Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları MESKİ Fatura Sorgulama

MESKİ Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde her işlem için internet kullanılmaya başlandı. Geçtiğimiz yıllarda da internet yaygındı ancak son zamanlarda hiç olmadığı kadar fazla alanda kullanılan internet, kullanıcılarına da fayda sağlamaktadır. Artık birçok işlem için internet kullanılmaktadır. Kişiler hem bireysel konularda hem de kurumsal konularda interneti sıklıkla tercih etmektedir. Bu konuda da oldukça haklıdırlar. Çünkü eskiden her iş için farklı bir kuruma gitmek gerekiyordu. Kurumlarda da sıra beklemek gerekiyordu. Fakat şimdi ise yalnızca bilgisayar başında oturarak tüm kurumsal işler halledilebilmektedir.

Sadece bilgisayar başından değil, internete erişimi bulunan tabletler, akıllı cep telefonları da bilgisayar görevi görmektedir. Bu sayede kişiler nerede olursa olsun evde, alışverişte, kafede, işte, okulda internet erişimi olduğu zaman tüm işlemler yalnızca dakikalar içerisinde gerçekleşebilmektedir. Bu da tüm vatandaşlara büyük bir zaman tasarrufu kazandırmaktadır.

Artık belediyelerin yetkilendirdiği kurumlar da internete geçmeye başladılar. Bu sayede vatandaşlar, bu kurumlar ile olan işlerini internet ortamından halledebilme şansını buldular. Özellikle de fatura sorgulamaları konusunda geçtiğimiz dönemlerde vatandaşlar sıkıntılar çekmiştir. Saatlerce sıra bekleyerek vakit kaybeden vatandaşlar, fatura sorgulama sistemleri sayesinde internetten fatura sorgulamalarını gerçekleştirebilmektedir. Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi yani MESKİ, internet kullanan ve online olarak fatura sorgulamasına imkân veren bir kurumdur. Mersin ilinde yaşayan vatandaşlar MESKİ fatura sorgulama sistemine giriş yaparak fatura işlemlerini gerçekleştirebilir.

 

MESKİ Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Fatura sorgulama işleminin yapılması için öncelikle MESKİ’nin resmi internet sitesine gidilmelidir. Bu siteye doğrudan yönlendirilmek için bu yazının sonunda bulunan linke tıklanabilir. Açılan sayfa üzerinden istenen bilgiler sırayla ve eksiksiz girilmelidir. İlk olarak sicil tipi belirlenmelidir. Altta bulunan kutucuğa abone no girilmelidir. Sonrasında ise T.C. kimlik no yazılmalıdır. Son olarak da güvenlik kodu doğru bir şekilde girilmelidir. Bütün adımlar doğru olarak gerçekleştirildikten sonra borç sorgula butonuna tıklanmalıdır.

Böylece sisteme giriş yapılacaktır. Sistem üzerinden su faturası en ince ayrıntısına kadar incelenebilir. Eski dönem borçları ve ödemeleri, güncel borç tutarı, son ödeme tarihi gibi birçok bilgiye bu sistemden sahip olunabilir.

MESKİ Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK