Ana sayfa Burç Özellikleri Sorgulama Oğlak Burcu Özellikleri Sorgulama

Oğlak Burcu Özellikleri Sorgulama

0
PAYLAŞ

22 Aralık 20 Ocak tarihleri arasında doğmuş olan kimselerin bulunduğu burç çeşidine oğlak burcu denilmektedir. Oğlak burcuna ait gezegen kısıtlamaların gezegeni Satürn olarak bilinir. Oğlak burcunun elementi bu burcun güvenilirliğini temsil etmekte olan toprak elementidir. Oğlak burcunda doğan kişilerin en uğurlu günü cumartesidir. Oğlak burcu insanlarının uğurlu sayısı 8 taşı ise merhamet taşı ismi ile bilinen genellikle kırmızımsıya çalan rengi ile tanınan Lal taşıdır. Oğlak burcu renkleri elementi olan toprakla da özdeşleşen kurşuni  ve koyu kahve tonlarındaki renklerdir. Oğlak burcuna ait çiçekleri arasında kadife çiçeği, karagül ve kamelya bulunmaktadır. Oğlak burcunun kokuları hafif baharatımsı kokular içermekte olan Çin gülü diye anılan kamelya kokusu ve insanı ferahlatan kokusu ve huzur veren görüntüsü ile çam kokusudur. Oğlak burcu insanları çalışkan, azimli, mücadelecidir. Bu burcun en büyük hedefi hayatta her şeye ulaşabilmek ve yükselmektir. Oğlak burcu insanları araştırma hırsları olan insanlardır. Bu burcun insanlarının neredeyse merak tek suçlarıdır. Çalışmaya oldukça fazla düşkünlerdir. Burçlar arasında oğlak burcunda olan kişiler bu kimlikleri ile öne çıkmaktadır.

Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

Oğlak burcu için pratik, olgun, azimli, sorumluluk sahibi, çalışkan, planlı, güvenilir, organize, dikkatli, verimli, bağlı, sadık, mücadeleci, hırslı, gelenekçi gibi özellikler arka arkaya sıralanabilir. Fakat oğlak burcunun en belirgin özelliklerinden birisi de ciddiliktir. Ciddi oldukları kadar Oğlak burcu insanları güçlü bir iradeye de sahiptirler. Sorumluluk almayı oldukça fazla severler. Sorumluluk onları asla yıldırmaz ve geri adım atmalarına sebep olmaz. Ayrıca çok da güvenilir kişilerdir.  İnsanlar arasında  güvenme konusu anıldığında Oğlak burcunda olan kişilere tamamen teslimiyetleri vardır. Oğlak burçları güvenilir oldukları kadar dürüsttürler. Sorumluluk üstlenmeyi sevdikleri kadar görev alma duygusunu da geliştirmişlerdir. Oğlak burcu insanları birine borçlu kalmayı kesinlikle sevmezler. Oğlak burcu insanları diğer insanlara göre geride kalmayı pek sevmezler, öne geçmek onlar için kural gibi bir şeydir. Bu da Oğlak burçlarının oldukça fazla mücadeleci olduklarının en büyük göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Oğlak burcu olan kişiler için disiplin her zaman ön plandadır. Daima planlı ve programlı hareket  etmeyi kural edinmiş insanlardır. Her konuda çok dikkatli davranarak emin adımlarla hedeflerine ilerleyen insanlardır. Hedefleri, idealleri ve amaçları çok önemlidir bu isteklerine ulaşmak için ellerinden geleni fazlası ile yaparlar. Oğlak burcu olan kişiler, hayalleri ve istekleri konusunda kesinlikle gevşeklik göstermezler ve taviz vermezler. Oğlak burcu olan insanlar para konusunda dikkatli davransalar bile aynı zamanda eli açık ve cömert olabilirler. Oğlak burcu insanları ailelerine bağlı ve sıcakkanlı insanlardır. Eğer bir Oğlak buncu insanı size güvendi ise sizi sevdi ise size hep bağlı kalabilir ve sizi hiçbir hususta yarı yolda bırakmayacaktır. Bir kere arkadaş olmanızla birlikte ölene kadar sizin yanınızda olabilirler. Oğlak burcu olan kişilerin arkadaşlık bağları kadar aile bağları da oldukça fazla kuvvetlidir. Aile bir oğlak burcu insanı için çok önemlidir. Oğlak burcu insanları tam olarak anlatılmak istenirse sabır taşıdır ve haddinden fazla sabırlıdırlar. İstedikleri bir şeyi elde edene kadar sabrederler çünkü çok kararlıdırlar. Oğlak burcu insanları çok düzenlidir, dağınıktan kesinlikle hoşlanmazlar. Özenli ve düzenli kimselerdir. Hayatlarındaki hiçbir  zorluk onları yıldırmaz ve zorlukla karşılaştıklarında kaçmayıp mücadele eden savaşçılardır.

 

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak burcunda doğan kadınların yüz hatlarının yuvarlak yapıda ve güzel olması en önemli fiziksel özelliklerinden bir tanesi olarak sayılabilir. Aynı zamanda Oğlak burcu kadınları için çok güçlü ve kuvvetli denilebilir. Oğlak burcunda doğan kadınların saçları gürdür ve çok bakımlı bir görüntüye sahiptir. Oğlak burcu olan kadınların fazla kiloları yoktur. Genel olarak oğlak burcu kadınları ince yapıda olurlar. Oğlak burcu kadınları orta boyda kadınlardır fakat bacak boyları uzundur. Oğlak burcu kadınları sağlıklıdır ve sağlıklarına da son derece dikkat ederler. Oğlak burcunda doğan kadınların gözleri her zaman ön plandadır. Oğlak burcu kadınları kıyafetlerine ve  giyimine oldukça fazla dikkat eder, kıyafet seçimlerini her anlarında özenle yaparlar.

Oğlak burcunda doğan kadınlar güçlü bir kişilik sahibidir. Oğlak burcu kadınları hayatlarında hiçbir şekilde uç noktada yaşamazlar ve uç noktada maceralar yaşamayı sevmezler. Oğlak burcu kadınlarının hayatında aşk söz konusu ise gelip geçici olan aşklara heves etmezler, onlar için kalıcı aşklar çok daha önemlidir evlilik hayatlarında istedikleri tek şey gerçek aşktır.

Oğlak burcu kadınları son derece güvenilirlerdir. Güvenilirliklerinin yanında istikrarlı ve kararlıdırlar onlar aldıkları kararların arkasında sonuna kadar durular. Ayrıca Oğlak burcu kadınları işlerinin ve evlerinin üstünde son derece özenli kimselerdir. Oldukça fazla sabırlıdırlar. Daima düzenlidirler ve her şeyin  düzenli olmasına dikkat etmektedirler.  Aşırılıktan ve uç noktalarda yaşamaktan kesinlikle hoşlanmazlar.

Herhangi bir konu içinde kesin kararlı oldukları olumsuz yönlerindendir. Hayatlarında çok da iyimser değillerdir.  İyimser olmamalarının sebebi her zaman yaşantılarında mantık aradıklarından olabilir. Oğlak burcu kadınları tutumlu ve cimrilerdir. Bakışları ve duruşları sert olmasından dolayı insanların üzerinde olumsuz izlenimler bırakabilir. İnsanlar onların gördüklerinde katı yürekli olduklarını zannedebilir.

Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak burcunda doğan erkekler son derece yakışıklıdır. Aynı zamanda uzun boylu ve  oldukça güçlüdürler. Oğlak burcunda doğan erkekler genellikle siyah saçlıdır ve onların yüz hatları da oldukça güzeldir.

Oğlak burcunda doğan erkekler kendilerine çok güvenirler. Sessiz ve ılımlı gibi görünseler de son derece güçlüdürler. Oğlak burcu erkekleri içine kapalı ve sakin dururlar, kendini güvende hissederse açılırlar ve açıldıkça artık onu tanıdım deseniz bile kendilerinden bir parçalarını her zaman saklı tutarlar. Koruyucudurlar, kollayıcıdırlar. Oğlak burcu insanları alanda başarılı olmak isterler.

Oğlak burcunda doğan erkekler son derece güvenilirdirler. Hayatlarını planlı ve programlı olarak ayarlarlar ve disiplinli kimselerdir. Oğlak burcu doğan erkeklerin sert olmaları olumsuz özelliklerinden bir tanesi olarak sayılabilir. Hırslı bir kişilikleri vardır ve oldukça inatçı kimselerdir. Gelenekçi bir yapıları vardır hayatlarında genellikle iyimserlikten uzaktırlar. Oğlak burcu erkekleri tam anlamıyla işkolik olarak anılabilir. Bu erkekler işlerine aşık kimselerdir. Oğlak burcu erkekleri için hayatlarında birinci olarak iş ve para ikinci olarak da aşk geldiğinden anlaşılabileceği gibi onlar neredeyse işleri için doğmuş insanlardır.  İşlerine tam olarak konsantre olup özen gösterebilirler. Çalışma ve sorumluluk konularını çok sevdikleri için yükselmeleri çok da fazla zaman almaz. Hızlı bir şekilde emin adımlarla iş hayatlarında zirveye tırmanabilirler. Bulundukları mertebeyle yetinmeyerek daima yüksekleri hedefleyerek yaşarlar. İş hayatlarındaki tüm zorluklar zaman zaman bunaltıcı olsa bile bu onları yıldırmadan daha güçlü yapabilir. Pes etmek onların  lügatinde yoktur. Oğlak burcu erkekleri hayatlarında daima  hırslı ve koşar adım pozisyonlarında ilerlerler. Önceliklerinin iş olması yüzünden evlilik  hayatında bazı zamanlarda problemler ortaya çıkabilir fakat bu problemler genellikle aşılabilecek problemlerdir. Oğlak burcu erkekleri her alanda yönetici olmak isterler onlar hangi alanda çalışırlarsa çalışsınlar hedefleri her zaman son basamaktır. Soğukkanlı oldukları için krizleri hızlı bir şekilde çok etkilenmeden atlatabilirler. Bazen tükendiklerini hissetseler dahi toparlanmaları çok da zaman almaz. Düştükleri yerden daha güçlü olarak kalkabilirler. Daima ileri, daima çalış, daima hedefine yürü gibi kelimeler her zaman onlar için paroladır diyebiliriz. Oğlak burcu erkekleri için hayattaki mutluluk başarıdır.

Oğlak Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu

Oğlak ve Koç Burcu Uyumu

Oğlak burcunda doğan insanlar yapısı gereği  soğuk olarak görülebilirler.  Bunun nedeniyse Oğlak burcunun kendisini korumak istemesinden dolayı kırılmaktan korktuğundandır. Üzülmemek için sürekli olarak kabuklarına çekilirler. Kırılmalardan ve kendini korumak amacı ile bu tür set görevi gören tavırlar da sergileyebilirler. Aslında kabuklarına çekilerek uzak durmaları ve gizemli tavırları Koç burcunun dikkatini çekerek onu etkileyebilir. Eğer Koç burcu insanları gereken güveni ve mutluluğu Oğlak burcu insanına verirse Oğlak burcunda olan kişi de onun için her şeyi yapabilir.  Oğlak burcu insanları karşısındakine güvendiği zaman gerisi rahat bir şekilde gelir.  Koç burcu insanları da tıpkı Oğlak burcu insanları gibi çalışkan oldukları için iş mevzusunda hiçbir şekilde problemleri olmayacaktır. Her iki burcun insanı da iş hayatlarında yükselmek istediklerinden dolayı tatlı bir rekabete girebilirler. Her iki burcun hayatlarında hep iş olmamalıdır. Bu iki insan bazı zamanlarda birbirlerine vakit ayırıp tatillerin tadını çıkartmayı bilmelidirler.  Birbirine benzeyen karakterlere sahip olduklarından dolayı çok problemleri de olmayacaktır. Oğlak burcunda doğan birisi Koç burcunda doğan birisine aşık olduğu zaman tüm dünyanın en sadık ve uysal burcu olabilir.

Oğlak ve Boğa Burcu Uyumu

Boğa burcu insanları, Oğlak burcu insanları için ideal bir eş olabilir. Ev ve aile ortamı hem Oğlak burcu için hem de Boğa  burcu insanları için oldukça fazla mühimdir. Boğa burcunda doğan kişiler eşlerine sadıktırlar ve evine sadık olan  ailesine bağlı eştirler. Oğlak burcunda doğan kişiler tarih ve antikaya aşırı düşkündürler. Boğa burcu insanları da bu konuda Oğlak burcu insanının yanında olacaktır. Bir Oğlak burcu eğer Boğa burcunu seviyorsa gerçek aşkı bulmuştur denilebilir. İkili çiftimizi oldukça fazla renkli bir aşk hayatı bekliyor denilebilir. Burçlar arasında  en uyumlu olan burç çiftleridirler. Çünkü boğa burcu sevdiklerini sahiplenir ve onların sorumluluklarını alır her zaman sevdiklerini korumaya odaklıdır. Böylece Oğlak burcunun kalbini fethedilmiş olur.

Oğlak ve İkizler Burcu Uyumu

Oğlak burcu ve İkizler burcu insanları burçlar içerisinde pek de uyumlu olmayan burçlardır denilebilir. İkizler burcu olan kişinin Oğlak burcu olan kişiye fazla enerjisi ve heyecan ihtiyacı bulunur. İkizler burcu için mutlaka sürprizler yapmalı ve ikizler burcunu sürekli şaşırtmalısınız. O ne kadar mutlu olur ise sizi de o derece mutlu edebilir. Ayrıca İkizler burcunun bitmek bilmeyen  hareketi ve heyecanı karşısında Oğlak burcu insanını gevşeyip mutlu olabilir.

Oğlak ve Yengeç Burcu Uyumu

Oğlak burcu olan kişi ile Yengeç burcu olan kişi zıt alanlarının fazla olması nedeni ile ya o zıtlıkları ile birbirlerini tamamlayarak bir bütün olurlar veya zıtlıkları nedeni ile hiç bir şekilde anlaşamazlar. Bu iki burcun insanı ya birbirlerini oldukça fazla iterler veya birbirlerini hızlı bir şekilde birbirlerine çekebilirler. Yengeç burcu insanı da Oğlak burcu insanı gibi iş sahasında oldukça iyidir. Yengeç burcu olan kişiler ev  hayatında mükemmeliyet  sahibidirler. İş hayatından yorulabilen ve size arzuladığınız ev ortamını altın tepside sunacak tek kişi yengeç insanıdır. İş hayatı ile fazla ilgili olan Oğlak burcu insanı Yengeç burcu insanını bunaltabilir.  Oğlak burcu insanı değerli zamanından ayırarak arada bir eşiyle de ilgilenmelidir.  Birbirlerine anlayışlı bir şekilde yaklaştıkları zaman mutluluk onlar için uzak görünmemektedir.

Oğlak ve Aslan Burcu Uyumu

Oğlak ve Aslan burcu insanlarının ilişki durumu astroloji de uyumsuz olarak gözükmektedir. Oğlak burcu insanlarının elementleri toprak elementidir Aslan burcu insanlarının elementi ise ateş elementidir. Yine de bu ilişkiye her iki taraf istedikleri kadar devam edebilirler. Unutmayın ki her şey aslında bu iki burcun elindedir isterlerse her zorluğun üstesinden beraber gelebilirler. Oğlak burcun insanlarının da Aslan burcu insanlarının da sosyal hayata ilgileri oldukça fazladır.  Ayrıca Aslan burcu insanları oğlak burcunda olan kişilerin kişiliğini ortaya çıkaracak kişilerdir. Aslan burcu olan kişilerin pratik olmaması ve parayı fazla harcamaları oğlak burcu kişisinin hoşuna gitmese de bu konunun üstesinden gelierek mutlu olabilirler.

Oğlak ve Başak Burcu Uyumu

Oğlak burcu ve Başak burcu insanları kelimenin tam anlamı ile kusursuz bir çift olabilirler. Çok çalışmaları ve işkolik olmaları onlar için sorun olmayacaktır. Başak burcu insanı oğlak burcu insanını anlayış ile karşılayacak sabırlı bir eştir. Çünkü iki taraf da bir çeşit işkoliktir. Bu iki kişinin toprak elementi olması pek çok ortak yönlerinin bulunmasına sebep oluşturur. Bu iki kişinin arasında her zaman mutlaka bir çekim vardır. Amaçları, hedefleri, hayalleri genellikle örtüşür. Oğlak burcu insanını her yönü ile anlayabilen  ve uyum sağlayabilen burçtur Başak burcu.

Oğlak ve Terazi Burcu  Uyumu

Astrologlar tarafından Oğlak burcu insanları ve Terazi burcu insanları uyumlu bulunmamaktadır. fakat bu iki burç insanının ortak alanları da vardır. Eğer bu iki burç insanının aşkları için birlikte mücadele edebilirlerse mutlu mesut bir ilişki sürdürebilecekleri söylenebilir.  Her iki burcun insanı da sosyal hayatlarına düşkündür, bu iki burcun daima  enerjileri vardır. Terazi burcu insanları neredeyse herkesi tanıyabilir. Bu burç insanlarının çok çevresi vardır. Karşısındaki kim olursa olsun mutlaka tanıştığı kişiler ile onu da tanıştırır bu da her iki tarafın da iş hayatını olumlu etkileyebilir. Terazi burcu insanları zarif, hoş, kibar, adil ve dürüst insanlar olarak bilinir. Onlardan çok çabuk bir şekilde etkilenebilirsiniz. Eğer Terazi burcu insanı size güven verdi ise onunla çok mesut bir hayat yaşayabilirsiniz. Terazi burçları oğlak burçları kadar pratik ve gerçekçi olmayabilir onlar oldukça çok kararsızdır. Bu  tür yönleri oğlak burcu insanlarının hoşuna gitmeyebilir. Terazi burcu tam bir evlilik burcu olarak bilinmektedir, terazi burçları eşlerini hep yanında isteyerek onunla vakit geçirmeye bayılır. Oğlak burçları ise işinden başını kaldırıp  eşiyle ilgilenirse eşi ile çok mutlu mesut bir aile hayatı kurabilir.

Oğlak ve Akrep Burcu Uyumu

Oğlak burcu insanının pratikliği, gizemli tavırları, kapalı kutu olması  Akrep burcu insanını oldukça fazla etkileyebilir. Oğlak burcu insanları da Akrep burcun insanlarının tutkulu olmasını sevebilir. Akrep burcu insanları da Oğlak burcu insanları gibi  azimli, çalışkan ve kararlıdırlar. Akrep burcu insanları da Oğlak burcu insanları gibi dışa kapalı yapıda ve tedbirlidir. Akrep burcu insanları tam bir sırdaş olabilirler ve bu yönleri ile oğlak burcu insanlarını çok etkileyebilirler. Akrep burcu insanları sevdiği kişilere hayatı  boyunca bağlı kalabilen yapıdadırlar.  Bu da oğlak burcu insanını akrep burcu insanına karşı olan güvenini arttırır. Akrep burcu insanları ile Oğlak burcu insanları birbirlerine  uyum sağlayabildikleri takdirde çok tutkulu olan bir aşkın onları beklediği söylenilebilir.

Oğlak ve Yay Uyumu

Oğlak burcu ve Yay burcu insanları birbirlerine zıt gruptadırlar. Fakat bu zıtlıklar  onlar için bir araya gelmelerine sebep olabilir.  Bu iki burcun insanı zıtlıkları ile birlikte birbirlerini tamamlayarak bir bütün olabilirler. Oğlak  burcu insanlarının daima bir hedeflerinin olması ve çok kararlı olmaları Yay burcu insanını etkileyebilir. Oğlak burcu ve Yay burcu çok uyumlu olmasalar bile birbirlerine karşı anlayışlı bir şekilde yaklaştıklarında mutluluğu yakalayabilecekleri söylenebilir .

Oğlak ve Oğlak Burcu Uyumu

İki ayrı insan ve aynı burç oldukları için birbirleri ile uyum içerisinde olabildikleri söylenilebilir. Birbirlerinin hareketlerini genellikle yadırgamazlar ve birbirlerini anlayabilirler. Her iki insan da güvenilirliğe önem verebilirler. Bu aynı burcun insanları eşine sadıktırlar. Her ikisi de azimli, hedefine odaklı, kararlı ve oldukça fazla pratiktir. İki oğlak burcu insanı tamamen birbirleriyle özdeşleşebilirler. Uyumlu olduklarından dolayı aralarında sorunlar ve tartışmalar olmaz. Kusursuz bir çift örneği olmaları muhtemeldir.

Oğlak ve Kova Burcu Uyumu

Her ne kadar da Oğlak burcunda olan kişileri Satürn, Kova burcunda olan kişileri ise Uranüs yönetiliyorsa da bu iki burcun insanı birbirlerine zıt olarak bilinirler. Fakat her ikisi de  gerçekçi ve idealist olduklarından dolayı Oğlak burcu ve Kova burcu insanları birbirlerini tamamlayabilirler. Oğlak burcunda olan kişiler kendisi gibi karşısındaki kişinin de dürüst olmasını isterler. Her zaman karşılarındaki insanlara güvenmek isterler. Bu beklentileri karşılandığı zaman her iki taraf da iyi bir aşk yaşayabilir. Anlaşamadıkları zamanlar olsa bile birbirlerini sevdikleri takdirde aşklarının peşinden gidecek aşık oldukları için anlayışlı davranarak mutluluğa yelken açabileceklerdir.

Oğlak ve Balık Burcu Uyumu

Oğlak burcuyla Balık burcu olan kişinin ilişkisi mükemmelliğe ulaşabilir. Burçlar arasında Oğlak burcu toprak elementi, Balık burcu ise su elementidir. Oğlak burcu insanı gerçeklere dayalı ve mantığa dayalı hareket etmeyi kendisine kural edinmiş bir insandır. Balık burcu insanı ise Oğlak burcundan çok farklı bir yapıya sahiptir. Balık burçları daima sezgilerine önem verir. Bir Oğlak burcu bir balık burcunu keşfettiği zaman görünüşünden farklı olduklarını da fark edebilirler. Balık burçları oldukça fazla fedakardırlar. Başkaları ile o kadar alakalıdırlar ki kendi yetenek seviyelerini henüz keşfetmemişlerdir. Oğlak burcu insanları bu noktada devreye girerek, balık burcu olan kişinin elinden tutup ona başarı merdivenlerini tırmandırabilir. Oğlak burcu insanı da Balık burcu insanı sayesinde paraya değer verdiği kadar fedakar olabileceğini keşfedebilir. Oğlak burcu ve Balık  burcu insanları birbirlerini geliştirebilen, tutkulu ve uyumlu bir çift olabilirler. Bu iki burcun insanı birbirlerini tamamlayabilirlerse uzun süreli beraberlik yaşayabilirler.

BİR CEVAP BIRAK