Ana sayfa Araç Mesaj İle Araç Sorgulama

Mesaj İle Araç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi ve yaygınlaşması ile birlikte sorgulama işlemleri o kadar pratik bir hale geldi ki, neredeyse oturduğumuz yerden sadece ellerimizi kullanarak tüm merak ettiğimiz konular hakkında detaylı bir şekilde tüm bilgilere erişim sağlayabilmekteyiz. Bu durumdaki en büyük etken ise internetin günden güne yaygınlaşarak aktif bir şekilde kullanılmasıdır. İnternet üzerinden birkaç tıklama işlemi yaparak tüm işlemlerimizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz. İnternet üzerinde en çok kullanılmakta olan uygulamalar ise araç sorgulama işlemleridir. Çoğu insan 2. el araç piyasasını yakından takip etmektedir. Çünkü herkes yaşamı boyunca ayağını yerden kesecek bir arabaya ihtiyaç duymaktadır. Toplu taşıma araçlarının çok kalabalık olması ve konforlu olmayışı da bizi araç sahibi olmaya iten sebeplerin en başında gelmektedir. Bu yüzden araç satın almak için araştırma yaparken 2. el oto pazarlarında çokça zaman harcamaktayız. Bu durumu fırsat olarak değerlendiren bazı oto satıcıları da durumu kendilerine avantaja çevirmek adına araç satım işlemleri yaparken bazı hileli yöntemlere başvurmaktadırlar. Satıcıların yapmış olduğu aracın muayenelerini tam yapmayıp ruhsata işlemeyerek ya da aracın kilometresini düşürmek gibi yollara başvurarak aracı piyasa değerinden yüksek fiyata satma hileleri kişilerin can ve mal güvenliğini tehdit etmektedir. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamak ve kendimizi korumak adına oluşturulan sorgulama sistemleri ile bir mesaj ya da bir tıklama sonucunda araç hakkında tüm bilgilere detaylı bir şekilde kolayca erişim sağlayabilmekteyiz. Araç sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmek için araç hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmaya gerek yoktur. Sadece aracın plaka numarası ile tüm sorgulama işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Peki internet üzerinden sorgulama işlemi yapmak istemezsek farklı yöntemler ile sorgulama yapma imkanlarımız var mıdır?

Mesaj İle Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigorta Bilgi ve Gözetim merkezinin Tramer uygulaması ile vatandaşlara araç sorgulamaları ve daha pek çok araç ile ilgili sorgulama imkanı sağlanmaktadır. Başta plaka ile araç sorgulaması, hasar kaydı sorgulaması, poliçe ve sigorta sorgulamaları hatta kaza tespit tutanağı sorgulamaları ile araç satın alımı işlemlerinde hile yapılabilecek tüm konularda sorgulama olanağı ile tüm mağduriyetlerin önüne geçmek hedeflenmektedir. Bu sorgulama işlemleri internet sitesi üzerinden online olarak yapılabildiği gibi aynı zamanda mesaj yöntemi ile de araç sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Şimdi bu yazımızda sizlere bir örnek aracılığı ile mesaj yöntemiyle araç sorgulamasının nasıl yapılacağını aktarmaya çalışacağız. Aşağıda verilmekte olan resme bakarak ve resmin altında yazan adımları takip ederek mesaj ile araç sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Yukarıdaki resim üzerinde de görüldüğü gibi telefonunuzun mesaj bölümüne büyük harfler ile kaza tespit tutanağının kısaltılmış hali olan KTT yazıp ardından da bir boşluk bırakarak aracın plaka numarasını yazmanız gerekmektedir. Ardından ise cep telefonunuzun mesaj alıcısı kısmına da 5664’tramer sorgulama kodu da eklenerek mesaj gönderilmektedir. Dakikalar içerisinde araca ait bir kaza tutanağı var ise bu kaza ile ilgili tüm bilgilere erişim sağlayabileceksiniz.

Aşağıda paylaşacağımız internet bağlantı linke tıklayarak mesaj ile araç sorgulama işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz her şey ve mesaj ile hangi konu hakkında araç sorgulama işlemi gerçekleştirmek isterseniz bunlar ile ilgili detaylı tüm bilgiye erişim sağlayabilirsiniz.

Unutmadan paylaşalım! Atacağınız her mesaj için operatör ayrımı yapılmaksızın sorgulama başına 7 TL işlem ücreti alınmaktadır. Mesaj ile araç sorgulamak için önce yeterli bakiyeniz bulunduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Mesaj İle Araç Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK