Ana sayfa Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi Sorgulama

Öğrenim Kredisi Sorgulama

0
PAYLAŞ

Öğrenim kredileri devlet üniversitelerinde okumakta olan öğrencilerin öğrenim hayatlarını idame ettirebilmeleri için öğrencilere verilen burs veya geri ödemeli kredilerdir. Bu kredi ve burslar ile öğrencilere okuma hayatında destek olmak amaçlanmaktadır. Eğer bir üniversitede okuyabilmek amacı ile burs ve krediye başvurmuş iseniz bu başvurunun sonucunu öğrenebilmek için öğrenim kredisi sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemler birkaç basamakta online olarak internet üzerinden yapılmaktadır.

Öğrenim Kredisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öğrenim kredisi sorgulama işlemleri iki farklı yolla yapılmaktadır. Bu yazımızın içeriğinde sizlere bu işlemin nasıl yapılacağını anlatacağız.

 

İlk sorgulama türü KYK resmi web sitesi üzerinden yapılabilir. Bu işlem için bölümün sonundaki linki tıklamanız dahilinde kredi geri ödeme sorgu ekranına ulaşabilirsiniz. sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde sisteme girerek sorgulamayı tamamlayabilirsiniz.

KYK Resmi Sitesinden Şifresiz Öğrenim Kredisi Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Bu işlemi yapabilmek için ikinci yol ise E-Devlet üzerinden yapılan sorgulama işlemleridir. Bu işlem için son kısımda yer almakta olan linke tıklayarak işleminize başlayabilirsiniz. Açılan web sayfası üzerinden kimliğimi şimdi doğrula butonuna basmalısınız. Bundan sonraki adımda ise sizden T.C kimlik numarası ve E-Devlet şifresi istenecektir. Gerekli yerlere bu bilgileri de girdikten sonra işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Öğrenim Kredisi Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK