Ana sayfa Sınavlar ÖSS Sonuçları Sorgulama

ÖSS Sonuçları Sorgulama

0
PAYLAŞ

Bu yazımızın içeriğinde sizlerle ÖSS sonuçlarının nasıl sorgulama yapıldığı hakkında bilgiler vereceğiz. Gelişen internet teknolojisiyle birlikte insanlar artık bilgiye daha hızlı ve daha kolay bir şekilde ulaşmaktadır. Ülkemizde bulunan tüm kurum ve kuruluşların bünyesinde bu gelişmeye kayıtsız kalınmayarak tüm vatandaşlara en iyi ve en hızlı hizmeti verebilmek umudu ile yeni uygulamalar başlamaktadır. ÖSS sonuç sorgulama işlemi de bu işlemlerden bir tanesidir. Bu uygulama sayesinde vatandaşlar uzun süreler beklemeden kısa bir süre içinde sınav sonuçlarına kolay bir şekilde ulaşabiliyorlar. ÖSS sonuçları sorgulama işlemleri internet üzerinden kolay bir şekilde birkaç basit işlem yapılarak sonuç alınmaktadır. İstenilen bilgiler hazır olduğu müddetçe birkaç dakikalık bir işlem  sonrasında ÖSS sonuç sorgulama işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir. Yazımızın devam kısmında sizlerle paylaşacağımız bilgileri takip ederek ÖSS sonuç sorgulama işlemini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

ÖSS Sonuçları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

ÖSS sonuçlarınızın sorgulama işlemini yapmak istiyorsanız ÖSYM’nin resmi internet web sayfasından kolay bir şekilde yapabilirsiniz.  Sorgulama işlemini yapmak için yapmanız gereken yazımızın son kısmında sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı linkini tıklayarak kurum sitesine gitmeniz olmalıdır. Bağlantı linkine tıklamanız durumunda açılan ekran üzerinden istediğiniz sınav ve tarihi belirterek ardından açılacak olan yeni web sayfasında sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve sırası ile doldurmanız sorgulama yapmak için gereklidir.

 

ÖSYM’nin resmi internet sitesi sayfasına girdiğiniz zaman ilk önemli işlem ‘sonuç yılı’ ve sonuç grubunu‘ seçmek olmalıdır. Bu işlemin ardından ‘bul’ tuşuna basarak bir dahaki adıma geçebilirsiniz.

Daha sonra hangi sorgulama çeşidini yapacaksanız öğrenmek istediğiniz sonuca tıklanmalıdır.

Bu işlemlerin hemen ardından açılacak olan web sayfasında T.C. kimlik numaranız ve daha önceden almış olduğunuz aday şifre numaranızı gerekli yerlere yazmalısınız.

Tüm istenilen bu bilgiler doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra tek yapılması gereken işlem ‘gönder’ tuşuna tıklamak olmalıdır.

Sizlere verdiğimiz bu bilgiler doğrultusunda, tüm gerçekleştirilen bu adımların sizleri ÖSS sonuç sorgulama sayfasına götürerek başarı ile sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. ÖSS sonuç sorgulaması yaptıktan sonra ardından tüm sınav bilgileri de karşınıza çıkacaktır.

ÖSS Sonuçları Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK