Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Ordu OSKİ Abone Bilgileri Sorgulama

Ordu OSKİ Abone Bilgileri Sorgulama

0
PAYLAŞ

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte birçok işlem internet üzerinden yapılmaya başlandı. Hem bireysel hem de kurumsal işler, sanal ortamdan rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. İnternet üzerinden yapılan işlemlerin en büyük avantajları hızlı olması ve kolay olmasıdır. Kişiler her türlü işlemlerini çok kısa bir zaman içerisinde gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca internet üzerinden işlem yapmak çok kolaydır. Her kullanıcı rahatlıkla interneti kullanarak işlerini halledebilmektedir. İnternetin bu kadar yaygınlaşması insanların belediye işlerini de internetten yapmasına olanak sağlamıştır. Son zamanlarda belediyeler ve belediyelerin yetkilendirdiği kuruluşlar da interneti aktif olarak kullanmaya başlamıştır.

Geçtiğimiz yıllarda, internet üzerinden fatura sorgulama işlemleri yapılamıyordu. Bunun yerine vatandaşlar, yetkili kuruluşlara gidiyordu. Bu yetkili kuruluşlardan su faturalarının borcunu öğrenebiliyorlardı ve borç ödemelerini gerçekleştirebiliyorlardı. Fakat bu zahmetli bir işlemdi. Çünkü fatura işlemlerini yapmak için hem dışarı çıkarak yol gitmek hem de gidilen yerde sıra beklemek gerekiyordu. Bu da oldukça büyük bir zaman kaybı yaratıyordu. Üstelik çalışan kişiler için bu durum çok daha zordu. İşlerinden izin alarak, ya da dinlenme günlerinde fatura borçları ile uğraşıyorlardı.

Günümüzde ise internet ortamlarının kullanımının yaygınlaşması ile bu işlemler internet üzerinden yapılmaya başlandı. E-Devlet üzerinden yapılan bu işlemler çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Ordu ilinde yaşayan vatandaşlar, fatura sorgulama işlemlerini yapabilmek için abone bilgilerine ihtiyaçları vardır. Ordu OSKİ abone bilgileri sorgulama sistemini Ordu ilinde yaşayan tüm vatandaşlar rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir. Bu uygulama insanların hayatını kolaylaştırmayı amaçlayarak vatandaşların memnuniyetini sağlamayı hedeflemektedir.

 

Ordu OSKİ Abone Bilgileri Sorgulama İşlemi İnternet Üzerinden Nasıl Yapılmaktadır?

Bu işlem E-Devlet üzerinden yapılmak zorundadır. Fakat işlemin yapılması için vatandaşların şifreye ihtiyacı vardır. Bu şifre internet sitesi üzerinden alınamamaktadır. PTT şubelerine gidilerek buradan alınması gerekmektedir. PTT şubelerinden alınan şifreler sayesinde E-Devlet sistemine giriş yapılacaktır. Şifre alındıktan sonra bu yazının sonunda yer alan linke tıklanmalıdır. Bu link, su fatura sorgulamaları için gerekli olan abone bilgilerinin doğrulanma işleminin yapılacağı siteye yönlendirmektedir. Açılan sayfa üzerinden kimliğimi şimdi doğrula butonuna basılmalıdır.

Böylece kimlik doğrulaması işlemi kolaylıkla gerçekleşecektir.

Ordu OSKİ Abone Bilgileri Sorgulaması İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

 

BİR CEVAP BIRAK