Ana sayfa Plaka Sorgulamaları Mesajla Plaka Sorgulama

Mesajla Plaka Sorgulama

0
PAYLAŞ

Eski zamanlarda pek çok konuda bilgi almak için kapı kapı geziyorken yeni uygulamalar ile beraber işlemlerimizi çok pratik ve hızlı bir şekilde yapabilir konuma geliyoruz. Gerek teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi gerek de internetin kolay ulaşılabilir ve kullanılabilir olması nedeni ile bilgi edinmemizi daha da kolaylaştırmaktadır. Yeni uygulamalar ile beraber sorgulamalar gerçekleştirmek ise bir hayli kolaylaşmış duruma geldi. Sorgulama gerçekleştirilen mecraların başında ise trafik ve araç ile ilgili sorgulamalar yer almaktadır. Bilindiği gibi bir insanın kimliği onunla ilgili olarak bilinmesi gereken tüm önemli bilgi durumuna erişilmesine olanak verdiği gibi araçların plakaları ise araçlar ve sahipleri konusunda gerekli yer alan bilgilerin bulunduğu bir kimlik görevi sürmektedir. Bu nedenle araçla ilgili olarak sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek istediğimizde plakasını kullanarak sorgulamaları anında yapabilmekteyiz. Eskiden bir araç ile ilgili yer alan bilgileri trafik şubelerinden zar zor elde edebiliyorken şimdi ise basit bir sorgulama işlemi ile araç plakası üzerinden aracın kime ait olduğu ve kişisel olmayan yarı resmi bilgileri hemen öğrenebilmekteyiz. İnternet adreslerinde bulunan çeşitle sorgulama linklerini kullanarak sorgulama yapıyorken aynı zamanda telefonlarımızdan mesaj özelliği ile plaka sorgulama işlemleri de gerçekleştiriyoruz. Bugünkü yazımızda mesaj yoluyla plaka sorgulama uygulamasının nasıl yapılacağını anlatacağız.

Mesajla Plaka Sorgulama Nasıl Yapılır?

Plaka sorgulama uygulaması en fazla araç alım satımlarında gerçekleştirilen sorgulamaların başında gelmektedir. Araç plakası ile genel olarak her türlü sorgulamayı yapıp gerekli cevapları alabiliriz. Araç sorgulamalarının her türlü işleminde gerek internet üzerinden gerek de telefon mesajı yolu ile hizmet veren TRAMER araç sorgulamaları içerisinde en fazla başvurulan uygulamalardandır. Bu yazımız içerisinde Tramer üzerinde araç sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağı hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Tramer uygulaması müşterilerine cep telefonları üzerinden SMS atarak istedikleri aracın istedikleri ayrıntısını dair sorgulamasına olanak verebilen bir uygulama ile insanlardan tam not almaktadır. Bu konuda yapmanız gereken tek şey ise sorgulama yapmak istediğiniz aracın plakasını bilmektir. Şimdi sizlere plaka ile yapılan birkaç araç sorgulama örneğini resimlerle anlatmaya çalışacağız. İsteseniz mesajla plaka sorgulama yapmak için;

 

Resimde görüldüğü gibi ilk olarak mesaj bölümüne aracın plakasını yazmanız gerekir. Daha sonra mesaj alıcısı kısmına da tramere ait olarak bulunan sorgulama kodu 5664’ü kullanarak mesaj atabilirsiniz. Bu mesaj atıldıktan hemen sonra dakikalar içerisinde size sorgulama yapmak istediğiniz konu ile ilgili detaylı olarak mesaj yoluyla geri bildirim şeklinde verilmektedir. Mesajla plaka sorgulaması gerçekleştirmek için illa bir akıllı telefona sahip olmanıza gerek yoktur. Tüm telefonlardan kısa mesaj özelliğini kullanarak sizde mesajla plaka sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Tüm operatörlerden mesajla plaka sorgulama uygulamasını anında yapabilirsiniz. Ve her mesaj için alınan ücretin 7 TL olduğunu da belirtmek isteriz. Eğer internet kullanmaya o durumda erişiminiz bulunmuyorsa ve mesaj yoluyla daha kolay bilgi alacağınızı düşünmeniz durumunda tüm sorgulama işlemlerinizi bu yolla anında yapabilirsiniz.

Mesajla Plaka Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK