Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Mersin MESKİ Su Fatura Sorgulama

Mersin MESKİ Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

İnternet kullanımın yaygınlaşmasına bağlı olarak birçok kurum, kuruluş, işletme internet dünyasına adım attı. Amaçları ise çağın getirilerine uyum sağlamak ve maksimum oranda memnuniyet sağlamaktır. İnterneti çok yaygın bir kesimin kullanması, firmaları da aktif bir şekilde internet kullanmaya teşvik etti. Kullanıcılarına daha iyi hizmet vererek onlara yarar sağlamak isteyen tüm kurumlar internette kendilerine bir alan oluşturdular.

Yalnızca özel kurum ve kuruluşlar değil, belediyeler de son zamanlarda internet kullanmaya başladı. Bunun sebebi tamamen vatandaşlarını memnun etmektir. İnternet üzerinden hizmet verilmesi, doğal olarak vatandaşların işini kolaylaştıracaktır. Günün her vakti müsait olamayan vatandaşlar, belediye ile olan işlerini kolayca halledemiyordu. Mesai saatleri içerisinde belediyeye gidemediklerinden dolayı da işlerini halledemiyordu. Ancak internet ortamına geçen belediyeler, vatandaşlarına evlerinden bile çıkmadan tüm işlerini halletme imkânı sunmaktadır. Böylece hiç zaman kaybı yaşamadan, gündelik işlerini aksatmadan herkes belediye ile olan işlerini online platformdan halletmeye başladı.

Belediyelerin resmi internet sitesi üzerinden fatura sorgulama işlemi sıklıkla yapılmaktadır. Özellikle de su fatura sorgulaması en çok tercih edilen işlemlerin başında gelmektedir. Önemli bir konu olan su faturası ödemesi mutlaka günüde yapılmalıdır. Bu husus da Mersin MESKİ su fatura sorgulama hizmeti, Mersin ilinde yaşayan tüm vatandaşların kullanması gereken bir sistemdir. Bu sistem sayesinde su fatura sorgulamaları birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilebilmektedir.

 

Mersin MESKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Mersin Su ve Kanalizasyon idaresinin resmi sitesi üzerinden su faturası sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Bunun için ilk olarak Mersin MESKİ resmi internet sayfası açılmalıdır. Bu yazının sonunda bulunan linke tıklamak, siteyi açmak için yeterli olacaktır. Açılan sayfada ilk yapılması gereken uygun sicil tipinin seçilmesidir. Altına da abone no bilgisi girilmelidir. Son olarak da T.C. kimlik no bilgisi ve güvenlik kodu doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

Bilgiler kontrol edildikten sonra borç sorgula butonuna basılmalıdır. Böylece Mersin MESKİ’nin su faturası sorgulama sayfasına giriş yapılacaktır.

Bu sistem üzerinden güncel su faturası borcu, fatura son ödeme tarihi, eski döneme dair borçlar, ödeme noktası bilgileri görüntülenebilmektedir.

Mersin MESKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK