Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları OGS Sorgula

OGS Sorgula

0
PAYLAŞ

Otoyol ve köprülerde paralı geçiş olarak bilinen OGS yani Otomatik Geçiş Sistemi sürücülere hızlı ve pratik bir şekilde geçiş imkanı sağlayan bir sistemdir. Bu sistemin işleyişi aracın ön camına yapıştırılan çipli kartlar sayesinde olur. Aracınız bu yollardan geçerken bu çip okunur ücreti kartınızdan kesilir ve otomatik olarak hızlı bir şekilde geçiş sağlamış olursunuz. Bu geçiş sistemi sürücülere çok daha hızlı ve rahat bir şekilde geçiş imkanı sağlar. OGS ile ilgili her türlü işlemi yapmanız için birçok yol vardır. Bu yollardan PTT yöntemini seçmek klasik ve daha uzun bir yoldur. İnternet yoluyla OGS işlemlerinizi yaptırmanız ise daha kolay ve hızlı bir yöntemdir. Bunun için OGS sorgula  sistemiyle bu sistem ile ilgili her türlü işlemleri rahatça yapabilirsiniz.

OGS Sorgulama Nasıl Yapılır?

OGS olarak sorgulama işlemleri değişik şekillerde olmaktadır. Bunlar OGS geçiş bilgileri sorgulama, OGS borç sorgulama, OGS kaçak geçiş ihlali sorgulama ve OGS kredileri sorgulamaları gibi kategorilerdendir. Sizlere öncelikli olarak OGS geçiş bilgileri sorgulama nasıl olur bunu anlatmaya çalışacağız. 

 

OGS geçiş bilgileri sorgulama için öncelikli olarak online üzerinden yapacaksanız işleminizi E- Devlet sistemine girmelisiniz. Bu sisteme girmek için E- Devlet şifreniz olması gerekir. Sisteme girdikten sonra karşınıza Plak Araç Sorgulama sayfası çıkar. Bu sayfada başlangıç tarihi, başlangıç saati, bitiş tarihi ve saati gibi araçla ilgili sorular çıkar. Bu soruları doğru bir şekilde doldurduktan sonra sorgula diyoruz ve aracınızın son altı ay içinde tüm geçiş bilgileri ortaya çıkıyor.

E-Devlet Sistemi Üzerinden OGS Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

OGS ile sorgulama işlemleri için E- Devlet sitesine girerek Ziraat bankası aracılığı ile sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kredi sorgulaması olarak ta bilinen sistemde her türlü OGS ödemeleriniz ile ilgili dökümanlar karşınıza çıkacaktır. Sayfada karşınıza çıkan müşteri numaranız girerek giriş yapabilirsiniz. Bu sayede kredi bilgilerinizle ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Üzerinden OGS Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

OGS geçiş ihlali bilgilerini öğrenmek için OGS- KGS Geçiş İhlali Sorgulama yazarak bu şekilde bakiyenizin olmadığı durumlarda ne kadar geçiş yaptığınızı sorgulatabilirsiniz. Karşınıza çıkan kutucuğa aracınızın plaka numarasını yazmanız yeterlidir. Sorgula dedikten sonra her türlü geçiş ihlali ile ilgiler karşınıza çıkacaktır. Bu yolla ne kadar geçiş ihlali yapmışınız borçlarınız ile ilgili bilgileri kolay ve pratik sorgulama işlemi sayesinde öğrenebilirsiniz.

OGS Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK