilk yapmanız gereken sistem üzerinden kimlik doğrulaması yapmak olmalıdır.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi, ilgili yere T.C kimlik numaranızı yazınız. Hemen ardından da almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi eksiksiz olarak sistemde istenilen yere yazınız.

İşleminizin doğruluğunu kontrol ettikten hemen sonra, alt kısımda görmüş olduğunuz “sisteme giriş yap” butonunu tıklayınız. Bu şekilde kolay ve hızlı bir şekilde sınav yeri sorgulama işlemlerinizi tamamlayarak sınav yerinizi öğrenebilirsiniz.

Bu sorgu işlemini yapmanın dışında bu sistemi kullanarak bir çok işlem daha yapabilirsiniz. Yapabileceğiniz işlemler arasında E-Devlet sistemi ile öğrenme ve sorgulama işlemleri gibi birçok işlem yapabilirsiniz.

MEB Sınav Yeri Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK