Ana sayfa Ceza Sorgulamaları Ödenmemiş Trafik Cezası Sorgulama

Ödenmemiş Trafik Cezası Sorgulama

0
PAYLAŞ

Teknolojinin gelişmesinden yararlanarak tüm ceza sorgulama işlemlerinizi yaptığınız gibi ödenmemiş trafik cezası sorgulama işlemlerinizi de internet kullanarak yapabilirsiniz. İlgili kurumların açmış oldukları sistemler ile vatandaşlar hiçbir kurum ve kuruluşa gitmeden tüm cezalarının sorgulamasını internet üzerinden yapmaktadırlar.

Ödenmemiş trafik cezası sorgulama işleminizi yapmak istediğinizde İnternet Vergi Dairesi sitesinde bulunmakta olan motorlu taşıtlar alanından sorgulayabilir ve daha sonra kredi kartınızı kullanarak kredi kartı ile ödeme sayfası üzerinden ödeme işleminizi de kolaylıkla yapabilirsiniz. Ödenmemiş trafik cezası sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı öğrenebilmek için yazımızın devam kısmını okumanızı ve sizinle paylaşmış olduğumuz görselleri incelemenizi tavsiye ederiz.

Ödenmemiş Trafik Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Ödenmemiş trafik cezası sorgulama işleminizi internet üzerinden sizden istenilmekte olan bilgi girişini gerçekleştirdikten sonra şifreye ihtiyaç duymadan yapabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak yazımızın sonunda sizinle paylaşmış olduğumuz bağlantı linkine bir kez tıklayınız. Ödenmemiş trafik cezası sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için açılan sayfa üzerinden sizden istenilmekte olan plaka bilgilerinizi sisteme doğru ve eksiksiz bir şekilde giriniz. Eğer özel plakanız varsa özel plaka seçeneğini işaretlemelisiniz.

Daha sonraki sayfa üzerinde sizden istenilen T.C kimlik numaranızı veya vergi kimlik numaranızı sisteme eksiksiz bir şekilde giriniz.

Daha sonraki işlem olarak tescil tarihini de sisteme doğru bir şekilde yazınız.

Sisteme girmiş olduğunuz bilgilerinizin doğruluğundan tam olarak emin olduktan sonra “Tamam” butonunu bir kez tıklayınız.

Bu sistem üzerinden ödenmemiş trafik cezası sorgulama işleminizi bu adımları sırası ile uyguladıktan sonra hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür ve aynı zamanda Sorgulama işlemi sonrasında size ait olan trafikle ilgili bilgilerinizi kontrol de edebilirsiniz.

Ödenmemiş Trafik Cezası Sorgulama İşlemi  için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

EGM Ödenmemiş Trafik Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Ödenmemiş trafik cezası sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için bir ikinci sorgulama sistemi ise Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden ödenmemiş trafik cezası sorgulama işleminizi kolay yöntemlerle yapabilmenizdir. Öncelikli olarak işleminizi gerçekleştirebilmek için yazımızın sonunda bulunan EGM ödenmemiş trafik cezası sorgulama bağlantısını tıklayınız. Bu tıklamadan sonra görsellerdeki adımları uygulayarak trafik cezası sorgulama işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfa üzerinde sizden istenilmekte olan “İsim”, “Soyisim” gibi size ait olan genel bilgileri eksiksiz olarak sisteme giriniz.

Daha sonra açılan sayfa üzerinden size ait olan T.C kimlik numaranızı ve doğum yılınızı eksiksiz olarak sisteme giriniz.

Son işlem olarak “Doğrula” butonunu tıklayınız.

Tüm bu bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girdiğiniz zaman trafik cezası sorgulama işleminizi başarıyla tamamlamış olursunuz. Sorgulama işleminizi yapma esnasında trafik cezanızın varlığının kontrolünü de bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

EGM Ödenmemiş Trafik Cezası Sorgulama İşlemi için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK