Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Niğde Belediyesi Su Fatura Sorgulama

Niğde Belediyesi Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde interneti gencinden yaşlısına herkes kullanmaktadır. Herkesin beklentileri ve istekleri farklıdır ancak internette her isteğe, her amaca yönelik hizmetler vardır. Teknolojini gelişmesi tüm sektörleri etkilediği gibi kurumları internetten hizmet vermeye yöneltmiştir. İnternet kullanan bireyler internetin hızlı ve pratik işlemler yaptırmasına alıştığı için, çalıştıkları ve hizmet aldıkları kurumlarında bu şekilde olmasını istemektedir. Böylelikle kişiler işlerini bilgisayarları ya da akıllı telefonlarıyla dakikalar içinde halledebilmektedir. İnternet üzerinden yapılan işlemler günün her saati ve her yerde yapılabildiği için çok fazla tercih edilmektedir. İnternetin bu yönünü bilen ve tercih edilmek isteyen kurumlar kendilerine bir internet kimliği oluşturmaya mecburdur. Aksi halde, günümüz şartları içinde varlığını devam ettirmesi çok zordur.

İnternetin gelişmesinden ve yaygınlaşmasından dolayı belediyeler de internet mecrasına katılmaya başlamıştır. Vatandaşlarına daha kaliteli ve hızlı hizmet vererek, onların zamanını harcatmak istemeyen belediyeler internet siteleri üzerinden birçok hizmet sunmaktadır. Bu belediyelerden biri de Niğde Belediyesi’dir. Niğde Belediyesi, resmi internet sitesinden fatura sorgulama imkânı tanımaktadır. Özellikle de Niğde Belediyesi su fatura sorgulama işlemi vatandaşlar tarafından çok fazla kullanılmaktadır. Normal şartlarda, internet yaygın değilken kişiler sorgulama yapmak için belediyelere başvuruyordu. Yetkili ödeme noktasında sıra bekleyerek zaman kaybediyordu. Üstelik son ödeme tarihini unutursa da suyu kesiliyordu ve tekrar açtırma işlemleri ile vakit kaybediyordu. Günümüzde ise tüm bu işlemleri yalnızca birkaç dakika içerisinde gerçekleştirmem mümkündür. Niğde Belediyesi vatandaşlarını memnun etmek için bu hizmeti online olarak sağlamaktadır. Böylece vatandaşlar büyük bir zaman tasarrufu elde etmektedir. Ayrıca su faturasını öğrenmek için belediyeye yalnızca mesai saatleri içerisinde gidilmekteydi. Şimdi ise internet sayesinde istenilen saatte su fatura sorgulama yapılmaktadır.

Niğde Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Niğde Belediyesi, su fatura sorgulama işlemini kendi resmi internet sitesi üzerinde yaptırmaktadır. Bu nedenle ilk olarak Niğde Belediyesi’nin resmi internet sitesinin adresi bilinmelidir. Sitenin linkine yazının sonundan ulaşılabilir. Böylece Niğde Belediyesi’nin resmi internet sitesi açılacaktır. Açılan sitenin online su tahsilatı bölümünde bazı bilgiler istenmektedir. Bu bilgi yalnızca abonelik bilgisidir. Abone no bilindiği takdir de su faturası kolayca sorgulanacaktır. Herhangi bir üyeliğe gerek yoktur. Sayfada abone yazan bölüm doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Daha sonra altta yer alan taksitli borçlar ya da diğer borçlar seçeneklerinden diğer borçlar seçilmelidir. Son olarak göster butonuna tıklanarak su faturası işlemleri sayfasına ulaşılabilir.

Ayrıca bu sistem sayesinde online olarak su faturası borcu da ödenebilmektedir.

Niğde Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK