Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları MESKİ Borç Sorgulama

MESKİ Borç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzün hayat şartlarının kolaylaşmasında en büyük etkenlerden biri teknolojinin gelişmesidir. Teknolojinin gelişmesi hayatı olumlu yönden etkilemiştir. Özellikle de internetin yaygınlaşması tüm sektörleri etkileyerek kolaylıklar getirmiştir.

İnternetten yapılan işlemlerin en büyük avantajı, çok hızlı bir şekilde tüm işlemlerin yapılabilmesidir. Son zamanlarda kurumların da internet kullanımına başlaması ile birlikte, tüm kurumsal işlemler de internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Böylece kullanıcılar, işlerini halletmek için kurumlara gitmeye gerek kalmadan, istedikleri yerden ve istedikleri saatte interneti kullanabilirler.

İnternetin kurumsal alanlarda yayılmasıyla birlikte, belediyelere bağlı kurumlar da sanal ortamları kullanmaya başlamışlardır. Bu kurumlardan birisi de MESKİ’dir. Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi, kendi resmi internet sitesi üzerinden birçok konuda hizmet vermektedir. Ancak en çok kullanılan hizmeti borç sorgulamadır. Çünkü insanlar bazen borçlarını, faturalarını unutabilmektedir. Günlük hayatın stresli ve yoğun temposunda bu oldukça normaldir. Fakat unutulan faturalar sonrasında insanlara kesinti olarak geri döndüğü için, unutulmaması oldukça önemlidir. Kullanıcılar da faturalarını unutmamaya gayret ederek internet üzerinden sorgulama yapmalıdır. MESKİ borç sorgulama sistemi sayesinde, Mersin ilinde yaşayan vatandaşlar büyük bir kolaylığa sahip olmuştur. MESKİ internet sitesi üzerinden sorgulama yapmak oldukça kolay ve basit bir işlemdir. Sadece birkaç dakika içinde sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir.

 

MESKİ Borç Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?             

MESKİ kurumundan borç sorgulama işlemi yapmak için ilk olarak MESKİ resmi internet sitesine girilmelidir. Bu yazının en sonunda yer alan linke tıklayarak MESKİ’nin resmi internet sitesine girilebilir. Daha sonra açılan sayfadan sicil tipi seçilmelidir. Sicil tipinin altında bulunan kutucuğa abone no ve altına da sicil no bilgisi girilmelidir.

Bu bilgilerden sonra son olarak da güvenlik kodu bilgisi girilmelidir.

Girilen tüm bilgilerin doğruluğu teyit edildikten sonra borç sorgula butonuna tıklanmalıdır.

Böylece borç sorgulama işlemlerinin yapılacağı uygulama açılacaktır. Bu uygulama sayesinde borç sorgulama, geçmiş dönemlere dair borçları inceleme yapılabilir. Borçlar incelendikten sonra da online olarak borç ödeme şansı vardır. Kredi kartı ile yapılan bu ödeme oldukça güvenlidir. MESKİ borç sorgulama sistemini kullanmak, borç sorgulamak ve ödemek yukarıda verilen adımlar ile çok kolaydır.

MESKİ Borç Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK