Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Ordu OSKİ Su Fatura Sorgulama

Ordu OSKİ Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Bu yazımız içerisinde sizlere Ordu OSKİ su fatura sorgulama işlemi konusunda birtakım bilgiler vereceğiz. Su fatura sorgulama uygulamasını tamamlayabilmek için Ordu Belediyesi Müdürlükleri’ne fatura bilgilerinizle beraber gitmeniz ve su fatura sorgulama faaliyetlerini bu yol ile gerçekleştirmeniz gerekir. Anacak bu sorgulama türü günlük işleri düşünmemiz durumunda oldukça zahmetli ve zaman alıcı bir işlem olarak yer alır. Bu sorgulama türü yerine sizlere daha pratik ve kolay bir sorgulama işlemini öneriyoruz.

Ordu OSKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Teknoloji çağı içerisinde yaşamamız ve internet uygulamalarının yaygınlaşması ile beraber hayatımız giderek daha da kolaylaştı. Artık her türlü işleminizi internet aracılığı ile halledebilir hale geldi. Sorgulama işlemlerini de sanal ortam aracılığı ile yapabilme imkânına sahip olduk. Ordu OSKİ su fatura sorgulama uygulamasını da internetten gerçekleştireceğiz.

 

Bu sorgulamayı yapabilmek için 2 tür sorgulama imkânı mevcuttur. Bunlardan bir tanesi OSKİ üzerinden sorgulama diğeri ise E-Devlet sorgulama uygulamasıdır. İlk olarak OSKİ sorgulama işleminden sizlerden bahsedeceğiz.

Ordu OSKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Bu işlemi internet üzerinden gerçekleştirmek için ilk olarak hemen alt tarafında verilecek linke tıklamanız gerekmektedir. Ancak bu sistem üyelik sistemiyle çalışmaktadır. Üyelik bilgileriniz yer alıyorsa TC kimlik numaranız ve şifre bilgilerinizle giriş gerçekleştirebilir ve fatura sorgulama işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Sistem üzerinde üyeliğiniz bulunmuyorsa “Yeni Üyelik” butonuna tıklayarak ilk olarak üyelik uygulamasını kolayca gerçekleştirebilir ve hemen ardından yine aynı üyelik bilgileri ile giriş yaparak Ordu OSKİ su fatura sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Diğer bir sorgulama uygulaması olan E-Devlet üzerinden Ordu ili konusunda su fatura sorgulama işlemini yapabilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekir. E-Devlet şifrenizi ise PTT Müdürlüklerinden 2 TL karşılığında kimlik bilgilerinizle anında temin edebilirsiniz. Daha sonra alt kısımda verilecek linke giriş yaparak E-Devlet sitesine yönlendirileceksiniz. Bu site içerisinde ilk olarak “Kimlik Bilgilerimi Doğrula” butonuna basmanız gerekir. Hemen ardından karşılaşacağınız sorgulama sitesinin bir görseline hemen alt kısımda hemen ulaşabilirsiniz.

Gerekli alanlara sırasıyla TC kimlik numarası ve E-Devlet şifresi bilgilerinizi girmeniz ve “Sisteme Giriş Yap” butonuna basmanız gerekir. Bu sayede E-Devlet sistemi üzerinden OSKİ su fatura sorgulama faaliyetlerinizi internet üzerinden başarıyla gerçekleştirebileceksiniz.

E-Devlet Ordu OSKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK